Nie od dziś wiadomo, że zadbane dłonie oraz paznokcie są tzw. wizytówką. To one, zaraz po twarzy i włosach mają znaczący wpływ  na pierwsze wrażenie. To właśnie uścisk dłoni jest powszechnie stosowanym powitaniem. Specjaliści z zakresu wizerunku (styliści) zawsze podkreślają, że kilka sekund pozwala stworzyć ogólne wyobrażenie o drugim człowieku. Właśnie dlatego warto, by nasze dłonie pozostawały zawsze w nienagannym stanie. Poznaj różne rodzaje manicure, wybierz spośród nich ten, który sprosta Twoim potrzebom oraz oczekiwaniom. Czy wiesz  na jakie zabiegi na dłonie warto wybrać się do salonu urody? 

Rodzaje manicure 

W profesjonalnych salonach kosmetycznych, oraz w profesjonalnych salonach dedykowanych stylizacji paznokci, oferta zawiera mnóstwo zabiegów, dzięki którym paznokcie staną się idealne. Oczywiście możliwości stylistki są ograniczone biorąc pod uwagę  preferencje klienta ale przede wszystkim stan paznokci. Paznokcie w zależności od danego przypadku, mogą wymagać  intensywnego odżywienia, inne pomalowania wybranym kolorem (np. by stały się barwnym dodatkiem codziennej stylizacji).. 

Najpopularniejszym oraz najstarszym znanym zabiegiem jest manicure klasyczny. Procedura obejmuje:

– opiłowanie płytki do pożądanego kształtu, 

-usunięcie skórek

– aplikację koloru lub samej odżywki (w zależności od potrzeb będzie utwardzać płytkę, wzmacniać ją, przyspieszać porost). 

Rodzaje manicure. Która metoda jest najlepsza

Większość technik manicure opiera się na tych samych pierwszych krokach (przygotowanie płytki), różnią się natomiast wykończeniem i trwałością. Na specjalną uwagę zasługuje innowacyjny w swojej technice manicure japoński. Polega na tradycyjnym opracowaniu skórek oraz płytki, następnie na płytkę aplikowana jest bomba witaminowa w postaci specjalnego preparatu z krzemionki. Produkt w kilku krokach wcierany jest w płytkę – w efekcie paznokcie są twarde z widocznym, zdrowym blaskiem. Jest to najbardziej naturalna oraz odżywcza metoda gabinetowej pielęgnacji paznokci.

Kolejny popularnym zabiegiem jest manicure francuski. Po przygotowaniu płytki paznokcia, aplikowany jest delikatny kolor po czym na krańcach paznokci malowana jest biała kreska. Grubość kreski uzależniona jest od preferencji klientki oraz od długości płytki. Taki manicure prezentuje się elegancko na dowolnym kształcie paznokci. Efekt może być subtelny i naturalny lub nowoczesny (np. poprzez zastąpienie białej linii kolorową).

Hitem ostatnich kilku lat jest manicure hybrydowy. Pozwala cieszyć się idealnym wyglądem paznokci przez kilka tygodni. Po opiłowaniu paznokci – kolejne warstwy lakieru utwardzane są pod specjalną lampą. Lakier nie odpryskuje, a paznokcie są niezwykle twarde i bardziej odporne na złamania. Lakier hybrydowy można również z powodzeniem aplikować na paznokcie przedłużane. 

Rodzaje manicure. Która metoda jest najlepsza

Zabieg SPA

Sam manicure w niektórych przypadkach nie jest wystarczający. Aby cieszyć się nienagannym wyglądem należy poświęcić odpowiednią uwagę również skórze. Codziennie narażają się na negatywny wpływ różnych czynników (woda, detergenty, mróz). Ze względu na codzienne zadania, które wykonujemy dłońmi (praca, sprzątanie) warto od czasu do czasu skorzystać z odpowiedniej kuracji SPA.

Jednym ze skutecznych zabiegów regenerujących jest tzw. kąpiel parafinowa. Ciepła parafina w połączeniu z odżywczą maską nie tylko doskonale nawilży i wygładzi skórę na dłoniach, ale również wpłynie korzystnie na ich ukrwienie oraz rozluźnienie. Jeśli nasze ręce wymagają bardziej skoncentrowanego działania – z pomocą przychodzi Medycyna Estetyczna. Dłonie tak jak i twarz mogą być poddawane zabiegom, takim jak: silne peelingi, laseroterapia a nawet mezoterapia. Wspomniane zabiegi wpływają korzystanie na odmłodzenie, wygładzenie oraz nawilżenie często przesuszonej skóry dłoni.

Poznaj naszą ofertę: Rezerwacja wizyty 24/7!