Mezoterapia igłowa w Warszawie czy też w innym mieście w Polsce to zabieg bardzo popularny. Niestety, wraz ze wzrostem jego popularności, powstało wiele mitów na jego temat. Nieprawdziwych informacji jest naprawdę sporo, podobnie jak i osób, które w nie wierzą. Rozwiewamy więc mity na temat mezoterapii igłowej!

Mezoterapia igłowa to zabieg, który można wykonać wyłącznie jesienią – MIT

Wiele osób uważa, że zabieg mezoterapii igłowej należy wykonywać tylko w okresie jesiennym. To nieprawda! Zabiegowi mezoterapii igłowej można poddać się niezależnie od pory roku. Jeśli jednak przystępujemy do niego w lecie, kiedy promieniowanie słoneczne jest wzmożone, pamiętajmy, aby przez jakiś czas unikać przebywania na słońcu i nie opalać się. Może to niekorzystnie wpłynąć na efekty mezoterapii.

Mezoterapia igłowa w Warszawie jest wykonywana w salonach kosmetycznych przez cały rok.

Mity na temat mezoterapii igłowej – Tylko mezoterapia wykonana w serii daje pożądane efekty – MIT

To, ile zabiegów potrzebujemy, jest kwestią mocno indywidualną. Zależy to między innymi od efektów, jakie chcemy uzyskać oraz od zdolności regeneracji organizmu. Najlepiej jest więc umówić się na wizytę konsultacyjną z kosmetologiem, który oceni stan skóry oraz określi, ile zabiegów pozwoli uzyskać konkretne efekty. W niektórych przypadkach wystarczy jeden, a w innych – cała seria.

Rozwiewamy mity na temat mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa tylko dla kobiet – MIT

Pomimo że zdecydowanie częściej zabiegowi mezoterapii igłowej poddają się kobiety, to jednak nie jest to metoda przeznaczona tylko i wyłącznie dla płci pięknej. W salonie kosmetycznym spotkać można również panów, którzy chcą ukryć pierwsze oznaki starzenia się skóry oraz poprawić jej kondycję.

Mezoterapia igłowa dla każdego – MIT

Pomimo że zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą poddać się zabiegowi mezoterapii igłowej, to jednak istnieją przeciwwskazania do tego zabiegu. Wśród nich wymienia się między innymi ciążę oraz okres karmienia piersią, alergię, cukrzycę (szczególnie z nieunormowanym cukrem), aktywne choroby autoimmunologiczne oraz nowotworowe, aktywna opryszczka oraz przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych. Ponadto, nie przeprowadza się zabiegu u osób, które zmagają się ze zwłóknieniami i infekcyjnymi, grzybicznymi oraz bakteryjnymi infekcjami skórnymi.

Mezoterapia igłowa w Warszawie stosuje między innymi ampułki CytoCare oraz Dermaheal SR. W tym wypadku należy więc zwrócić uwagę na to, czy nie pacjent nie jest uczulony na którykolwiek ze składników wspomnianych ampułek. Ich zaletą jest to, że posiadają w swoim składzie raczej substancje łagodne i nieuczulające, jednak przezorny zawsze ubezpieczony.

Mity na temat mezoterapii igłowej – Mezoterapia igłowa to zabieg najlepiej usuwający przebarwienia – MIT

O ile mezoterapia potrafi nawilżyć skórę oraz zatrzymać oznaki starzenia się, o tyle w żadnym wypadku nie działa tak, jak chemiczny peeling czy laser. Nie usuwa przebarwień skórnych. Może wspomóc działanie wspomnianych metod, ale z całą pewnością w pojedynkę nie poradzi sobie z tego typu problemami.

Rozwiewamy mity na temat mezoterapii igłowej

Zabiegi mezoterapii igłowej mogą być tylko stosowane na twarz – MIT

Kategorycznie nie jest to prawdą. Zabiegi mezoterapii igłowej stosuje się pojedynczo albo w seriach. To, ile wizyt będzie potrzebnych, jest uzależnione między innymi od partii ciała, stopnia zaawansowania problemu i tym podobne. Zarówno na twarz, głowę, jak i inne części można stosować mezoterapię kilkukrotnie. Najlepiej jest więc umówić się na spotkanie ze specjalistą w celu omówienia szczegółów zabiegu, partii ciała, które zostaną poddaje mezoterapii oraz ilości wizyt.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela kosmetolog. Warto pamiętać, że mezoterapia igłowa w Warszawie czy Krakowie przeprowadzana przez najlepszych specjalistów.

Mezoterapię igłową wykonuje między innymi znany i wysoko oceniany salon kosmetyczny w Warszawie J’adore Instytut. Na zabieg umówisz się online przez nasz formularz. Zabieg przeprowadzany przez doświadczonych kosmetologów, którzy zapewniają fachową wiedzę oraz doradztwo pacjentom, a także pełne wsparcie zarówno przed, jak i po wizycie. Co więcej, kosmetolog rozwieje również wszelkie wątpliwości oraz wyprostuje nieprawdziwe informacje, jakie bardzo często krążą po Internecie. Warto więc skontaktować się ze wspomnianym salonem kosmetycznym i umówić na wizytę konsultacyjną ze specjalistą.