Każdej przedstawicielce płci pięknej zależy na posiadaniu atrakcyjnej sylwetki. Szczupła figura nie jest jednak jedynym czego pragniemy. Większości kobiet zależy także na posiadaniu skóry wolnej od cellulitu. Niestety, z pomarańczową skórką boryka się większość przedstawicielek płci pięknej. Walka z tym defektem kosmetycznym nie jest niestety łatwa w warunkach domowych. Z tego też względu, jeśli dokucza nam cellulit, powinnyśmy poznać skuteczne sposoby na cellulit. Dowiedz się więcej o najlepszych usługach.

Czym właściwie jest cellulit?

Jak już wspomniano na wstępie, cellulit, zwany również pomarańczową skórką to dość powszechny problem. Nie każda przedstawicielka płci pięknej wie jednak czym on tak naprawdę jest. Tymczasem to nic innego jak rodzaj zmian zwyrodnieniowych tkanki podskórnej. Co więcej, wyróżnić można kilka rodzajów cellulitu, a nie tylko jeden. Można mówić między innymi o cellulicie wodnym czy hormonalnym. Nie u każdej pani problem ten będzie miał również takie samo nasilenie. Podczas pierwszej konsultacji kosmetologicznej, kobieta dowie się z jakim rodzajem cellulitu się zmaga oraz pozna ona stopień jego nasilenia. Kosmetolog zaleci również zabiegi, które mają szansę najbardziej pomóc w danym przypadku. W tym miejscu warto zaznaczyć, że każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Wśród najpopularniejszych zabiegów, które wspomogą walkę z pomarańczową skórką należy wyróżnić: karboksyterapię, mezoterapię igłową czy endermologię. W dalszej części artykułu szczegółowo zostaną scharakteryzowane najskuteczniejsze metody walki z cellulitem.

skuteczne sposoby na cellulit

Poznaj skuteczne sposoby na cellulit – karboksyterapię, endermologię oraz mezoterapię igłową.

Karboksyterapia to jeden z bardziej popularnych zabiegów na cellulit. Polega on na obstrzykiwaniu wybranych partii skóry dwutlenkiem węgla. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się sprzęt Relogy. Dzięki karboksyterapii usprawnione zostaje mikrokrążenie, a co za tym idzie, naskórek zostaje pobudzony do intensywnej odnowy. Usprawniona zostaje również cyrkulacja chłonki. Największą zaletą tego zabiegu jest jednak destrukcja komórek tłuszczowych, które odpowiadają za pojawienie się pomarańczowej skórki. Aby zabieg był skuteczny, musi być przeprowadzony w seriach. Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się przeprowadzenie 10 zabiegów, najlepiej co dwa dni. Kolejnym zabiegiem, na który warto się zdecydować, jeśli dokucza nam cellulit jest endermologia. Zrobiło się o niej ostatnio bardzo głośno, a wszystko za sprawą jej skuteczności. Endermologia to nic innego jak pewna forma masażu podciśnieniowego. Ona również zalecana jest w seriach, najlepiej dziesięciu. Jak widać, skuteczne sposoby na cellulit mogą być przyjemne!

Podstawową zaletą tego masażu jest usprawnienie przepływu krwi i limfy. Warte zaznaczenia jest to, iż zabieg ten jest prawdziwą rozkoszą nie tylko dla ciała, ale i dla duszy. Trzecim popularnym zabiegiem, z którego bez wątpienia warto skorzystać jest mezoterapia igłowa. Zabieg ten polega na obstrzykiwaniu skóry starannie dobranym koktajlem odżywczym, który ma na celu rozbicie zrazików tłuszczowych. W efekcie zabiegu usprawnione zostaje również krążenie krwi i limfy. Poprawie ulega także gęstość skóry. Aby zabieg przyniósł pożądane efekty, należałoby wykonać co najmniej 4 serie w odstępach czterotygodniowych.

skuteczne sposoby na cellulit

Jakie jeszcze zabiegi na cellulit są godne uwagi?

Powyżej wspomniano o trzech najpopularniejszych zabiegach na cellulit. Z pomarańczową skórką rozprawią się również inne, nie mniej skuteczne sposoby na cellulit. Pomocny będzie między innymi zabieg Storz Medical. Zabieg ten polega na masowaniu skóry dotkniętej cellulitem specjalną głowicą wykorzystującą dobroczynne działanie fali uderzeniowej. Wskazaniem do zabiegu są różne rodzaje cellulitu. Skóra po zaleconej serii zabiegów staje się jędrniejsza i lepiej ukrwiona. Kolejnym zabiegiem, który może się okazać niezmiernie skuteczny w walce z pomarańczową skórką jest Maximus Trillpo. To zabieg ujędrniający wykorzystujący dobroczynne działanie fal radiowych. Podczas tego zabiegu ogrzewane są tkanki skórne oraz podskórne. Pod wpływem ciepła obkurczają się włókna kolagenowe w efekcie czego napina się nasza skóra. Zabieg Accent to kolejna propozycja dla pań borykających się z pomarańczową skórką. Radiofrekwencja w bardzo sprawny sposób usuwa cellulit i modeluje ciało. Bandaże Arosha także mogą okazać się pomocne.

Na początku wykonywany jest staranny peeling skóry. Potem obszar skóry dotknięty cellulitem owija się bandażem, a następnie wmasowuje odpowiednio dobrany krem. Konieczne jest wykonanie zabiegu w seriach. Zawsze warto pamiętać także i o tym, że najlepsze rezultaty zyskamy poddając naszą skórę zabiegom z różnych grup. Największy wybór interesujących i przede wszystkim skutecznych zabiegów na cellulit będziemy mieli do dyspozycji w dużych i prężnie rozwijających się miastach. Przykładami takich miast są chociażby Warszawa czy Kraków. Jeżeli zamieszkujemy któreś z wymienionych miast, warto odwiedzić salon piękności J’adore Instytut. Szeroka gama zabiegów oferowanych w tym salonie pomoże nam kompleksowo zatroszczyć się o skórę dotkniętą cellulitem.

Dokonaj rezerwacji i ciesz się pięknym ciałem!