Skuteczne techniki usuwania włosów są praktycznie nierealne w zaciszu domowym. Depilator czy maszynka do golenia nie da nam zadowalającego efektu. Dodatkowo depilacja miejsc intymnych wymaga doboru odpowiedniej metody, aby nie podrażnić skóry tak delikatnej sfery ludzkiego ciała. Gabinet kosmetyczny oferuje bardzo skuteczne techniki usuwania włosów sfer intymnych.

Mimo bogatej oferty rynkowej i rozpowszechnianiu informacji na temat bezpieczeństwa i dużej skuteczności owego zabiegu nadal jest to temat tabu. Dlaczego? Otóż obnażenie swoich miejsc intymnych obcej osobie wiąże się z dość sporą dozą stresu. Rozmowa na ten temat w gronie znajomych powoduje natłok dziwnych spojrzeń,  obecność rumieńców na policzkach  i generalnie braku chęci podjęcia dialogu w tym temacie. Natomiast jest to najnormalniejsza rzecz na świecie. Związana z chęcią dbałości o swoje ciało i odpowiedni poziom higieny czy też komfortu. W gruncie rzeczy nasze społeczeństwo jest dość konserwatywne i „nie wypada” mówić o pewnych rzeczach – jest to dość spory błąd. Brak informacji na ten temat tworzy negatywną otoczkę wokół samego zabiegu, co nie jest zgodne z realiami. Warto zmienić nastawienie i przestać się bać czegoś co w wielu krajach jest normą od bardzo dawna i służy wyłącznie naszemu dobru oraz zwiększeniu poczucia komfortu.

Skuteczne techniki usuwania włosów

Skutecznie zabiegi

J’adore instytut oferuje dwa najpopularniejsze i najbezpieczniejsze rodzaje zabiegów wykonywanych w okolicach bikini. Pierwszym z nich jest depilacja laserowa soprano ICE, która zazwyczaj kojarzy się z mało komfortowymi warunkami podczas trwania zabiegu. Większość osób panicznie boi się bólu jaki może wiązać się z wnikaniem wiązki lasera w głąb skóry. Natomiast laser soprano ICE różni się nieco od laserów starszego typu. Przede wszystkim podczas usuwania owłosienia pacjent nie odczuwa bólu. To za sprawą głowicy, która wyposażona jest w bardzo dobry system chłodzący, który tuż po działaniu wiązki UV automatycznie szybko chłodzi dany obszar skóry. Zabieg staje się przyjemnie chłodzący bez żadnego dyskomfortu.

Salon kosmetyczny w Warszawie stosuje tylko skuteczne techniki usuwania włosów, a kolejną z nich jest zastosowanie wosku – nieco bardziej tradycyjnej metody. Wosk niestety nie gwarantuje stałego usuwania owłosienia w przeciwieństwie do lasera soprano ICE, który trwale niszczy cebulki włosa. Natomiast nie wymaga on specjalnego przygotowania, jest bezpieczny i należy go powtarzać co około 6 tyg. Bardzo ważne jest to, aby włoski miały co najmniej 0,5 cm, aby zabieg był skuteczny.

Zabieg laserowy soprano ICE jest na tyle nowoczesnym urządzeniem, że włoski wcale nie muszą być ciemne. Laser doskonale radzi sobie z jasnym owłosieniem, co niewątpliwie wyróżnia go na tle konkurencji.

Tak naprawdę do zabiegu może przystąpić każda pełnoletnia osoba, która boryka się z nadmiernym owłosieniem lub po prostu wyraża chęć pozbycia się niechcianych włosków.

Skuteczne techniki usuwania włosów

Techniki usuwania włosów – Laser Soprano ICE

Skuteczne techniki usuwania włosów, w tym laser soprano ICE wiążą się również z przeciwwskazaniami. Świeża opalenizna, infekcje skóry, rany to jedne z nich, ale również stosowanie leków fotouczulających czy naparów ziołowych, które również powodują fotouczulenia. Dodatkowo do zabiegu nie może przystąpić osoba, która choruje na epilepsję. Ciąża oraz okres karmienia piersią również są na liście przeciwwskazań. Kolor włosków nie gra roli lecz ich siwy odcień sprawi, że depilacja będzie nieskuteczna.

Skuteczna depilacja bikini wymaga kilku serii zabiegów w odstępie co 6-8 tygodniu. Zrealizowanie pełnego pakietu (około 6 spotkań) powoduje trwałe usunięcie włosków.

Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować, a właściwie pamiętać o kilku ważnych aspektach. Na 14 dni przed zabiegiem należy unikać nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. Przez dwa tygodnie poprzedzające zabieg należy zrezygnować ze stosowania kosmetyków na bazie retinoidów, ale też takich które w swoim składzie zawierają składniki fotouczulające. Przez 21 dni przed zabiegiem nie należy usuwać owłosienia z partii ciała, która ma zostać poddana działaniu wiązki lasera. Zabiegi możesz rezerwować online.