Wiosna to czas, kiedy do życia budzi się nie tylko przyroda, ale również my. Zrzucamy z siebie grube i ciężkie kurtki oraz swetry, by w ich miejsce pojawiły się lekkie i zwiewne ubrania. Wiosna przynosi nie tylko rewolucje w naszej szafie, ale również w makijażu. Jak zatem wykonać wiosenny makijaż?

Wiosenny makijaż rządzi się swoimi prawami. Wiosna to czas, kiedy dominuje kolor, lekkość i delikatność. Wszelkie ciężkie, ciemne podkłady powinnyśmy odłożyć w kąt. Ważne jest, aby nasza twarz była świeża i rozświetlona. Co powinno znaleźć się w naszej wiosennej kosmetyczce?

Wiosenny makijaż - jak go wykonać

Wiosenny makijaż – trendy sezonu

Trendy sezonu wiosennego w makijażu to przede wszystkim lekkość i naturalność. Dlatego warto sięgnąć po lekki i jaśniejszy podkład, który podkreśli naszą naturalność, tak ważną w wiosennym makijażu. Pamiętajmy, by stawiać na matowe wykończenie makijażu. Dodatkowo w wiosennej kosmetyczce powinien znaleźć się róż, który pozwoli uzyskać efekt promiennej skóry. By podkreślić rozświetlenie skóry, na kości policzkowe warto nałożyć odrobinę rozświetlacza. Takie połączenie sprawdzi się idealnie zarówno w dziennym, jak i wieczorowym makijażu.

Trend sezonu w wiosennym makijażu to kolorowe, neonowe powieki. W wiosennym makijażu warto postawić na kolor, w końcu wiosna to czas, w którym dominują kolory. Zrezygnuj z kreski na powiekach. Cienie powinny być rozkładane na powiece jednolicie, bez cieniowania.

Wiosenny makijaż nie istnieje bez wyraźnie zaznaczonych ust. Postaw na odcienie, które optycznie powiększą wargi.

W wiosennym makijażu obowiązuje również zasada – albo oczy albo usta. Jeśli mocniej zaznaczasz usta, zrezygnuj z krzykliwych kolorów na powiecie i  n a odwrót.

Wiosenny makijaż – jakie wybrać kolory?

Wiosenny makijaż to przede wszystkim kolor. Odważne łączenia są jak najbardziej trendy. Jakie wybrać kolory? Odważne neonowe kolory, to coś czego nie może zabraknąć w makijażu. Chcesz zaszaleć? Postaw na kolorową maskarę i kontrastujący z nią kolor na powiece. Pamiętaj, by były to kolory żywe.

Idealnym kolorem wiosennego makijażu będzie brzoskwinia i wszystkie jej odcienie. Pozwolą nadać naszej twarzy świeżości. Warto postawić na połyskujące odcienie.

Kolorem wiosny jest pomarańcz. Nadaj więc swojemu makijażowi wiosennej świeżości i postaw na pomarańczową szminkę. Pamiętaj tylko, by przestrzegać kilku ważnych zasad. Wybierając pomarańcz na ustach, na powieki wybierz beżowy, złoty lub delikatnie brązowy cień. Zamiast bronzera na policzkach, postaw na delikatny róż w odcieniu brzoskwini.

Wiosenny makijaż - jak go wykonać

Wiosenny makijaż krok po kroku

Pierwszym krokiem w wykonywaniu wiosennego makijażu jest rozsmarowanie na twarzy rozświetlającej bazy, która pozwoli na wygładzenie zmarszczek i porów. Następnie nakładamy lekki, kryjący podkład.

Następnym krokiem jest nałożenie różu, który pozwoli uzyskać efekt rozjaśnienia. Najpierw nałóż na kości policzkowe róż i delikatnie rozetrzyj w stronę skroni. Następnie zaaplikuj na szczyty kości policzkowych rozświetlacz.

Następnie nadaj swoim brwiom odpowiedni kształt. W wiosennym makijażu lepiej stawiać na łagodne zaznaczenie brwi za pomocą specjalnego linera do brwi.

Wybierz jeden kolor cienia do powiek i nałóż go na całą powiekę. Na dolnej powiece możesz użyć innego koloru, najlepiej takiego, który będzie kontrastował z  kolorem na górnej powiece. W makijażu dziennym idealnie sprawdzą się kolory typy żółty, pomarańczowy, beżowy, złoty. W makijażu wieczorowym możesz bardziej zaszaleć. Ważne jest również odpowiednie wytuszowanie rzęs, tak by się nie sklejały. Aby je optycznie zagęścić, możesz na górnej powiece narysować kreskę. Jeśli nie jesteś mistrzynią w rysowaniu prostej kreski, lepiej zrezygnuj z jej rysowania.

Wisienką na torcie w makijażu wiosennym są usta. By podkreślić usta warto użyć pomadki z połyskiem w modnym wiosennym kolorze, by nasze usta wyglądały bardzo soczyście.

Wykonując wiosenny makijaż warto dopasować go do sytuacji. Inny makijaż wykonamy do prawy, inny na spotkanie z przyjaciółką, a jeszcze inny na randkę z chłopakiem.

Po profesjonalny makijaż zapraszamy do naszego salonu J’adore Instytut w Warszawie. Rezerwację na makijaż możesz zrobić online!