Nie ulega wątpliwości, że problem nadmiernej utraty kosmyków jest bardziej powszechny niż mogłoby się wydawać. Dotyka zarówno mężczyzn jak i przedstawicielek płci pięknej. Przyczyny nadmiernego wypadania kosmyków mogą być rozmaite, ale poznanie ich może być kluczem do pokonania problemu. W walce z nadmierną utratą kosmyków pomogą nie tylko domowe sposoby, ale również specjalistyczne, skuteczne terapie na wypadanie włosów.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Przyczyn nadmiernej utraty włosów jest całkiem sporo. Nie sposób ukryć, że najpowszechniejszą z nich są różnego rodzaju zaburzenia hormonalne. Włosy wypadają nadmiernie chociażby w przypadku zespołu policystycznych jajników. To schorzenie dotyka kobiety w wieku rozrodczym. Jedną z przyczyn nadmiernej utraty włosów mogą być również różnego rodzaju zaburzenia pracy tarczycy. Mowa tu zarówno o niedoczynności tarczycy jak i o chorobie Hashimoto. Przyczyną wypadania włosów może być także nieprawidłowa dieta, uboga w witaminy i składniki mineralne.

Wypadanie włosów - co może oznaczać

Z jakich zabiegów warto skorzystać w przypadku wypadania włosów?

Skuteczne terapie na wypadanie włosów mogą okazać się niesamowicie pomocne, jeżeli dotknął nas problem nadmiernej utraty kosmyków. W celu poddania się im warto odwiedzić gabinet kosmetyczny. Przykładem miejsca, w którym można znaleźć pomoc jest salon kosmetyczny w Warszawie J’adore Instytut. Zabiegami, z których warto skorzystać są między innymi DR CYJ oraz karboksyterapia. DR CYJ zwany jest inaczej terapią peptydową. Wykorzystanie siedmiu niezwykle cennych peptydów pozwala na pobudzenie mikrokrążenia skóry głowy, a tym samym na zahamowanie wypadania kosmyków. Peptydy pomagają również w odżywieniu skóry głowy oraz w nawilżeniu skóry głowy. Jeżeli chodzi zaś o karboksyterapię, wykorzystuje ona dobroczynne działanie kosmetycznego dwutlenku węgla na skórę. Podskórne iniekcje dwutlenku węgla pozwalają pobudzić kosmyki do intensywnego wzrostu. Obydwa zabiegi to skuteczne terapie na wypadanie włosów. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby wykonać zalecane serie zabiegów.

Wypadanie włosów - co może oznaczać

Jak pielęgnować skórę przy wypadających włosach?

Skuteczne terapie na wypadanie włosów mają szansę okazać się niesamowicie pomocne i w żadnym razie nie należy ich unikać. Pomoc doświadczonych trychologów jest nieoceniona, ale należałoby także zatroszczyć się o odpowiednią pielęgnację domową. Nade wszystko należałoby stosować specjalne dermokosmetyki. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zakup kosmetyków o naturalnych składach. Poszukujmy w nich przede wszystkim naturalnych olejów, wyciągów oraz ekstraktów roślinnych. Nie da się ukryć, że powinniśmy wyposażyć się w co najmniej kilka różnych produktów. Przede wszystkim trzeba zakupić szampon. Doskonale oczyści on naszą skórę głowy oraz rzecz jasna włosy. Nie powinien zawierać drażniących detergentów, które mogłyby doprowadzić do przesuszenia skalpu. To zaś mogłoby spowodować nadmierną pracę gruczołów łojowych, a w konsekwencji doprowadzić do ich przetłuszczania się. Wówczas mielibyśmy dwa problemy zamiast jednego. Przy wypadających włosach należałoby także stosować wcierki. Szczególnie pomocne okażą się te na bazie składników naturalnych. Dobre rezultaty może przynieść stosowanie wcierek z pokrzywy, skrzypu polnego oraz oczywiście z kozieradki.

W sklepach ze zdrową żywnością warto zakupić całe nasiona kozieradki. Po ich zagotowaniu powstanie żółty płyn, który należy wcierać w skórę głowy każdego ranka. Taki zabieg ograniczy nadmierne wypadanie włosów i sprawi, że staną się one zdecydowanie silniejsze oraz bardziej odporne na wypadanie. Trzeba także zadbać o włosy na długości. Przesuszone i połamane będą bowiem sprawiać wrażenie przerzedzonych. Warto byłoby więc zdecydować się na lekką odżywkę, która zapobiegnie tym problemom. Pielęgnacja włosów oraz skóry głowy musi być jednak prowadzona systematycznie. W przeciwnym bowiem razie mowy o w miarę trwałych oraz przede wszystkim satysfakcjonujących rezultatach być niestety nie może. Warto również uzbroić się w cierpliwość. Rezultaty nie będą miały bowiem szansy pojawić się od razu. Na zabiegi możesz zapisać się online.

Warto również skorzystać z usług trychologa.