Lato to pora roku, w której wszyscy chcemy wyglądać jak najlepiej. Wakacje, letnie ubrania i dużo czasu spędzanego na świeżym powietrzu motywują do zadbania o ciało i sylwetkę, aby prezentowały się one nienagannie. Oprócz diety i aktywności fizycznej, współczesna kosmetologia oferuje szereg skutecznych zabiegów takich jak wyszczuplanie ciała falą akustyczną, masaż podciśnieniowy i wiele innych, które pomogą ujędrnić i wyszczuplić ciało, a także zlikwidować wszelkie niedoskonałości, co umożliwi wejście w sezon wakacyjny pewnym krokiem. Poznaj Zabiegi kosmetyczne, które warto wykonać jeszcze przed latem!

Najlepszymi zabiegami które zdecydowanie warto wykonać przed nadejściem lata są:

  • endermologia,
  • karboksyterapia,
  • Storz Medical,
  • kriolipoza.

Zabiegi kosmetyczne, które warto wykonać jeszcze przed latem

ENDERMOLOGIA

Zabieg wykorzystujący mechaniczny masaż podciśnieniowy. W czasie trwania, pacjent ubrany jest w specjalny kostium, dzięki któremu skóra nie jest narażona na urazy spowodowane zbyt wysoką intensywnością podciśnienia i/lub zaciągnięcie włosków na ciele. Celem, a zarazem efektem endermologii jest silne ujędrnienie ciała. Pierwsze efekty zauważalne są już po pierwszej sesji, jednak do osiągnięcia zadowalającego rezultatu, zaleca się, w zależności od potrzeb, około 10 zabiegów, które powtarzać można co minimum 2 tygodnie (liczbę zabiegów dobrze jest ustalić z profesjonalistą).

Przeciwwskazania: aktywne choroby nowotworowe, bolesne żylaki, skłonność do powstawania żylaków, karmienie piersią, ciąża, przepuklina brzuszna, duża ilość tłuszczaków.

Zabiegi kosmetyczne, które warto wykonać jeszcze przed latem – KARBOKSYTERAPIA

Karboksyterapia to małoinwazyjny zabieg, który można wykonywać samodzielnie, jak i jako uzupełnienie/wzmocnienie każdej innej terapii wyszczuplającej. Polega na bezpośrednim, podskórnym wstrzykiwaniu niewielkich ilości dwutlenku węgla, który uszkadza błony komórkowe komórki tłuszczowej, znacznie ułatwiając ich rozpad. Usprawnia krążenie krwi oraz limfy, a to doskonale przekłada się na przyspieszenie metabolizmu. Po zabiegu na ciele mogą pojawić się niewielkie siniaki. Aby osiągnąć maksymalne efekty, zaleca się wykonanie około 10 zabiegów co 2-3 dni. W zależności od potrzeb (liczbę zabiegów dobrze jest ustalić z profesjonalistą).

Przeciwwskazania: choroby nerek, dializy, ostra niewydolność serca, niedawno przebyty udar mózgu lub zawał, trądzik różowaty, epilepsja, aktywna choroba nowotworowa, niekontrolowana cukrzyca, choroby płuc, hemofilia.

STORZ MEDICAL 

Wyszczuplanie ciała falą akustyczną staje się coraz bardziej popularne ze względu na swoją bezinwazyjność oraz szybkie i spektakularne efekty. Storz Medical ma na celu skuteczne zwalczanie pomarańczowej skórki i miejscowe usuwanie nadmiernej tkanki tłuszczowej za pomocą fali uderzeniowej. W rezultacie skóra staje się jędrna i wygładzona, a obrzęki i zwiotczała skóra odchodzą w zapomnienie. Terapia uznawana jest za jedną z najbardziej skutecznych metod walki z miejscową tkanką tłuszczową i cellulitem. Wyszczuplanie ciała falą akustyczną Storz Medical porównywane jest do efektów, jakie daje lifting, z tą jednak różnicą, że jest nieinwazyjne i nie wymaga rekonwalescencji – w przeciwieństwie do wspomnianego już, klasycznego liftingu. Jedna sesja zabiegu trwa ok. 30 minut. W zależności od indywidualnego przypadku, w celu osiągnięcia maksymalnych efektów konieczne jest przeprowadzenie od 6 do 10 zabiegów w 3-4 dniowych odstępach.

Przeciwwskazania: ciąża, karmienie piersią, przepuklina w miejscu działania zabiegowego, hemofilia, aktywne choroby nowotworowe, zakrzepica, rozrusznik serca, leczenie kortykosteroidami 6 tygodni przed zabiegiem.

Zabiegi kosmetyczne, które warto wykonać jeszcze przed latem

Zabiegi kosmetyczne, które warto wykonać jeszcze przed latem – KRIOLIPOZA

Kriolipoza jest zabiegiem polegającym na bezpośrednim zamrażaniu komórek tłuszczowych w celu miejscowego wyszczuplania. Tkanki poddawane zabiegowi ulegają odpowiedniemu schłodzeniu, co doprowadza do natychmiastowej śmierci komórek tłuszczowych.   Aby utrzymać pożądane efekty, należy powtarzać terapię co około 6 tygodni. Podczas jednej wizyty można wykonać zabieg na maksymalnie 8 partiach ciała. Nasz gabinet kosmetyczny, J’adore Instytut korzysta z profesjonalnych urządzeń firmy Mimari, między innymi także do kriolipozy. Kriolipoza jest metodą całkowicie bezpieczną, ponieważ nie dopuszcza do odmrożenia innych tkanek, niż pożądane. Co więcej, zabieg jest zupełnie bezbolesny.

Przeciwwskazania: ciąża, karmienie piersią, aktywne choroby nowotworowe, rozrusznik serca, zaawansowana cukrzyca, choroby krwi, epilepsja, zaburzenie pracy wątroby i/lub nerek.

 

Wyszczuplanie ciała falą akustyczną, zamrażanie komórek tłuszczowych, wstrzykiwanie dwutlenku węgla i masaż podciśnieniowy to tylko kilka propozycji na poprawę wyglądu ciała, które oferuje między innymi nasz salon kosmetyczny w Warszawie, J’adore Instytut. Mamy możliwość rezerwacji wizyt online. Nasi specjaliści chętnie podpowiedzą, jaki zabieg w danym przypadku przyniesie najlepsze efekty. Oraz sporządzą indywidualny, profesjonalny plan terapii poprawy wyglądu sylwetki.