Nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany w newralgicznych miejscach bywa szczególnie problematyczny dla przedstawicielek płci pięknej. Nie sposób zaprzeczyć temu, że może on doprowadzić do zmniejszenia poczucia własnej atrakcyjności. Na szczęście skuteczne zabiegi medycyny estetycznej przychodzą z pomocą. Mrożenie tkanki tłuszczowej posiada całkiem pokaźne grono zwolenniczek.  Sprawdź na czym polega zabiegi kriolipolizy.

Zabieg kriolipolizy – na czym właściwie polega?

Wiele osób zastanawia się nad tym, na czym właściwie polega zabieg kriolipolizy, określany także jako mrożenie tkanki tłuszczowej. Na wstępie warto zaznaczyć, iż jest to zabieg w pełni bezbolesny oraz mało inwazyjny. To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy obawiają się inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Stanowi on poniekąd alternatywę dla liposukcji, która jest już dosyć inwazyjnym zabiegiem. Jak zaś przebiega ów zabieg? Obszaru skóry, który poddawany jest zabiegowi zostaje zassany przez specjalne urządzenie, a następnie dochodzi do zmrożenia go. Pod wpływem niskich temperatur niepożądane komórki tłuszczowe ulegają tak zwanej krystalizacji. Wówczas pojawiają się efekty, na jakie liczy każda kobieta.

Zabiegi kriolipolizy - czyli jak zamrozić tkankę tłuszczową i pożegnać boczki

Czy zabieg jest efektywny?

Jak już wspomniano powyżej, mrożenie tkanki tłuszczowej to zabieg niezwykle efektywny. Na co można więc liczyć? Otóż w efekcie krystalizacji komórek tłuszczowych, obszar skóry poddawany zabiegowi zostaje wyraźnie wyszczuplony. Z tego też względu można cieszyć się zdecydowanie bardziej smukłą sylwetką. Pełne rezultaty będą zauważalne dopiero w około pięć tygodni po poddaniu się zabiegowi jakim jest mrożenie tkanki tłuszczowej. Warto byłoby więc uzbroić się w cierpliwość.

Poznaj przeciwwskazania do zabiegu.

Niestety, nie zawsze mrożenie tkanki tłuszczowej będzie możliwe, nawet jeżeli istnieją ku temu istotne wskazania. Warto byłoby więc poznać listę przeciwwskazań uniemożliwiających wykonanie tego dobroczynnego zabiegu medycyny estetycznej. Odwiedzając gabinet kosmetyczny warto mieć świadomość tego, czy nie cierpimy na jakieś schorzenie uniemożliwiające zabieg. Oczywiście osoba przeprowadzająca go na pewno przeprowadzi szczegółowy wywiad przez wykonaniem kriolipolizy. Warto mieć więc na uwadze to, iż zabiegowi mrożenia tkanki tłuszczowej nie będą mogły poddać się osoby cierpiące na zaburzenia krzepliwości krwi oraz na epilepsję. Wśród przeciwwskazań warto wyróżnić również: choroby nowotworowe oraz niewyrównaną cukrzycę. Przeciwwskazaniem będzie także hemofilia. Zabiegu tego nie wolno wykonać również wtedy, gdy borykamy się z problemami z tarczycą. Mowa tu zarówno o nadczynności jak i o niedoczynności tego narządu. Problematyczne będą również zaburzenia czynności nerek oraz wątroby. Choroby serca także będą przeciwwskazaniem. Na szczęście część wspomnianych przeciwwskazań ma charakter przemijający. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy możemy poddać się zabiegowi kriolipolizy, warto skonsultować je z osobą, która będzie wykonywała zabieg. Nie ulega wątpliwości, że gabinet kosmetyczny, w którym poddajemy się zabiegowi warto wybrać starannie. Duży wybór profesjonalnych gabinetów znajdziemy chociażby w stolicy. Śmiało możemy odwiedzić chociażby salon kosmetyczny w Warszawie J’adore Instytut. Na zabiegi możesz umówić się online.

Zabiegi kriolipolizy - czyli jak zamrozić tkankę tłuszczową i pożegnać boczki

Czego spodziewać się po zabiegu?

Bardzo wiele osób zastanawia się nad tym, czy zabiegowi mrożenia tkanki tłuszczowej towarzyszą jakieś skutki niepożądane lub też powikłania. Na szczęście zabieg kriolipolizy jest stosunkowo bezpieczny i mało inwazyjny. Nie oznacza to jednak, że żadne skutki się nie pojawią. Tuż po zabiegu w obszarze skóry poddawanym mu może pojawić się niewielki obrzęk, a także zasinienie. Osoba, która poddała się zabiegowi kriolipolizy może również odczuwać tkliwość, wrażliwość oraz ból wspomnianego obszaru. Zazwyczaj jednak wymienione niedogodności ustępują po upływie kilku dni od wykonania zabiegu. Najczęściej skutki uboczne trwają nie dłużej niż siedem dni. Jeżeli jednak będą utrzymywały się dłużej, warto skonsultować ten fakt z osobą, która wykonywała zabieg mrożenia tkanki tłuszczowej.