Usuwanie owłosienia przy pomocy lasera, to jedyna trwała metoda dzięki której już zawsze można cieszyć się gładką skórą. Inne znane zabiegi, do których używa się lasera, to choćby fotoodmładzanie oraz usuwanie przebarwień. Czy ich wykonywanie latem może być ryzykowne? Sprawdź, co musisz wiedzieć na ten temat zanim umówisz się na zabiegi laserowe latem.

Depilacja laserowa – pora roku ma znaczenie?

Jeśli zastanawiasz się czy depilacja laserowa latem jest bezpieczna, należy na początek dowiedzieć się na czym polega sam zabieg. Specjalistyczne urządzenie emituje wiązkę światła lasera, która skupia się na melaninie i precyzyjnie dociera do cebulka włosa, całkowicie ją niszcząc. W ten sposób działają najnowocześniejsze sprzęty do depilacji laserowej, takie jak choćby Soprano ICE, który jest stosowany w najlepszych gabinetach kosmetycznych. Jest to laser diodowy, który usuwa owłosienie na zawsze już podczas kilku sesji zabiegowych, a przy tym jest niezwykle bezpieczny – wiązka lasera w żaden sposób nie narusza sąsiadujących tkanek. Chłodząca głowica sprawia zaś, że jest przy tym bezbolesny. Czy taka depilacja może być wykonywana w wakacje, kiedy skóra jest narażona na ciągłu kontakt z promieniami słonecznymi? I tak i nie. Jest to bowiem możliwe, jednak dość skomplikowane.

Laserowe usuwanie owłosienia nie może się odbyć na świeżo opalonej skórze, a zalecana jest co najmniej dwu tygodniowa przerwa w ekspozycji ciała na słońce (opalenizna zaburzy efektywność zabiegu). Po zabiegu zaś nie powinno się opalać przez kolejne 14 dni. Oznacza to, że praktycznie przez miesiąc dana część ciała nie może mieć styczności z promieniowaniem słonecznym. Co będzie dość trudne w przypadku twarzy lub np. rąk. Jest to zaś znacznie bardziej realne, jeśli depilacja laserowa latem ma zostać wykonana w strefie bikini lub na plecach. Najlepiej oczywiście skonsultować się wcześniej ze specjalistą, znajdując salon kosmetyczny w Warszawie, który posiada najlepszy sprzęt oraz wykwalifikowanych pracowników. Takim miejscem jest bez wątpienia J’adore Instytut.

Zabiegi laserowe latem - czy są bezpieczne

Zabiegi laserowe latem – Fotoodmładzanie odłóż na jesień

Chcesz cieszyć się młodą, piękną i promienną cerą? W takim razie musisz koniecznie poznać fotoodmładzanie. Co kryje się za tym pojęciem? To bardzo efektywny zabieg odmładzający, podczas którego wykorzystywane jest światło lasera medycznego (w J’adore Instytut jest to Alma Harmony XL PRO). Fotoodmładzanie jest zalecane w sytuacjach, kiedy na skórze widoczne są zmarszczki, cera posiada liczne niedoskonałości, jest szara, ziemista i pozbawiona energii. Parametry oraz właściwa głowica, które gwarantują skuteczność, są każdorazowo dobierane przez osobę wykonującą zabieg. Dlatego ważne jest, żeby dany gabinet kosmetyczny posiadał nie tylko dobrej jakości urządzenie, ale również najlepszych specjalistów, którzy wcześniej przeprowadzą szczegółową konsultację. Na jakie efekty można liczyć po całej serii zabiegów (najczęściej wystarczą 4)?

– redukcja przebarwień

– wygładzenie zmarszczek

– zmniejszenie widoczności porów skóry

– cera staje się gładsza, elastyczniejsza oraz bardziej promienna.

Jest to więc wspaniały sposób na kompleksowe zadbanie o kondycję skóry. Niestety, jak się okazuje nie tylko depilacja laserowa latem może być dość ryzykowna. Fotoodmładzania nie wykonuje się latem, a przeciwwskazaniem do zabiegu jest świeża opalenizna. Wpisz zatem ten zabieg w swój jesienny grafik.

Zabiegi laserowe latem - czy są bezpieczne

Zabiegi laserowe latem – Usuwanie przebarwień – bezpieczeństwo to podstawa

Przebarwienia nie są z pewnością pożądanymi zmianami na skórze. Znacznie postarzają oraz mogą być dość krępujące, szczególnie jeśli posiada się ich naprawdę dużą ilość. Są dość popularnym problemem oraz istnieje wiele przyczyn ich powstawania, wśród których należy wymienić:

– nadmierne opalanie oraz zabezpieczanie skóry kremem ze zbyt niskim filtrem

– problemy hormonalne

– choroby tarczycy, wątroby

– przyjmowanie określonych leków.

Usuwanie przebarwień różnego rodzaju przy pomocy lasera, to świetny sposób na ich trwałe usunięcie. Laser dociera w głąb skóry, gdzie działając na melaninę przebarwień, zmniejsza je, a często również całkowicie usuwa. A przy okazji cera staj się wygładzona, jednolita oraz znacznie młodsza (pobudzona zostaje produkcja kolagenu). Co z usuwaniem przebarwień na opalonej skórze? Tak jak depilacja laserowa latem – nie wykonuje się laserowego usuwania przebarwień na opalonej skórze. Następnie przez co najmniej 2 tygodnie nie można eksponować jej na słońce. Posiadając jakiekolwiek wątpliwości lub szukając metod alternatywnych, które można wykonywać w wakacje, najlepiej jest znaleźć dobry salon kosmetyczny w Warszawie z bogatą ofertą zabiegów. Sprawdź J’adore Instytut i zarezerwuj wizytę online.