Nie ulega wątpliwości , iż pękające naczynia na twarzy  wpływają niekorzystnie na postrzeganie naszej atrakcyjności.  Ciężko je ukryć  nawet jeśli użyjemy mocno  kryjących korektorów lub podkładu.  Nie zawsze posiadamy wystarczająco czasu na nałożenie mocnego makijażu jak również ochoty na wykonanie starannego make up. Który miałby za zadanie  utrzymywać się na twarzy w  nieskazitelnym stanie przez cały dzień.  Jednakże, istnieje szereg  zabiegów, które skutecznie pozwolą pozbyć się uciążliwego problemu. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych  – pękające naczynka można bezpiecznie niwelować. Obecnie jedną z  najskuteczniejszych metod jest laserowe zamykanie naczynek.

DLACZEGO I JAK POWSTAJĄ POPĘKANE NACZYNKA?

Częstą przyczyną pękających naczynek jest nasz wiek- najczęściej pojawiają się po 30 roku życia. Kolejną z przyczyn predysponujących do wystąpienia naczynek są  ciąża, zmiany hormonalne,  intensywna ekspozycja na słońce, choroby krwi i krzepliwości,  cera wrażliwa, skłonności genetyczne,  nieodpowiedni tryb życia.

Zabiegi laserowego usuwania naczynek, najlepiej wykonać od razu po ich powstaniu!  Warto  zdawać sobie sprawę,  że defekt ten w szybkim tempie rozprzestrzenia się.  Problem pękających naczynek nie zawsze jest na tyle nasilony , aby stanowił wizerunkowy problem.  Wzmagające  się pękające naczynka często  są powodem wielu kompleksów.  Towarzyszące im czerwone zabarwienie są problematyczne w kwestii ich kamuflowania. Naczynka mogą tworzyć  całą siatkę delikatnych linii podskórnych.

ZAMYKANIE NACZYNEK – NIE MUSISZ JUŻ ZAKRYWAĆ SIĘ MAKIJAŻEM!

CZY MOŻNA ZAPOBIEGAĆ PĘKANIU NACZYNEK?

W niektórych przypadkach nie mamy  wpływ na pękające naczynka. Jednakże wspomina się o  pewnych metodach  profilaktycznych, które mogą znacząco mogą  pomóc w zatrzymaniu procesu albo  zahamowaniu wielkości tego zjawiska.  Pękające naczynka mogą pojawiać się w wyniku palenia papierosów, piciu mocnej kawy, nadużywania alkoholu.  Na wzmożone pękanie naczynek narażone są bardziej osoby , które regularnie korzystają z solarium czy sauny.  Warto unikać tego typu czynników. 

Przy skórze  naczyniowej   warto korzystać z  preparatów z witaminą C. Doskonale na skórę  wpływa również witamina E, kasztanowca, wyciąg z arniki górskiej, miłorzębu japońskiego. Pozytywnie działają również olejki eteryczne, a zwłaszcza te  cytrusowe.  Warto wiedzieć , iż  nie ma  gwarancji, że dzięki stosowaniu kosmetykom z takim składem naczynka nie będą w ogóle pękać. 

Aktualnie jedną z najskuteczniejszych metod usuwania pękających naczynek są zabiegi zakresu  laseroterapii- czyli laserowe zamykanie naczynek. Opinie po  przeprowadzonym zabiegu są jednoznaczne! Osoby wykonujące zabiegi jak  i sami pacjenci potwierdzają, że jest to jedna z najlepszych technik usuwania zmian.

Na pierwszej wizycie pacjent przechodzi konsultację wstępną, podczas której kosmetolog ocenia stan skóry jak również stopień i zaawansowania  powstałych defektów. Na podstawie konsultacji i diagnozy skóry  wyklucza ewentualne przeciwwskazania oraz określa proponowaną  liczbę laserowych zabiegów. Warto podkreślić, że laseroterapia jest skuteczna jedynie wtedy, gdy realizuje się całą serię zabiegów w konkretnych odstępach czasu! 

Zabieg laserowy  trwa od kilku do kilkunastu minut – wiele zależy od liczebności pękniętych naczynek. Zabieg laserowego usuwania pękających  naczynek  można wykonać nie tylko z twarzy, ale też np. z dekoltu,  Cena  zabiegu zamykania naczynek laserem jest zależna od wielkości obszaru zabiegowego, jak również ilości koniecznych zabiegów.

ZAMYKANIE NACZYNEK – NIE MUSISZ JUŻ ZAKRYWAĆ SIĘ MAKIJAŻEM!

ZAMYKANIE NACZYNEK – JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Chciałabyś rozpocząć serię zabiegów laserowych? Istnieje kilka czynników na które należy zwrócić uwagę.

Zabieg laserowy nie będzie mógł być wykonany  u osób  które:

– stosują  preparaty zawierające w składzie kwasy, retinol (najczęściej są to produkty o działaniu antytrądzikowym),

– przyjmują  leki o działaniu światłouczulającym (np. niektóre antybiotyki, leki przeciwdepresyjne, aspiryna, Ibuprom, Izotek),

– nadmiernie spożywają  napary (herbaty) zawierające w swoim składzie zioła: dziurawiec, nagietek, rumianek,

– nadmiernie spożywa napary (herbaty) zawierające w swoim składzie zioła: dziurawiec, nagietek, rumianek,

– skóra świeżo opalona nie może zostać poddana laseroterapii.

REKONWALESCENCJA PO ZABIEGACH LASEROWYCH

Zabiegi laserowe nie należą do bardzo bolesnych , nie wywołują również  skutków ubocznych (procedura  z zakresu laseroterapii np. zamykanie naczynek powinny zaleca się wykonywać wyłącznie w profesjonalnych gabinetach!). Skóra po zabiegu  laserem może być lekko zaczerwieniona,  nieznacznie  opuchnięta przez kilka godzin po  wykonanym zabiegu. Bezpośrednio po zakończonym zabiegu pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków. Nie poleca  się jednak, by skóra w ciągu 4 tygodni od zabiegu była opalana, należy też unikać stosowania peelingów.  Warto używać do smarowania skóry delikatnych preparatów nawilżających.  Oczywiście podstawowym kosmetykiem po zabiegu jest krem z filtrem – ochrona przeciwsłoneczna, faktor 50.  Pacjent musi być świadomy, iż pękające naczynka mogą niestety powracać .  Regularnie należy  stosować się do zaleceń  pozabiegowych , a po pojawieniu się pierwszych pękających naczynek należ , od razu reagować. 

Chcesz wiedzieć  więcej o przebiegu zabiegu  laserowego usuwania naczynek w naszym Instytucie w Warszawie lub Krakowie? Umów się poprzez nas formularz internetowy na bezpłatną konsultację lub  zabieg połączony z konsultacją.