Która z kobiet nie zmaga się z problemem jakim jest zbędne owłosienie. Temat ten dotyczy każdej przedstawicielki płci pięknej, której zależy na gładkiej i zadbanej skórze. Jest to marzenie większości pań, a sposobów na jego spełnienie jest sporo. Na rynku dostępny jest naprawdę bogaty wybór metod depilacji. Którą z nich wybrać? Która z metod jest najskuteczniejsza i najtrwalsza? W końcu, na czym dany zabieg polega i jak należy się do niego przygotować? My przybliżymy nieco temat depilacji laserowej, która z konkurencją, zdecydowanie wygrywa efektywnością i trwałością jeśli chodzi o rezultaty zabiegu.

Działanie lasera na zbędne i nadmierne owłosienie

Depilacja laserowa w rzeczywistości oznacza trwałe usunięcie owłosienia. Laser jest widzialną wiązką światła z zakresu promieniowania elektromagnetycznego. Oddziałuje konkretnie na melaninę znajdującą się we wnętrzu włosa, dlatego też, nie stanowi on zagrożenia dla skóry. Podczas strzału lasera, włos wraz z mieszkiem włosowym zostaje doszczętnie zniszczony. Dzięki jednoczesnemu niszczeniu struktury macierzy (części odpowiedzialnej za wzrost), włos zostaje usunięty już na zawsze.

Na rynku dostępne są różnego rodzaju lasery, a różnią się przede wszystkim parametrami takimi jak: czas trwania impulsu, długość promieniowania, czy powierzchnia głowicy. Podstawowym kryterium klasyfikacji laserów, jest długość fali. Oznacza to, że im fala światła laserowego jest dłuższa, tym urządzenie głębiej penetruje tkankę skórną. Dla przykładu, jeden z najnowocześniejszych laserów Alma Soprano ICE, nadaje się dla każdego typu włosa i fototypu skóry. Jest to możliwe dzięki wymiennym głowicom, aleksandrytowej oraz diodowej, które różnią się od siebie długością fali.

zbędne owłosienie

Laser a IPL jaka jet różnica w jego działaniu na zbędne owłosienie.

Wiele osób, które zaczynają interesować się depilacją laserową i rozważają skorzystanie z takiej metody depilacji, napotyka pewną nieścisłość. Są gabinety kosmetyczne, które rzekomo wykonują depilację laserową, lecz w rzeczywistości okazuje się, że oferowany zabieg, z laserem ma niewiele wspólnego. Mowa tutaj o IPL. IPL jest intensywnym, pulsującym światłem, który w przeciwieństwie do spójnej wiązki monochromatycznego światła lasera, nie usuwa włosa na zawsze, a tylko go „usypia”. Zbędne i nadmierne owłosienie nie zostanie usunięte.

W efekcie włosy usuwane są na jakiś czas, ale później odrastają. Za to laser usuwa włosy trwale. Niestety jest mnóstwo przypadków osób, które przekonane, że wykonywały właściwą depilację laserową, są niezadowolone z efektów, ponieważ po czasie włosy odrosły. W trakcie rozmowy z zawiedzioną klientem, często okazuje się, że wykonywany był zabieg światłem IPL, który nie jest laserem. Warto mieć tego świadomość i dokładnie zapoznać się z metodą zabiegową, oferowaną przez dany gabinet kosmetyczny.

Ile zabiegów depilacji laserowej należy wykonać?

Proces wzrostu włosa dzieli się na różne fazy. Z tego względu, jedna wizyta nie wystarczy. Dlaczego? Otóż w momencie wykonywania danego zabiegu, spora część włosów w skórze, znajduje się w fazie spoczynkowej lub przejściowej. Przez to niestety, nie są one podatne na działanie lasera. Usuwane zostają włosy znajdujące się jedynie w fazie wzrostu, która trwa mniej więcej od 6 do 12 tygodni. Dlatego, w celu pozbycia się całego owłosienia i dla pełnego, satysfakcjonującego efektu, konieczne jest wykonanie serii zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasu. Ten odstęp czasowy, różni się ze względu na depilowany obszar części ciała. Dla przykładu, włosy na twarzy lub pod pachami rosną o wiele szybciej niż te na reszcie ciała, chociażby na nogach.

Z tego powodu, odstęp czasu pomiędzy zabiegami wynosi w tym przypadku ok. 4 – 6 tygodni. Z kolei nogi, depiluje się zazwyczaj w odstępie 6 – 8  tygodniowym. Dlatego właśnie tak ważne jest pilnowanie wyznaczonych terminów depilacji, których nie można opuszczać. W przeciwnym wypadku możliwe, że będzie trzeba wykonać dodatkową ilość zabiegów, która zniweluje zbędne owłosienie.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Jako przeciwwskazania do depilacji laserowej należy wymienić:

  • opaloną skórę;
  • nadwrażliwość na światło,
  • ciążę,
  • infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze występujące w miejscu działania lasera,
  • przyjmowanie leków światłouczulających,
  • choroby nowotworowe,
  • przewlekłe choroby skóry, takie jak. bielactwo czy łuszczyca
  • tendencje do powstawania przebarwień lub bliznowców.

zbędne owłosienie

Jak wygląda zabieg i jak się przygotować?

W dniu poprzedzającym zabieg, należy ogolić ciało. Miesiąc przed umówionym terminem, nie wolno wykonywać depilacji woskiem, ponieważ włosy muszą występować wraz z cebulką w odpowiedniej fazie wzrostu. Należy również na ten czas zrezygnować z suplementacji ziół i witamin które mają działanie uwrażliwiające na działanie światła.

Podobnie na minimum tydzień przed zabiegiem, należy odstawić kremy czy maści z substancjami fotouczulającymi. Do substancji fotouczulających należą m. in.: dziurawiec, nagietek czy skrzyp polny. Depilację laserową mogą wykonywać wyłącznie osoby do tego uprawnione i przeszkolone. Wizytę rozpoczyna wywiad specjalisty z klientką.

Jeśli do wykonania zabiegu, nie ma żadnych przeciwwskazań, dobierana zostaje moc lasera, odpowiednio do typu owłosienia. Wielkość używanej głowicy oraz czas trwania, zależy od powierzchni depilowanej skóry. Należy również wspomnieć, że depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym, wykonywanym przez wykwalifikowany personel.

Nowoczesne lasery konstruowane są z wykorzystaniem najlepszych technologii, mających zapewnić jak największe poczucie bezpieczeństwa. Ważne jest aby wybrać profesjonalny gabinet, który zapewni wykonanie usługi na najwyższym poziomie. W tym aspekcie, nasz salon w Warszawie, zdecydowanie należy do godnych polecenia.

Proponujemy zabieg wykonywany wcześniej wspomnianym laserem Alma Soprano ICE, z głowicą aleksandrytową i diodową. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, w razie wątpliwości, służymy pomocą.

Umów konsultacje w naszym salonie kosmetycznym