Właściwa pielęgnacja jest niezwykle istotnym elementem. Jak wiemy, podstawą efektywnych działań jest konsekwencja oraz cierpliwość. Zasadą w której imię działamy w wielu dziedzinach życia, jest to, że warto zapobiegać niż leczyć. Profilaktyka to podstawa w kwestiach zdrowotnych dla utrzymania właściwej kondycji naszego zdrowia od zewnątrz, jak i wewnątrz. Jest wiele możliwości na domowe zabiegi SPA, w którym sprawdzą się konkretne kroki pielęgnacyjne oraz kosmetyki o wyjątkowych właściwościach.

Wielu z nas nie ma czasu na regularne wizyty w salonach kosmetycznych i korzystanie z zabiegów czy usług, które zapewnią nam zdrowy i promienny wygląd. Nawet najlepsze zabiegi nie zagwarantują długotrwałych efektów bez odpowiedniego podejścia do tematu pielęgnacji w zaciszu domowym. Jest kilka istotnych kwestii, o których należy pamiętać. Warto zatem poszerzać swoją wiedzę na temat porannej oraz wieczornej rutyny, w której imię, konsekwentne działanie zagwarantuje naszej skórze nowy wygląd. Pielęgnacja nie musi być trudna ani nudna.

Zazwyczaj pielęgnacja zachęca do zgłębienia tematu w momencie, kiedy zauważamy pierwsze oznaki problemów skórnych. Nie tylko problemów, ale i naturalnego jej starzenia się. Pojawiające się zmarszczki, przebarwienia, problemy z wypryskami, różnego rodzaju wysypkami czy podskórnymi kaszkami alarmują o tym, że czas najwyższy przemyśleć temat pielęgnacji. Jest jednak wiele działań, które wdrożone profilaktycznie, pomogą uniknąć późniejszych problemów. Gwarantujemy, że pomoże to zaoszczędzić nie tylko czas zmagania się z niedoskonałościami, ale również zaoszczędzić pieniądze na wizytach u specjalistów czy wdrożeniu planu leczenia.pielęgnacja skóry

Demakijaż jako podstawa późniejszych kroków pielęgnacyjnych

Ile razy zdarzyło Ci się zasnąć w makijażu? Wyczerpana po powrocie do domu miałaś siłę jedynie na przebranie się w piżamę i o niczym nie marzyłaś bardziej niż o łóżku. Zostawiając demakijaż na potem, a dokładnie na następny dzień to największa krzywda, jaką można wyrządzić naszej skórze. Ona również potrzebuje odpoczynku i oddechu, a to może być utrudnione przez kryjące podkłady i resztę kosmetyków, które nakładamy na cały dzień. Co więcej, używając serum, kremu czy kremu z filtrem, powodujemy na buzi tworzenie się kolejnej powłoki. Należy pamiętać, że nawet najbardziej precyzyjny makijaż nie będzie wyglądać dobrze na zaniedbanej, zmęczonej i zniszczonej już skórze. Dbajmy o nią ze szczególną uwagą, a kto wie. Może makijaż stanie się zbędnym elementem? Właściwa pielęgnacja może zdziałać cuda!

Będąc już przy etapie demakijażu, warto wspomnieć o jego dwuetapowej wersji. Zakłada ona początkowe rozpuszczenie produktów na twarzy przy pomocy olejków czy olejów tłoczonych na przykład na zimno. Po wcześniejszym namoczeniu buzi nakładamy na dłonie olej. Wykonujemy nim precyzyjny masaż twarzy. Pozwala nam to dokładnie rozpuścić i dosłownie „odkleić” produkty od skóry. Następnie można przejść do demakijażu żelem, pianką lub innym produktem do mycia twarzy.

Produktami, które wspomogą Wasze dwuetapowe oczyszczanie, będą między innymi:
  • Universal Cleansing Oil,
  • C Infusion Cleanser
  • Glyco Gel Cleanser
Tonizowanie skóry przywróci jej naturalne PH

pielęgnacja skóry

Wiele osób zapomina o tonizowaniu twarzy produktem do tego przeznaczonym. Buzia po kontakcie z wodą traci swoje naturalne PH. Warto zatem po demakijażu i dokładnym umyciu twarzy, potraktować ją tonikiem lub inaczej hydrolatem. Kupić je można w formie płynnej substancji lub mgiełki. Większość z nich ma właściwości uspokajające, kojące, które pomogą przy okazji problemu z nadmiernym zaczerwienianiem się skóry.

Strażnik przed starzeniem się skóry i powstawaniem przebarwień, czyli SPF

Panuje ogólne przeświadczenie, że kremów z filtrem należy używać jedynie w porze letniej, a szczególnie w trakcie wyjazdów w ciepłe miejsca w ramach wakacyjnego urlopu. Nic bardziej mylnego. Na promieniowanie UV jesteśmy narażeni każdego dnia niezależnie od panującej pory roku. Co więcej, nie tylko będąc na zewnątrz, ale i siedząc w pomieszczeniu. Jeśli jest w nim okno, które gwarantuje dopływ światła i promieni słonecznych, nasza skóra staje się na nie czuła i chłonie je w głąb siebie. Krem z filtrem powinno się używać dodatkowo, a nie jako zamiennik kremu na dzień czy na noc. Kolejność jest następująca. Najpierw nakładamy Krem SPF, który zagwarantuje stworzenie bariery i powłoki ochronnej dla naszej skóry, a następnie możemy nałożyć odpowiedni dla nas krem na dzień, którego wybór uzależniony jest od kilku zmiennych.

Jeśli chodzi o przykładowe kremy SPF, rekomendujemy takie jak:

  • Sun Armor SPF 50 marki Dermaquest
  • Sheer zinc SPF 30 marki Dermaquest
  • Antioxidant mineral cream SPF marki Dermomedica
  • Photo Protection Gel Cream MediDerma
pielęgnacja skóry
Krem na dzień i na noc dopasowany do Twoich potrzeb to klucz codziennej pielęgnacji

Często padają pytania na temat kremów. Jaki jest powód dzielenia ich na te na noc oraz na dzień? Jak jest z ich używaniem? Można używać tylko jednego i jeśli tak, co to zmieni w mojej pielęgnacji? Oczywiście, że można używać jednego kremu w dwóch porach dnia, ale cała tajemnica tkwi w składnikach aktywnych. Nasza skóra w ciągu dnia wchodzi w różne fazy funkcjonowania i niektóre składniki działają lepiej w trakcie nocy, a niektóre w ciągu dnia. Dodatkowo te zawarte w kremach na noc są często bardziej wrażliwe na promienie UV. Tutaj skłaniamy się ku kolejnej informacji, a mianowicie składnikach aktywnych. To najczęściej różnego rodzaju kwasy, witaminy o konkretnym stężeniu, które mają największy wpływ na realne zmiany w kondycji naszej skóry. Inną kwestią jest jeszcze dopasowanie kremu do potrzeb skóry. Należy dopasować go w zależności od tego, czy mamy skórę dojrzałą, czy występują jakieś konkretne problemy, czy stany zapalne. Warto również pamiętać o typie skóry, a zatem zwrócić uwagę czy ma tendencje do cery normalnej, suchej, a może tłustej? Właściwa pielęgnacja skóry pomoże ci zachować piękny i młody wygląd.

Tutaj nasz wybór padł na takie kremy, jak:

  • Nourishing Peptide Rich Dermaquest
  • Essential Moisturizer Dermaquest,
  • Skin Moisturizing Protector Mediderma

Mamy nadzieję, że te wskazówki okażą się dla Was cenne i pozwolą ułatwić wybór w trakcie przyszłych zakupów. Może któryś z elementów pielęgnacji domowej był przez Was dotychczas pomijany? Jeśli tak, to najlepszy moment na wprowadzenie zmian! Gwarantujemy spektakularne efekty, bo zadbana skóra twarzy jak i okolic oczu odpłaci nam się promiennym wyglądem i znakomitą kondycją. Zabiegi można też łączyć z zabiegami laserowymi Emerge, clearlift czy iPixel.

Zapraszamy Cię na konsultacje z naszymi specjalistami