Piękna opalenizna kojarzy się nam z atrakcyjnością i młodym wyglądem. Wiele osób boryka się z problemem bardzo bladej skóry, która zaczyna im przeszkadzać zwłaszcza zimą. Nawet delikatna opalenizna sprawia, że skóra wygląda zdrowiej i promienniej. Niestety, w sezonie jesienno – zimowym naturalne opalanie jest praktycznie niemożliwe. Wiele osób również nie lubi, bądź ze względu na bardzo jasny odcień skóry i późniejsze poparzenia nie chce się opalać, a wystawianie skóry na długą ekspozycję słoneczną nie jest także zdrowe. Z pomocą przychodzą nam jednak takie metody opalania, które są dla naszego zdrowia całkowicie bezpieczne i pozwalają cieszyć się piękną opalenizną przez cały rok.

Sposób na piękną opaleniznę – Czym jest opalanie natryskowe?

Dotychczas wszystkie kobiety które chciały cieszyć się piękną opalenizną, skazane były na wielogodzinne opalanie na słońcu, czy też korzystanie z solarium. Obie te metody niestety nie są zdrowe – ze względu na szkodliwe promieniowanie narażają na powstawanie nowotworów skórnych. Opalanie natryskowe to metoda, która jest w stu procentach bezpieczna. Polega na spryskaniu skóry specjalnym barwnikiem – opalenizna jest skutkiem reakcji chemicznej preparatu z naszym naskórkiem. Ponadto, używany preparat nie powoduje reakcji alergicznych oraz nieestetycznych przebarwień i dodatkowo nawilża skórę. Zapewnia bardzo naturalny efekt – specjalistka wykonująca zabieg pomaga wybrać taki odcień barwnika, który będzie idealnie pasował do naszej karnacji, a opalenizna nie będzie wyglądała sztucznie, jak często zdarzało się klientkom korzystającym z solarium. Cały zabieg obejmujący przygotowanie, aplikację preparatu oraz osuszenie ciała, trwa około 30 minut. Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowaną kosmetyczkę, w odpowiednio przygotowanej do tego kabinie. Efekty utrzymują się na skórze około 2 tygodnie.

Sposób na piękną opaleniznę przez cały rok

W jaki sposób przygotować się do zabiegu?

Aby cieszyć się piękną opalenizną, należy przed zabiegiem w odpowiedni sposób zadbać o nasze ciało. Przede wszystkim, dzień przed spotkaniem należy wykonać depilację woskiem, depilatorem lub maszynką. Wystarczy wydepilować te miejsca, które zazwyczaj depilujemy. Ponadto, niezwykle ważnym etapem którego nie wolno pomijać, jest peeling. Najlepiej wykonać ten etap 24 do 12 godzin przed zabiegiem. Na nawilżonej i złuszczonej skórze opalenizna będzie trzymała się najdłużej. Zastosować możemy peeling wykonany samodzielnie (np. z produktów spożywczych które mamy w domu jak kawa czy cukier) bądź kupić go w sklepie kosmetycznym. Warto zwrócić uwagę na to, aby był to peeling beztłuszczowy. Ważne jest również szczególne zadbanie o te miejsca, które zwykle są najbardziej suche – łokcie, kolana i kostki.

Należy również pamiętać o tym, żeby dzień przed zabiegiem unikać produktów do mycia o zasadowym pH, produktów zawierających olejki oraz nawilżających balsamów pod prysznic. Produkty tego typu mogą stworzyć barierę ochronną, która będzie zapobiegać wchłanianiu się preparatu i efekt zabiegu nie będzie zadowalający. Bezpośrednio przed zabiegiem należy wziąć prysznic i umyć skórę (na przykład płynem do higieny intymnej, który ma kwaśne pH) i zadbać, by skóra była czysta i dobrze wysuszona. W dniu zabiegu nie używamy też żadnych balsamów, antyperspirantów, kremów czy innych kosmetyków, które mogłyby utrudnić wchłanianie preparatu. Na zabieg najlepiej wybrać się w ciemnej bieliźnie i luźnych ubraniach. Przez co unikniemy nie tylko uszkodzenia opalenizny, ale także mocnego zabrudzenia ubrań. W każdym profesjonalnym salonie klientka na czas zabiegu dostaje jednorazową bieliznę oraz czepek chroniący włosy.

Sposób na piękną opaleniznę – Dla kogo jest zabieg opalania natryskowego?

Opalanie natryskowe to zabieg który skradł serca nie tylko kobiet, ale także mężczyzn. Jest w stu procentach bezpieczny, więc wykonywać go mogą nawet kobiety w ciąży i osoby o bardzo jasnej karnacji, które nie powinny wystawiać skóry na długotrwałą ekspozycję słoneczną czy korzystać z solarium. Zabieg ten ze względu na natychmiastowy, piękny efekt stosuje się często przed ważnymi wydarzeniami: imprezami, ślubami czy zawodami sportowymi. Jedynymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są łuszczyca, astma, alergie skórne, silne podrażnienia lub zranienia skóry oraz wysypka.

Sposób na piękną opaleniznę przez cały rok

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Przede wszystkim skórę po zabiegu opalania natryskowego należy mocno nawilżać – można smarować ją balsamem nawet dwa razy dziennie. Pierwszą kąpiel należy wykonać po około 8 godzinach od zabiegu, nie od razu. Przez dwa tygodnie warto również powstrzymać się z peelingiem, długimi wizytami w saunie czy jacuzzi. A także długimi kąpielami w chlorowanej wodzie. Należy także osuszając skórę wycierać ją ręcznikiem delikatniej niż zwykle. Mocne pocieranie może bowiem sprawić że opalenizna zniknie o wiele szybciej.
Wybierając salon, w którym wykonamy zabieg natryskowego opalania należy zwrócić uwagę na to, czy wykonują go osoby po odpowiednim przeszkoleniu i profesjonalnymi produktami jak na przykład Sun fx. To pozwoli cieszyć się nam długą i piękną, naturalną opalenizną, która będzie przykuwała spojrzenia.