Każda z nas, a przynajmniej większość, boryka się z nieszczęsnym cellulitem. Gdy wyobrażamy sobie wymarzone wakacje oraz idealne ciało, nad którym pracowałyśmy już od wiosny, nie ma miejsca na tzw. skórkę pomarańczy. Pojawia się ona w przeróżnych miejscach, czasem nawet sobie nie zdajemy z tego spawy. Cellulit – najczęstszym miejscem występowania są uda oraz pośladki, ale pojawia się on również w okolicach kolan, brzucha, na łydkach, a nawet na ramionach.

Cellulit czyli lipodystrofia może dotyczyć każdej osoby, w każdym wieku, tak naprawdę nie koniecznie musi być związany z nadprogramowymi kilogramami. Bardzo często związany jest z brakiem ruchu, niewłaściwym odżywianiem czy zaburzeniami układu hormonalnego. Niestety problem z cellulitem często pojawia się nawet u bardzo szczupłych osób, gdzie są one aktywne i przestrzegają zasad zdrowego trybu życia. Poniżej przedstawiamy parę naszych pomysłów na poprawę nie tylko wyglądu naszego ciała, ale i walkę ze skórką pomarańczy.

KROK 1 w walce z cellulitem

Pierwszym sposobem jest zdrowy styl życia. Niestety nie osiągniemy wymarzonego wyglądu, gdy nie będziemy dostarczać odpowiednich witamin, mikro- i makroskładników naszemu organizmowi. Są one kluczowym elementem do poprawy jakości naszej skóry. Nie mniej istotne jest również dostarczanie odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia, ponieważ cellulit to nic innego jak zatrzymana woda w organizmie. Kolejnym ważnym aspektem jest aktywność fizyczna, nie trzeba oczywiście męczyć się codziennie godzinami na macie czy siłowni, wystarczy być aktywnym na co dzień. Jeżeli siedzisz cały dzień przed biurkiem, przejdź się do pracy spacerem czy pojedź rowerem, zaangażujesz wtedy mięśnie nóg i pośladków, pobudzisz krążenie i na pewno orzeźwi Cię poranny spacer w jesienny poranek. Są to bardzo znane metody, ale naprawdę skuteczne. Dzięki takim małym zmianom poczujesz się lżejsza, pewniejsza siebie i z pewnością szczęśliwsza!

KROK 2 Konkretne działanie

Jednakże, gdy już mamy wyrobione zdrowe nawyki, odżywiamy się poprawnie, ale cellulit nadal jest widoczny możemy go zniwelować innymi sposobami. Są to nieinwazyjne zabiegi kosmetyczne. Jednym z nich jest tzw. zabieg z udziałem urządzenia Storz Medical, który wykorzystuje fale akustyczne, czyli dźwiękowe. Dotyka on sfer pokrytych cellulitem oraz tkanką tłuszczową, pomaga on również w odzyskaniu sprężystości zwiotczałej skóry. Używa się tutaj żelu kontaktowego, po to oby fale dotarły do wskazanego obszaru w pełni swojej siły i właściwości.

Innymi rodzajami fal, które mają korzystny wpływ na naszą skórę, są fale radiowe, zabieg wykorzystujący to to Accent Alma laser. Urządzenie firmy Alma poprawia wygląd skóry, redukuje cellulit oraz wygładza skórę. To wszystko dzieje się podczas, gdy my odczuwamy przyjemne ciepło bijące z urządzenia. Głowica wprawia w drgania cząsteczki tłuszczu, co sprawia, że rozbijają one i w ten sposób zmniejsza się obwód tkanki tłuszczowej.

cellulit

Uzupełnieniem zabiegów czy naturalnego dbania o skórę mogą być masaże endermologiczne LPG. Jest to metoda masażu do walki z tłuszczem i cellulitem. Jego technika polega na „ugniataniu” skóry w różnych kierunkach poprzez rolki pod ciśnieniem. W ten sposób zmuszamy organizm do wytwarzania kolagenu oraz elastyny, tak by naturalnie ujędrnić skórę. Podczas zabiegu z organizmu usuwa się również toksyny, a więc zaleca się pić dużą ilość wody przed, jak i po masaż. Terapię endermologii LPG można również zastosować przy innych defektach skórnych tj.: blizny, rozstępy, zwłóknienia czy można poprawić ukrwienie skóry. Zabieg ten poprzedza wizyta u specjalisty, który określa nasz stan zdrowia, kondycję oraz typ skóry, tak by dopasować zabieg indywidualnie do pacjenta. Tuż przed masażem pacjent dostaje specjalny kombinezon, który pomaga w przesuwaniu się rolek po ciele, ale również chroni skórę. Innym rozwiązaniem jest nieinwazyjny drenaż. Polega na wymasowaniu partii ciała okrężnymi ruchami, tak by nadać kierunek płynięcia krwi w danym mięśniu.

Kolejny zabieg kosmetyczny, który wspomaga walkę z cellulitem jest dla odważnych!

A jest to mianowicie karboksyterapia, metoda polegająca na wstrzykiwaniu specjalnym pistoletem z igiełką CO2 (dwutlenku węgla) w część ciała, którą uważamy za wartą ingerencji. Zabieg ten zwiększenia ilości kolagenu i elastyny w skórze oraz pomaga w rozbudowie naczyń krwionośnych. Kondycja skóry ulega polepszeniu. Ta terapia, jak i poprzednia, pomaga rozwiązać również inne problemy skórne. Dokładniej: redukcja rozstępów, leczenie wypadania włosów lub cieni pod oczami. Przez większość osób zabieg uważa się za bezbolesny, dyskomfort można odczuwać podczas wstrzykiwania związków chemicznych. Uczucie to ustępuje po kilku minutach, cały zabieg trwa 30-90 min w zależności od wybranego miejsca. Po całej procedurze może wystąpić mała opuchlizna oraz zaczerwienienie, aczkolwiek ustępują one po kilku godzinach. Opis owej terapii brzmi troszkę przerażająco i nie zachęca, jednakże efekty są widoczne gołym okiem!

cellulit

Drugim iglastym sposobem wygładzenia skóry jest mezoterapia igłowa. Terapia ta polega na podaniu odżywczych składników oraz dotlenieniu komórek. Dzieje się to poprzez bezpośrednie dozowanie, a dzięki temu efekty utrzymują się długo. Nie są to zwykłe preparaty odżywcze, stworzono do tego specjalne produkty, tak by efekt był jak najlepszy. Są nimi np.: produkty Alydia czy Celluform. Temu zabiegowi towarzyszy znieczulenie, tak że nie jest bolesny, bez obaw!

Body wrapping Arosha to opcja bardziej przyjazna skórze.

Stosuje się tutaj bawełniane bandaże nasączone aktywnymi składnikami, które odżywiają, wygładzają oraz modelują ciało. Nie podrażniają one skóry, nie wytwarza się ciepło, co nie odwadnia organizmu oraz nie uciska, co daje komfort użytkowania. Jeżeli chcielibyśmy wpłynąć nie tylko na poszczególne części ciała to alternatywą jest zabieg Redustim, który jest właśnie na to ukierunkowany. Kombinezon, który ubiera się podczas tej metody dogłębnie pobudza nasze mięśnie gładkie za pomocą pola magnetycznego. Pobudzane się również kanały wapniowe, które doprowadzają komórki do mięśni, a te je spalają, jak podczas wysiłku fizycznego. Podczas tego procesu są eliminowane także proste kwasy tłuszczowe, które się wytworzyły.

Jak widać jest wiele sposobów na osiągnięcie celu gładkiej skóry, każda z nas znajdzie coś dla siebie. A te opcje oraz inne przyjemności znajdziesz u nas w salonie w Warszawie. Zachęcamy do wizyt i upiększania siebie w najdogodniejszy sposób!