Zmiany powstające po przebytym trądziku, okresie ciąży czy też odchudzaniu, wyglądają mało estetycznie i po prostu nieładnie. Takie zmiany prowadzą do powstawania kompleksów, które towarzyszą nam praktycznie przez całe życie. Naprzeciw tym problemom wychodzi medycyna estetyczna i szereg zabiegów jakie można zaproponować, w celu zminimalizowania czy też trwałego ich usunięcia. Dowiedz się jak jeszcze szybko i przede wszystkim skutecznie pozbyć się blizn czy rozstępów.

Czym są blizny po trądziku, rozstępy po ciąży czy odchudzaniu?

Blizny powstające po przebytym trądziku, rozstępy po ciąży czy odchudzaniu, to nieestetyczne ślady. Powstają one najczęściej na twarzy, brzuchu, udach, ale też na ramionach. W przypadku trądziku odpowiedzialne są za nie wyprysk. W przypadku ciąży i odchudzania za powstawanie rozstępów winę ponosi zbyt szybkie rozszerzanie się i kurczenie skóry.

Przebarwienia zarówno blizny jak i rozstępy maja kolor jasno różowy lub jasnobrązowy. Czasami mogą być też koloru białego w przypadku rozstępów. Blizny i rozstępy są ubytkami powstającymi w skórze, Mogą być głębokie i dosyć rozległe, co z kole wiąże się z dłuższym okresem leczenia.

Przyczyny powstawania blizn i rozstępów?

Jak jeszcze szybciej pozbyć się blizn

Za główne przyczyny powstawania blizn i rozstępów odpowiedzialne są nieodpowiednio dobrane kosmetyki, które powodują utratę napięcia w skórze. Zła higiena, źle dobrane leczenie czy też długo utrzymujące się stany zapalne w przypadku trądziku. Przyczyną również może być zwiększona produkcja łoju, uszkodzenie tkanki włóknistej oraz rozdrapywanie i wyciskanie wyprysków powstających na skórze. Jeśli chodzi o rozstępy powstające po ciąży oraz po odchudzaniu to główną przyczyną jest zbyt szybkie tempo rozciągania i kurczenia się skóry, co prowadzi do utraty kolagenu w skórze i braku odpowiedniego jej napięcia.

Najskuteczniejsze zabiegi w walce z bliznami i rozstępami

Jeśli chodzi o blizny po trądziku to najważniejsze jest w pierwszej kolejności usunięcie i wyleczenie trądziku. Jeżeli etap leczenia mamy za sobą, wówczas kosmetolog pomoże nam dobrać odpowiednie leczenie. Skuteczna w walce z bliznami i przebarwieniami okazuje się laseroterapia.  Mamy szeroki wybór pomiędzy: laserem emerge, laserem frakcyjnym ablacyjnym iPixel oraz platformą Alma Harmony. Lasery są zaliczane do najszybszych i najbardziej skutecznych metod walki z bliznami. Efekt końcowy, ilość serii oraz odstęp czasowy takich zabiegów zależy w głównej mierze od kondycji skóry oraz od głębokości blizn. Zabieg pomaga szybko pozbyć się blizn i rozstępów.

Mezoterapia frakcyjna – skuteczna i tajna broń

Kolejnym pomocnym zabiegiem jest również mezoterapia mikroigłowa, polecna jest ze względu na możliwość wykorzystania osocza oraz fibryny bogatopłytkowej, czy też komórek macierzystych. Pomaga to w napięcua i poprawie kondycji skóry, co z kolei prowadzi do redukcji blizn i przebarwień, jaki są rozstępy. Warto również zastanowić się nad zabiegiem karboksyterapii, która odnawia komórki skóry, redukuje blizny i rozstępy, ponieważ umożliwia poprawę kondycji skóry. Pamiętajmy, że pewne zabiegi można ze sobą łączyć, na pewno warto zastanowić się naf połączniem zabiegu Estgen z mezoterapią frakcyjną. Poprawi to napięcie i elastyczność skóry. Dobrym rozwiązaniem jest również, połączenie lasera Emerge z laserem Ipixel. Pacjentowi zmagającemu się z przebarwieniami pozapalnymi można również polecić zabiegi, które wykorzystują kwasy. Są to najczęściej peelingi z wykorzystaniem całej serii lub pojedynczych zabiegów.

Wszystko dopiera się w sposób indywidualny do pacjenta i jego problemu. Najczęściej wykorzystywanymi zabiegami są te z firmy Mediderma, takie jak nomelan cafeco, zabieg TRX, retinol retises CT lub zabieg DYE VL. Pamiętać należy, że wszystkie zabiegi są wykonywane po wcześniejszej konsultacji lekarskiej.

Jak jeszcze szybciej pozbyć się blizn
Jak jeszcze szybciej pozbyć się blizn i rozstępów? Dlaczego warto połączyć technologię lasera Emerge z laserem Ipixel? 

Technologia lasera Emerge polega na podgrzaniu wewnętrznej warstwy skóry, która zostaje poddana procesowi odmładzania ale od wewnątrz, co z kolei nie powoduje naruszenia skóry z zewnątrz. Główną zaletą stosowania technologii lasera Emerge jest brak znieczulenia, ponieważ laser jest bezpieczny, skuteczny i daje szybsze efekty.

Jego kolejną zaletą jest możliwość dotarcia do małych miejsc takich jak np. okolice oczu.  Sprawdza się też przy zwężenia rozszerzonych porów oraz odmłodzeniu twarzy. Dobre efekty daje również niwelowanie blizn po trądzikowych i rozstępów. Natomiast jeśli chodzi o laser Ipixel, jego technologia doprowadza do odbudowy tkanek skórnych, nie tylko tych wewnętrznych, ale również skóry właściwej.

Zabieg polega na podgrzaniu wody, która znajduje się w skórze, a co za tym idzie jej odparowaniu. Technologia wykorzystana w tego typu laserze jest dużo bardziej mocniejsza. Pacjent powinien zostać znieczulony miejscowo, gdyż zabieg może okazać się bardziej bolesny od poprzedniego. Należy również pamiętać, że okres rekonwalescencji po użyciu lasera Ipixel jest dłuższy. Technologia wykorzystana w laserze Ipixel polecana jest głównie w walce z bliznami potrądzikowymi. Pomaga w walce z rozstępami po ciąży i odchudzaniu oraz bliznami po cesarskim cięciu. Ze względu na różnice pomiędzy tymi dwoma laserami, korzystne jest zastosowanie ich technologii razem. Daje to najbardziej widoczne i szybkie efekty.

Umów się na konsultacje w naszym salonie