Zabiegi medycyny estetycznej są coraz bardziej popularne zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Z roku na rok również poszerza się grono osób, które chcą wyglądać coraz lepiej. Chcą zapobiec oznakom upływającego czasu na swojej skórze. Po zabiegi medycyny estetycznej sięga się głównie ze względu na ujędrnienie skóry, poprawy jej wyglądu. Lepszy wygląd to też większa pewność siebie w każdym wieku. Zabiegi medycyny estetycznej to przede wszystkim nowoczesne i coraz bardziej skuteczne metody odmładzania. Zabiegi służące walce ze starzeniem się skóry oraz z różnymi chorobami, których występowanie można zmniejszyć lub całkowicie zredukować.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegów medycyny estetycznej

Kiedy należy wybrać zabiegi medycyny estetycznej? Do głównych wskazań należy złe ukrwienie skóry, przebarwienia oraz zmarszczki występujące w okolicach oczu, ust czy też te pojawiające się na czole. Dzięki zabiegom można wymodelować kontury rysów twarzy, zlikwidować blizny po trądziku, pomóc w leczeniu egzemy albo łuszczycy. Zabiegi medycyny estetycznej można zastosować w celu wypełnienia cienkich linii zmarszczek. Dodatkowo dotlenieniu skóry we wszystkich jej warstwach oraz przywróceniu jej młodego, atrakcyjnego wyglądu. Zabiegi pomogą również w przypadku zatkanych i rozszerzonych porów na twarzy, rozszerzonych naczynek, czy też zaznaczeniu linii wokół ust. Często stosuje się je także w przypadku skóry naczynkowej, wrażliwej zaczerwienionej z tendencjami do występowania alergii oraz różnego typu wyprysków skórnych. Jednak głównym wskazaniem do przeprowadzenia zabiegów jest przywrócenie blasku i rewitalizacja skóry na twarzy.

zabiegi medycyny estetycznej

Przeciwwskazania do zabiegów medycyny estetycznej

Pomimo tego, że coraz chętniej korzystamy z tego typu zabiegów, musimy pamiętać, że istnieje szereg przeciwwskazań uniemożliwiających ich przeprowadzenie. W pierwszej kolejności należy umówić się na wizytę do lekarza, który przeprowadzi wywiad, zleci badania i poinformuje nas o istnieniu przeciwwskazań. Zabiegi medycyny estetycznej nie mogą zostać wykonane w przypadku ciąży i karmienia piersią, chorób nowotworowych, cukrzycy, epilepsji luz AZS. Zabieg nie zostanie przeprowadzany także w przypadku widocznych zmian chorobowych o pochodzeniu bakteryjnym, grzybiczym lub wirusowym. Obecność opryszczki lub trądziku ropownicznego i innych alergii skórnych wyklucza pacjenta z zabiegu. Do przeciwwskazań zalicza się również posiadane implanty, świeże blizny, obecne stany zapalne, choroby krwi oraz nadciśnienie tętnicze.

Osoby, które mają wszczepiony rozrusznik serca, mają stwierdzoną zakrzepicę żylną, posiadają widoczne otarcia i rany czy też mają przerwaną ciągłość skóry nie będą mogły skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Dotyczy to również osób poniżej 18 roku życia.

zabiegi medycyny estetycznej

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej anti-ageing

Do najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej z serii anti-ageing należy przede wszystkim botoks, który stosuje się do zmniejszenia zmarszczek wokół oczu tzw. kurzych łapek, zmarszczek występujących na czole, wokół ust oraz pomiędzy brwiami. Dodatkową zaletą jest możliwość leczenia bruksizmu, czyli zgrzytania zębami. Kolejnym zabiegiem polecanym na okolice ust są zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Wyrównuje ich asymetrię, uzupełnia ubytki, a także unosi kąciki ust do góry. Poleca się stosowanie kwasu w celu odpowiedniego ich nawilżenia. Zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem wolumetrii, często stosuje się w celu zlikwidowania bruzd nosowo-wargowych. Redukowaniu worków i cieni pod oczami, czy też wymodelowaniu podbródka. Zabiegi tego typu przeznaczone są szczupłym osobom. Icch celem jest odpowiednie wymodelowanie konturów twarzy, w okolicach skroni, ust oraz kości policzkowych.

Dodatkowo istnieje możliwość zastosowania kompleksów hybrydowych oraz zabiegów typu Profhilo i Nucleofil, które przeciwdziałają starzeniu się skóry oraz powodują ponowne tworzenie się kolagenu. Zabiegiem anty-ageing są również zabiegi liftingujące wykorzystujące nici z kwasem hialuronowym np. Aptos, które odmładzają i odświeżają wygląd skóry, napinają skórę oraz przemieszczają opuszczone tkanki skóry na ich właściwe miejsce.

Dobrym pomysłem jest również zastosowanie osocza bogatopłytkowego, najlepiej z fibryną lub w połączeniu z zabiegiem Ipixel. Dzięki takiemu połączeniu można uzyskać szybkie, widoczne i zadowalające efekty odmłodzenia skóry. Przy zabiegach tego typu czas rekonwalescencji jest znacznie krótszy, a efekty widoczne są po pierwszym razie. Efekty zabiegów zależne są także od kondycji skóry, obszaru na jaki mają być zastosowane zabiegi oraz od ilości serii. Do zabiegów medycyny estetycznej, które warte są uwagi należą: oksybrazja, physiolab, HIFU, peeling kawitacyjny czy też infuzja tlenowa. Zabiegi te dają również zadowalające efekty, jednak dla niektórych mogą być dużo bardziej bolesne. Czas rekonwalescencji znacznie wydłużony, do tego dochodzi wydłużony czas jaki należy przeznaczyć na efekty.

Chcesz skorzystać z zabiegu medycyny estetycznej w zaufanym miejscu? Dokonaj rezerwacji w naszym salonie w Warszawie!