Brązowe plamy na skórze twarzy i brzucha powstają na skutek nad produkcji melaniny- pigmentu, który nadaje koloru naszym oczom, włosom i skórze. Przysparzają wielu kompleksów, gdyż szybko rzucają się w oczy. Są bardzo nieestetycznym problemem, który trudno jest zakryć naturalnymi sposobami. Skuteczną metodą, aby się ich pozbyć są zabiegi medycyny estetycznej. J’adore Instytut szczególnie poleca zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego DYE VL. Jest to innowacyjny sposób na usuwanie blizn w Warszawie.

Brązowe plamy na skórze – Rodzaje przebarwień

Przebarwienia występujące na skórze twarzy i brzucha mogą przybierać różne postacie, w zależności od przyczyny ich powstawania. Pierwszy rodzaj to plamy soczewicowate, nazywane również starczymi. Powstają na wskutek nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, bądź zbyt częstego opalania w solarium. Zazwyczaj są to drobne plamki koloru brązowego. Odwiedzając salon urody w Warszawie możemy pozbyć się problemu podczas kilku wizyt u kosmetologa. Znaczenie trudniejsza do zwalczenia jest tak zwana melasma (ostuda). Występuje głównie u płci żeńskiej, ponieważ jej powstawanie jej ściśle związane z działaniem kobiecych hormonów. Jest częstą przypadłością u kobiet w ciąży, a także zażywających środki antykoncepcyjne.

Brązowe plamy na skórze twarzy i brzucha - rodzaje i sposoby usuwania

Ich wygląd na skórze jest sprawą inwidualną, ponieważ u niektórych osób przybierają postać jasnych plamek, u innych są one brązowe. Jeśli zmagamy się z tą dolegliwością powinniśmy ograniczyć wizyty w solarium, a także przynajmniej na jakiś czas zrezygnować z ekspozycji na słońce. Dzięki temu zmiany skórne nie nasilą się. Brązowe plamki mogą pojawić się po stosowaniu leków o właściwościach fotouczulających, przykładem są retinoidy, niektóre antybiotyki oraz leki antywirusowe. Przebarwienia mogą pojawić się także u osób starszych, w skutek starzenia się skóry. Powstają na wskutek zaburzeń wątroby, bądź są efektem działania promieni słonecznych przez kilkadziesiąt ostatnich lat. Pojawiają się głównie na twarzy i przybierają ciemnobrązowy kolor.

Brązowe plamy na skórze – Usuwanie blizn w Warszawie

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów mających na celu zlikwidowanie brązowych plam pojawiających się na twarzy oraz ciele jest laserowe usuwanie przebarwień DYE VL. Innowacyjny proces, dzięki któremu możemy pozbyć się zmian pigmentacyjnych występujących na skórze realizowany jest w salonie urody w Warszawie. Zabieg jest w pełni bezpieczny, ale wymaga pewnego przygotowania. Na miesiąc przed należy zaprzestać stosowania retinoidów. Na tydzień przed unikamy takich ziół jak nagietek, skrzyp i dziurawiec. O zażywaniu jakichkolwiek antybiotyków i sterydów powinniśmy powiadomić kosmetologa wykonującego zabieg. Proces mający na celu usuwanie blizn w Warszawie poprzedzony jest zawsze rozmową ze specjalistą wykonującym zabieg. Następnie zakładamy specjalne, zabezpieczające okulary.

Brązowe plamy na skórze twarzy i brzucha - rodzaje i sposoby usuwania

Kolejnym etapem jest zastosowanie wiązki światła na obszar ciała objęty przebarwieniami. Podczas zabiegu nie stosuje się środków znieczulających, ponieważ usuwanie blizn w Warszawie jest w pełni bez bolesnym procesem. Nie wymaga okresu rekonwalescencji, aczkolwiek do dwóch dni mogą pojawić się lekkie zaczerwienienia w naświetlanym obszarze. Dla pełnego efektu zaleca się stosowanie od dwóch do kilku zabiegów, ich cykl powinien ustalić kosmetolog prowadzący. Usuwanie blizn w Warszawie za pomocą lasera DYE VL zostawia skórę idealnie gładką, odmłodzoną o ujednoliconym kolorycie. Laserowe usuwanie przebarwień wskazane jest u osób, posiadających plamy o podłożu hormonalnym, na skutek uszkodzeń skóry po nadmiernej ekspozycji na słońcu oraz tych, które pojawiły się po stosowaniu określonych leków i preparatów antykoncepcyjnych. Zabieg pomoże także przy plamkach powstałych w skutek choroby nadnerczy oraz pozostałych po ciąży. Kliniką, która indywidualnie zajmuje się każdym pacjentem, aby dostosować program leczenia do ich potrzeb jest J’adore Instytut. Polecamy rezerwowanie zabiegów online! Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom możemy na zawsze pozbyć się brązowych plam występujących na skórze twarzy oraz innych partii ciała.