Fale radiowe  to zabieg, który znajdziemy w ofercie gabinetów medycyny estetycznej. Jego zadaniem jest poprawa jędrności skóry, jak również wygładzenie widocznych zmarszczek. Jednak radiofrekwencja ma szerokie zastosowanie, także w kardiologii, chirurgii, urologii, a na wet w onkologii. Fala radiowa jest bezpieczna, skuteczna i można powiedzieć że praktycznie bezbolesna.

Czy fala radiowa jest skuteczna?

Większość osób decydujących się na ten zabieg, zadaje sobie to pytanie, dlatego tez śpieszymy z odpowiedzią. Fala radiowa jest skuteczna i posiada szereg zalet. Możemy do nich zaliczyć szybki i długotrwały efekt, skuteczność, a także mała inwazyjność. Jeśli dorzucimy do tego jeszcze małą uciążliwość dla pacjenta i szybki czas gojenia, będziemy mogli zobaczyć szybkie efekty, jakich często oczekujemy w krótkim czasie. A jej fenomen polega na szerokim zastosowaniu zaczynając od skóry twarzy a kończąc na udach, pośladkach i nadmiarze skóry wokół kolan.

Czy fala radiowa jest skuteczna Na czym właściwie polega fenomen radiofrekwencji

Fale radiowe wskazania do zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem fal radiowych sprawdzi się przy redukcji tkanki tłuszczowej i modelowaniu sylwetki. Poradzi sobie także z odstającymi boczkami i likwidacją pozostałej i wiotkiej skóry po porodzie. Dzięki falom radiowym możemy spłycić widoczne zmarszczki, poprawić kondycję skóry oraz nadać jej ponownie jędrność. Zabieg wykazuje skuteczność w redukcji cellulitu, spłyceniu blizn i wyrównaniu kolorytu skór i przebarwień. Fala radiowa polecana jest przy likwidacji kurzych łapek, cieni pod oczami oraz przypadłością opadających powiek. Radiofrekwencja pomaga w namnażaniu się nowych włókien kolagenowych i wyostrzeniu rysów twarzy. Dodatkowo dzięki niej można wymodelować ramiona, poprzez poprawę jędrności i odpowiedniego napięcia skóry. Wyszczuplenie ud, łydek, odmłodzenie kolan, czy też podniesienie pośladków i odpowiedni drenaż to również możliwe do  osiągnięcia dzięki falom radiowym.

Fale radiowe technologia

Zabieg z wykorzystaniem radiofrekwencji polega najprościej mówiąc na ogrzaniu tkanek znajdujących się pod skórą do temperatury 40-55°C za pomocą specjalnej głowicy. Osiągnąć to można dzięki użyciu promieniowania elektromagnetycznego o częstotliwość od 3 do 7 MHz. W wyniku przepływu prądu o wysokiej częstotliwości, powstaje ogrzanie tkanek, które z kolei doprowadza do rozszerzenia naczyń krwionośnych, dzięki czemu możliwa jest likwidacja tkanki tłuszczowej czy też cellulitu. Dzięki dotarciu zmiennego pola magnetycznego do wszystkich warstw skóry dochodzi do ruchów jonów w tkance, które ulegają zmianie w ciepło. Wzrost temperatury prowadzi do stymulacji skóry, polegającej na pobudzeniu tkanek do produkcji nowego kolagenu. Oraz do odżywienia skóry i odpowiedniego jej napięcia. Dzięki zastosowaniu fal radiowych we wszystkich warstwach skóry zostają uruchomione funkcje stymulujące, pobudzające oraz regenerujące, które sprzyjają poprawie metabolizmu.

Zabieg z użyciem fali radiowych można łączyć z innymi zabiegami, takimi jak: Accent XL, czy też Triliop Maximus, które polecane są głównie przy redukcji cellulitu oraz pozbyciu się nadmiaru tłuszczu z ramion, czy pleców. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii zabieg radiofrekwencji daje możliwość utrzymania długotrwałego efektu praktycznie bez żadnego wysiłku.

Czy fala radiowa jest skuteczna Na czym właściwie polega fenomen radiofrekwencji

Co warto wiedzieć?

Istnieje możliwość zauważenia dużej poprawy już po pierwszym zabiegu, ponieważ wyrównane zostają nierówności na skórze, blizny czy przebarwienia. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, jednak wszystko zależy od progu bólu pacjenta. Jeśli pacjent boi się bólu można zastosować miejscowo krem znieczulający. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak tutaj wszystko zależy od kondycji skóry i wielkości obszaru na jakim ma być zastosowany zabieg. Długość zabiegu również uzależniona jest od obszaru naszego ciała, na jakim ma być zastosowany. Sugeruje się aby pacjent wybrał serię od 4 do 8  zabiegów, tak aby efekt był długotrwały i zadowalający. Po zabiegu pamiętajmy o odpowiednim nawilżeniu skóry. Przydatne są zarówno kremy nawilżające lub specjalistyczne produkty, które poleci nam osoba wykonująca zabieg. Przez pewien czas należy zrezygnować z opalania, ponieważ długotrwałe korzystanie z kąpieli słonecznym może doprowadzić do szybszej utraty wypracowanych efektów. Należy także zrezygnować przez pewien czas z sauny, solarium oraz basenu.

Fale radiowe przeciwskazania do zabiegu

Do głównych przeciwwskazań należą ciąża, karmienie piersią wszczepione implanty, a także sama miesiączka. Zabieg nie zostanie przeprowadzony jeśli u pacjenta są zauważalne zmiany na skórze, wysypka niewiadomego pochodzenia, opryszczka i jeśli występuje przerwana ciągłość skóry. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest również wszczepiony rozrusznik serca, choroba nowotworowa, cukrzyca oraz problemy z ciśnieniem krwi. Przed wykonaniem zabiegu radiofrekwencji warto umówić się konsultację lekarską. Wówczas zostanie przeprowadzony wywiad, zlecone badania oraz zostaną wykluczone ewentualne zmiany chorobowe. Warto udać się do lekarza, gdyż on poinformuje nas również o przeciwwskazaniach do wykonania tego zabiegu.