Rozstępy to przypadłość i zmora większości kobiet. Mogą się pojawić w każdym wieku i na różnych etapach życia. Zmagają się z nimi również mężczyźni, jednak w ich przypadku dolegliwość ta jest mniej rażąca. Rozstępy mogą pojawić się już u nastolatków, a także sportowców, osób otyłych, czy kobiet ciężarnych. Mają postać podłużnych podskórnych włókien, dających zauważyć się gołym okiem. Atakują różne partie ciała, takie jak nogi, ręce, brzuch, piersi i plecy. Charakterystyczny wygląd rozstępów oraz ich umiejscowienie sprawiają, iż często wiele osób czuje wstyd w miejscach publicznych wymagających odsłonięcia tych newralgicznych miejsc, np. na basenie, siłowni, czy w sytuacji, gdy chcemy założyć kreację na imprezę, która nam się bardzo podoba. Dolegliwość ta stanowi zatem silną przyczynę zaprzestania korzystania z przyjemności życiowych. Skórne zmiany kłócą się z estetyką wyglądu naszej skóry, dlatego też warto podjąć decyzję o tym, co możemy zrobić, by jej stan się polepszył. Usuwanie rozstępów – poprawi nasz komfort psychiczny.

Usuwanie rozstępów – od czego zacząć proces?

Aby zmniejszyć rozstępy możemy zastosować następujące techniki: laser, karboksyterapię oraz mezoterapię igłową. W tym celu należy udać się do gabinetu kosmetycznego oferującego powyższe usługi z zakresu medycyny estetycznej.

Sposoby na zmniejszenie rozstępów

Techniki laserowe najczęściej sprowadzają się do dwóch typów. Pierwszy to laser frakcyjno ablacyjny Alma Harmony XL PRO. Wykorzystywana jest tu głowica ER:YAG iPixel. Przy jej pomocy skóra objęta zmianą ogrzewa się  (ciepło światła lasera jest absorbowane przez wodę zawartą w tkankach, na które działa) , a następnie w niewielkim stopniu uszkadzana (ablacja – ogrzana woda w tkance wraz z nią odparowuje sprawiając, że tkanka ta znika), by w efekcie móc ulec dalszej regeneracji. Po użyciu lasera ablacyjnego występuje również złuszczanie się naskórka, jednak jest to pozytywne zjawisko ochronne dla leczonych obszarów. Inaczej mówiąc, jest to zabieg ingerujący w strukturę naszego ciała (inwazyjny), mający na celu poprawę jego wyglądu i odmłodzenie. Skóra po tym zabiegu jest narażona na działanie czynników zewnętrznych, które mogą zaburzyć jej procesy samoodnowy, zatem najkorzystniej jest wybrać się na taką wizytę w okresie jesiennym. Ablacyjny laser frakcyjny stosuje się również do innych zabiegów odmładzających.

Druga z tego zakresu technika stosowana w walce z rozstępami to laser nieablacyjny EMERGE.

Od poprzedniego rodzaju lasera różni go to, iż nie zachodzi tu zjawisko ablacji naskórka (odparowania), a jedynie jego podgrzanie. Forma tego zabiegu charakteryzuje się podgrzaniem określonych okolic skóry pobudzając ją do produkcji kolagenu, który naturalnie utrzymuje właściwą jej strukturę i fakturę. Po wykonaniu serii zabiegów laserowych nieablacyjnych możemy śmiało funkcjonować tak jak przed, gdyż nasza skóra nie podległa tu żadnym mikrouszkodzeniom, a także się nie łuszczy. Procesy regeneracji są krótsze, jednak efekty mogą być mniej widoczne. W zależności zatem od rodzaju i głębokości zmian w naszym naskórku, dobieramy razem ze specjalistą rodzaj i ilość zabiegów laserowych. Należy pamiętać, że odnowa skóry jest procesem, dlatego też działanie na nią laserem musi być rozciągnięte w czasie. Zabiegi laserowe wykonujemy w seriach 4-8 zabiegów co 4-6 tygodni.

Kolenym sposobem walki z rozstępami jest karboksyterapia. To jedna z bardzo skutecznych form zabiegów na tę dolegliwość, lecz również stanowi ona metodę dość inwazyjną. Polega bowiem na wstrzyknięciu pod skórę dwutlenku węgla. Cząsteczki CO2 oddziałują wówczas na naczynia krwionośne poszerzając je, a tym samym sprawiając, że skóra staje się lepiej dotleniona. Drobne uszkodzenia zaś (za sprawą injekcji) stymulują produkcję kolagenu oraz elastyny. Wszystkie te regeneracyjne efektywnie niwelują dane anomalie skóry, zaś zwiększony dopływ tlenu nadaje jej piękny wygląd. O ilości tych zabiegów decyduje kosmetolog. Są one również stosowane w innych celach, np. przy redukcji tkanki tłuszczowej.

usuwanie rozstępów warszawa

Ostatnią metodą pomocną w pożegnaniu się z rozstępami jest mezoterapia igłowa.

Jest to zabieg igłowy z wykorzystaniem koktajlu witaminowego stymulującego czynniki wzrostu komórek, w tym włókien kolagenowych i elastynowych, będącym czynnikiem wypłycającym rozstępy. Poza tą regeneracyjną funkcją, metoda ta odżywia oraz nawilża naskórek. Sprawia, że jego powierzchnia jest gładka i jędrna. Mezoterapia igłowa to także zabieg inwazyjny, wykorzystujący injekncję. To bardzo nowoczesny sposób w walce z niedoskonałościami skóry (w tym również z łysieniem), zaś jej efekty widoczne są przez długi czas. Osoby, które zdecydują się na ten zabieg, na pewno się nie zawiodą.

Jesli chodzi o ilość zabiegów oraz rozciągnięcie ich w czasie, to zarówno w przypadku karboksyterapii, jak i mezoterapia igłowej wykonuje się co 1-2 tygodnie około 5 zabiegów.

Warto wspomnieć, że najbardziej spektakularne efekty dają techniki łączone wszystkie metody wymienione powyżej. O tym jednak decyduje specjalista kosmetolog. Zatem przed rozpoczęciem kuracji kosmetolog przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny i podpowiada serię zabiegową oraz ilość zabiegów.

Rokowania w zakresie leczenia rozstępów

Należy uświadomić sobie, iż rozstępy są bardzo głęboką zmianą, zatem możemy je zmniejszyć, ale całkowite usuwanie rozstępów może okazać się niemożliwe. Pojawiają się w różnym stopniu i wieku, atakują różne partie ciała. Stąd wiadomą sprawą jest, że im starsze, tym trudniejsze do usunięcia, dlatego ważne jest, aby po pojawieniu się pierwszych zmian zacząć je redukować. W tym celu należy udać się do wyspecjalizowanego gabinetu medycyny estetycznej, by podjąć współpracę z kosmetologiem. Takie zabiegi można wykonać również w naszym salonie w Warszawie.usuwanie rozstępów warszawa

Umów się na wizytę w naszym salonie w Warszawie