Skóra twarzy jest niezwykle delikatna. Dlatego trzeba się z nią należycie obchodzić. Nie ma tutaj miejsca na bylejakość i szybkie załatwienie sprawy. Rezultaty takiego traktowania w krótkim czasie dadzą o sobie znać przez nieestetycznie prezentującą się cerę. Szczególne znaczenie podczas codziennego rytuału piękna ma oczyszczanie skóry. Jest to niezbędne do tego, aby mogła ona prawidłowo oddychać. Powinno się to robić nie tylko wieczorem, ale też rano. Sprawdź, jak prawidłowo oczyszczać skórę twarzy.

Jak prawidłowo oczyszczać skórę twarzy - to must have pielęgnacji!

Właściwa pielęgnacja domowa

Domową pielęgnację cery należy rozpocząć od dokładnego zmycia makijażu. Doskonale nadaje się do tego płyn miceralny, gdyż łączy właściwości mleczka i odświeżającego toniku. Zaletą tego produktu jest to, że nie przyczynia się on do naruszenia bariery ochronnej skóry. Następny krok to olejowanie. Metoda ta pozwoli bardzo dogłębnie pozbyć się pozostałości kolorowych kosmetyków. W tym celu stosuje się nierafinowane olejki, gdyż tylko one mają cenne witaminy i inne ważne składniki. Właściwa pielęgnacja domowa powinna też uwzględniać przynajmniej jeden środek, który łączy się z wodą. Może to być żel do mycia twarzy. Dzięki niemu pozbędziesz się tłustej warstwy pozostawionej przez oleje. Musi on jednak być przebadany dermatologicznie i nie zawierać drażniących substancji. Teraz przychodzi czas na maseczkę bądź peeling.

Oczyszczają one skórę z brudu i złuszczają martwy naskórek. Pozostawiają cerę odświeżoną i piękną. Jednak nie należy tego stosować codziennie. Specjaliści zalecają korzystanie z peelingów od dwóch do trzech razy w tygodniu. Ostatni etap domowego oczyszczania to tonizowanie skóry. Dzięki temu przywróci się jej właściwy odczyn pH. Co więcej, będzie ona doskonale przygotowana do przyjęcia składników odżywczych i pielęgnacyjnych zawartych w kremach.

Jak prawidłowo oczyszczać skórę twarzy - to must have pielęgnacji!

Jak prawidłowo oczyszczać skórę twarzy – Dziesięć kroków do właściwej pielęgnacji skóry

Profesjonalna pielęgnacja skóry powinna składać się aż z 10 etapów. Sztukę do perfekcji opanowały Azjatki. Dla nich jest to coś naturalnego, tak jak codzienne mycie zębów. Dbałość to podstawa i lekcja, którą otrzymały od swoich mam. Rytuał ten uwzględnia dokładny demakijaż skóry, olejowanie, oczyszczanie preparatem na bazie wody i ekstraktów roślinnych, peeling, tonik przywracający właściwe pH, nawilżająca esencja do twarzy, serum, które wnika głębiej, maseczka w płachcie, krem pod oczy, a na końcu krem do twarzy.

Panie potrzebujące profesjonalnej pomocy w tym zakresie mogą skorzystać z oferty salonów kosmetycznych. Doskonałym przykładem jest J’adore Instytyt. Proponuje między innymi szczegółowe manualne oczyszczanie twarzy w Warszawie. To jeden z najpopularniejszych zabiegów. Zaleca się go osobom borykającym się z problematyczną, tłustą, łojotokową i wysoce zanieczyszczoną skórą. Dzięki temu wszystko wróci do normy. Kuracja składa się z kilku etapów, a mianowicie demakijażu, peelingu, docelowego manualnego oczyszczania twarzy, dezynfekcji, nałożenia maseczki ściągającej, a na końcu kremu pielęgnacyjnego dopasowanego do potrzeb konkretnej osoby. Manualne oczyszczanie twarzy w Warszawie to zabieg bezbolesny i bezpieczny. Co więcej, możesz liczyć na duży komfort podczas całej procedury.

Ponadto można go łączyć z innymi formami oczyszczania na przykład kwasami medycznymi, peelingiem kawitacyjnym, a nawet ultradźwiękami. Oczyszczanie twarzy w Warszawie wykonywane w salonie J’adore Instytut to doskonałe rozwiązanie, jeśli chodzi o pozbycie się uciążliwych zaskórników. Metoda przyczyni się do odblokowania porów. W rezultacie specjaliści przywrócą Twojej cerze piękny, zdrowy i młodzieńczy wygląd. Ponadto, można także wiele się nauczyć i wprowadzić cenne rady do swojego codziennego rytuału piękna. Zawsze można też udać się na bezpłatną konsultację w przypadku, gdy są pewne wątpliwości.

Oczyszczanie twarzy w Warszawie to doskonały sposób, aby cieszyć się piękną i dobrze zadbaną skóra twarzy. Dbaj o nią, a dzięki temu posłuży Ci przez lata. Jest to Twoja wizytówka, która bez wątpienia może odegrać dużą rolę w osiąganych przez Ciebie celach! Pamiętaj o możliwości zapisu online na nasze zabiegi!