Czym jest rumień?

Rumieniem nazywamy lokalne zaczerwienienie na powierzchni skóry, które jest powszechnym objawem dermatologicznym. Takie zmiany mogą być efektem infekcji w obrębie skóry, objawem stanu zapalnego albo zwyczajnym podrażnieniem miejscowym. Powstaje poprzez gwałtowne rozszerzenie naczynek krwionośnych i szybki przepływ krwi. W niektórych przypadkach rumień może ustąpić samodzielnie, inne niestety wymagają odpowiedniego leczenia. Rozszerzone naczynka mogą być czymś więcej, niż problemem estetycznym, dlatego w nie wolno lekceważyć nadmiernej obecności tejże niedoskonałości. Sprawdź jak usunąć rumień i rozszerzone naczynka na twarzy!

Jeżeli po napiciu się wina zdarza Ci się czerwienić, prawdopodobnie masz problem z rozszerzonymi naczynkami właśnie. Tzw. cera naczynkowa jest problemem, który dotyczy wiele kobiet niezależnie od wieku. W większości przypadków za przyczynę odpowiadają geny (nawet 80%), nadciśnienie tętnicze, problemy z krążeniem, zaburzenia hormonalne a nawet kłopoty z przewodem pokarmowym. Fanki solarium, butów na obcasach i osoby prowadzące siedzący tryb życia również znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka.

Jak usunąć RUMIEŃ I ROZSZERZONE NACZYNKA NA TWARZY Poznaj najskuteczniejsze sposoby!

Czy da się zapobiec pogłębianiu powstałych zmian?

Najlepszym, naturalnym remedium na popękane naczynka jest ruch i witamina C.

Ruch w każdej formie nie dość, że poprawi kondycje, to dodatkowo usprawni krążenie krwi w żyłach głębokich i naczynkach włosowatych. Wystarczą półgodzinne spacery dziennie, a jeśli masz możliwość to zapisz się na fitness lub basen.

Dieta uboga w witaminę C może skutkować problemami z ilością kolagenu, który uelastycznia i wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Poza przyjmowaniem produktów bogatych w ten mikroskładnik, warto wziąć pod uwagę suplementację witamin K i P, a także preparatów z rutyną, wyciągi z lipy, arniki górskiej i popularnego w ostatnim czasie miłorzębu japońskiego. Wzmacniają one naczynia, obkurczają i uszczelniają, przez co zapobiegają ich pękaniu. Często wystarczy skierować się do najbliższej apteki, gdzie znajdują się mieszanki ziołowe o takim działaniu w formie herbat, należy jednak pamiętać o przyjmowanych lekach i podobną kurację skonsultować ze swoim lekarzem.

Następne w kolejce ustawiają się przeróżne kremy do cery z problemami naczynkowymi. Prym wiodą produkty z witaminą K, która warunkuje prawidłowe procesy krzepnięcia krwi. Zawarte w nich substancje wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych, zwiększają elastyczność i zmniejszają wrażliwość skóry. W nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym warto zadbać o skórę poprzez stosowanie półtłustych lub tłustych kremów, zwłaszcza jeśli temperatura spadnie poniżej zera.

Jak usunąć rumień i rozszerzone naczynka na twarzy? – Laserowe usuwanie przebarwień

Niestety powstałych już zmian nie cofnie nawet największa dawka witaminy C. Metodą na pozbycie się niechcianego problemu jest zamykanie naczynek laserem ALMA HARMONY XL PRO. Jest to zaawansowana technologia charakteryzująca się wyjątkowo wysoką skutecznością w leczeniu barwnych zmian skórnych o różnej głębokości występowania i nasileniu. Zastosowanie głowicy DYE-VL umożliwia wygenerowanie pulsacyjnego światła, które zamyka je na zasadzie zmiany ich stanu skupienia, redukując jednocześnie niechciane zabarwienie. Zastosowanie tej technologii dla zmian naczyniowych możliwe jest dzięki stosowaniu serii trzech filtrów, które koncentrują światło o wąskim zakresie 500-600 nm. Jest to najbezpieczniejsza długość fali, dzięki czemu ryzyko zniszczenia tkanki spada prawie do zera. Skuteczną sesję laserową tego typu można odbyć w salonach kosmetycznych J’adore Instytut w Warszawie i Krakowie.

Głównymi efektami tego nieinwazyjnego zabiegu są:

– redukcja rumienia,

usuwanie przebarwień,

– usuwanie rozszerzonych naczynek,

– likwidacja trądzika różowatego.

Jak usunąć RUMIEŃ I ROZSZERZONE NACZYNKA NA TWARZY Poznaj najskuteczniejsze sposoby!

Jak wygląda zabieg?

Sama procedura zajmuje od 30 do 60 minut. Osoba wykonująca zabezpiecza oczy Pacjenta specjalnymi okularami, na obszar naświetlania nakłada żel i rozpoczyna zabieg. Tuż po sesji, na twarzy pojawią się obrzęk i zaczerwienienie, natomiast sama skóra będzie wydawała się mocno naciągnięta. Dzięki technologii chłodzenia, która jest wbudowana w laser, zabieg jest bardziej komfortowy w odczuciach. Należy natomiast wystrzegać się opalania i zadbać o skórę, stosując środki zalecone przez lekarza.

Z reguły stosuje się serie zabiegów 2 do 4 spotkań co 2-3 tygodnie, a trwałe efekty widoczne są już po miesiącu.

Przeciwwskazania do takiej formy leczenia, to np. ciąża, cukrzyca lub stosowanie preparatów fotouczulających i przeciwzakrzepowych.

Terapię laserową można wspomóc peelingami medycznymi, stosując m.in. kwas azelainowy. Jego działanie przeciwłojotokowe i przeciwzapalne fantastycznie zgra się z procesem rekonwalescencji po zabiegu. Na początku kuracji może pojawić się dodatkowe podrażnienie, wywołane normalną reakcją skóry na kwas azelainowy, które zwykle ustępuje w trakcie leczenia.

Jak usunąć rumień i rozszerzone naczynka na twarzy?
Dbaj o siebie!

Obecne czasy sprzyjają powstawaniu coraz to nowych rozwiązań kosmetycznych, które pomagają zachować świeżość i młodość. Ekskluzywne salony kosmetyczne oferują zabiegi kiedyś zarezerwowane wyłącznie dla prywatnych klinik, dzięki czemu każdy może zadbać o siebie w przystępny i skuteczny sposób. Pamiętaj, skórę masz tylko jedną!