O kobietach, które posiadają nadmierne owłosienie na twarzy, mówi się że posiadają większy temperament. Bądźmy jednak szczere – nie jest to pożądany element na twarzy, a jego posiadaczki marzą o tym, żeby zniknął raz na zawsze. Całe szczęście, skuteczne usunięcie wąsika jest możliwe, wystarczy skorzystać z pomocy profesjonalistów. Sprawdź jak usunąć wąsik.

Nadmierne owłosienie – przyczyny

Występowanie delikatnego meszku nad górną wargą jest całkowicie normalną sprawą, także u kobiet. Nie jest on widoczny, dlatego też zazwyczaj nie budzi żadnego dyskomfortu. Problem zaczyna się wówczas, kiedy owłosienie przybiera ciemny kolor czy też włoski są sztywne i grube – przypominają nieco męski zarost. Mogą być to pojedyncze włoski lub cały wąsik, często można je zauważyć także w okolicach podbródka. Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl przy damskim wąsiki są zaburzenie hormonalne. I oczywiście, jeśli kobieta posiada w swoim organizmie zbyt dużo męskich hormonów, jednym z tego objawów jest właśnie wąsik. Pojawia się on także często w okresie okołomenopauzalnym lub dojrzewania płciowego oraz w wyniku ciąży. Może też świadczyć o tak poważnych chorobach jak zespół policystycznych jajników, zespół Cushinga czy problemy z tarczycą.

Występowanie wąsika może mieć też zupełnie prozaiczne przyczyny – skłonności genetyczne. Jeśli Twoja mama lub babcia zmagały się z nadmiernym owłosieniem twarzy, niestety musisz przygotować się na to, że Ty również prawdopodobnie będziesz walczyć z tą przypadłością. Zazwyczaj ma to związek z pochodzeniem, wąsik jest charakterystyczny dla mieszkanek m.in. południowej Europu i Azji.

Jak usunąć wąsik Pozbądź się niechcianego owłosienia z twarzy

Jak usunąć wąsik? – Nie rób tego sama!

Bez względu na powód pojawienia się niechcianego owłosienia, pewne jest jedno: prawdopodobnie chcesz się go jak najszybciej pozbyć. Wąsik kobiecy jest wstydliwą przypadłością, która wiąże się z odczuwaniem ogromnego dyskomfortu. W skrajnych sytuacjach, kobiety posiadające wąsik wstydzą się wychodzić z domu i ograniczają swoje życie towarzyskie. Skutkuje to nawet zaburzeniami psychicznymi i depresją. Nie ma więc na co czekać!

Jeśli owłosienie pojawiło się nagle i towarzyszą temu inne symptomy (np. obniżenie głosu, trudności w zajściu w ciąże, nieregularne cykle miesiączkowe) należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem – może to być bowiem objaw chorobowy. W przypadku występowania wąsika w rodzinie oraz świadomości, że „taka Twoja uroda” należy po prostu udać się do gabinetu kosmetycznego, gdzie w profesjonalny sposób zostanie on usunięty. I przede wszystkim – odradzamy samodzielne pozbywanie się wąsika w domu. A już zdecydowanie, nie używaj do tego maszynki do golenia! W ten sposób pozbędziesz się owłosienia tylko na krótką chwilę, możesz być pewna że po 2-3 dniach na twarzy pojawi się mało estetyczna szczecina – odrost, który będzie rósł jeszcze twardszy i mocniejszy.

Zabawa z woskiem w domowym zaciszu może z kolei zakończyć się podrażnieniem skóry, podobnie w przypadku wszelkich chemicznych środków. Nie ma więc innej rady – kosmetyczka to w tym przypadku konieczność, tym bardziej że masz do wyboru kilka metod.

Jak usunąć wąsik? – Wosk czy nitkowanie?

Udając się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego, masz pewność że wąsik bądź jakiekolwiek inne niechciane owłosienie z twarzy, zostanie usunięte dokładnie i precyzyjne. Pozbędziesz się każdego włoska, który przyprawiał Cię o szybsze bicie serca. Jedną z najchętniej stosowanych metod jest depilacja woskiem. Jej zaletą z pewnością jest fakt, że jest szybka, skuteczna i stosunkowo trwała – jej efektami możesz się cieszyć nawet do 4 tygodni.

Wizyta u kosmetyczki na depilację wąsika raz w miesiącu nie jest ogromnym wyzwaniem logistycznych, a przy tym jest to także wersja ekonomiczna – cena usuwania owłosienia przy pomocy wosku nie jest wysoka. Innym sposobem na pozbycie się włosków razem z cebulkami jest nitkowanie. Kosmetyczka do usunięcia włosków używa specjalnej bawełnianej nici, przy której pomocy w specjalny sposób chwyta każdy włosek i wyrywa. Zaletą tej metody jest z pewnością fakt, że wprawna kosmetyczna chwyci każdy, nawet najmniejszy włosek. Efekty utrzymują się przez podobny czas jak po depilacji woskiem. Czy zabiegi te są bolesne? Oczywiście wyrywanie włosków z cebulkami nie jest przyjemne, jednak trwa bardzo krótko, więc wiążą się raczej z odczuwaniem delikatnego ukłucia niż długiej bolesności. Na pewno można się do tego przyzwyczaić, jeśli będziesz wykonywać je regularnie.

Jak usunąć wąsik Pozbądź się niechcianego owłosienia z twarzy

Marzysz o trwałych efektach? Wybierz laser

Woskowanie i nitkowanie są skuteczne, jednak trzeba je powtarzać. Metodą, która umożliwia pozbycie się niechcianego owłosienia na zawsze jest zaś niezastąpiony laser. Dzięki serii wykonanych zabiegów (od 6 do 8 wykonywanych co 4-6 tygodni) z Twojej twarzy zniknie nawet 90 proc. owłosienia poddanego działaniu lasera. Zbędne owłosienie osłabia się stopniowo – do jego skuteczności niezbędne jest stosowanie lasera w odpowiedniej fazie wzroście włosa.

Przygotowaniem schematu pozbywania się owłosienie zajmie się wykwalifikowana kosmetyczka, która ustali jaka ilość zabiegów oraz w jakich odstępach będzie odpowiednia. W przypadku laserowego usuwania owłosienia z pewnością wiele kobiet obawia się zbyt wysokiego kosztu zabiegu. Jeśli wziąć pod uwagę, że po wykonaniu całej serii już więcej nie będziesz musiała martwić się o wąsik – nie jest to znowu tak wiele. Tym bardziej, że zaoszczędzisz na zabiegach woskowania czy nitkowania, które musisz przeprowadzać regularnie. Oszczędzisz czas i nareszcie poczujesz się wolna od tego krępującego problemu. Wybierając metodę depilacji owłosienia twarzy najlepiej udać się do gabinetu, który posiada zarówno profesjonalny sprzęt, jak i odpowiednich fachowców. W Warszawie i Krakowie na pewno warto umówić się na konsultację do J’adore Instytut.