Skóra realizuje przede wszystkim funkcje ochronne. Płaszcz lipidowy zabezpiecza przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Jednak, aby to było możliwe, potrzebuje właściwej pielęgnacji. Uzależniona jest ona od rodzaju skóry. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Sprawdź zatem, jak właściwie zdiagnozować rodzaj swojej skóry.

Jakie są cechy charakterystyczne różnych typów skóry?

Podstawę stanowi skóra normalna. Jest to marzenie wielu osób. Cechą charakterystyczną brak niedoskonałości. Prezentuje się zdrowo i promiennie. Dobrze reaguje na aplikację różnych preparatów myjących i kosmetyków. W przypadku cery suchej aktywność gruczołów łojowych jest mocno zakłócona. Co więcej, w znacznym stopniu reaguje ona na czynniki zewnętrzne. Dlatego wymaga ona specjalistycznej opieki. Formuła kosmetyków musi tutaj uwzględniać humektanty, na przykład mocznik i wyciągi roślinne o właściwościach natłuszczających.

Może to być też skóra tłusta charakteryzująca się nadmierną zdolnością do produkcji sebum oraz mieszana wykazująca cechy tłustej, jak i suchej. Cera naczynkowa ma liczne pajączki i rumieńce. Przyczynę takiego stanu rzeczy upatruje się w rozszerzonych i pękających naczyniach krwionośnych. Co więcej, cechą charakterystyczną jest duża wrażliwość. Bardzo szybko reaguje również na zmieniające się warunki pogodowe.

Warto wyróżnić też skórę dojrzałą. Najczęściej stanowi ona kombinację cery suchej i mieszanej. Niezwykle łatwo traci elastyczność. Można zauważyć na niej liczne zmarszczki i tak zwane kurze łapki zlokalizowane w kącikach oczu. Wymaga ona szczególnej troski i opieki. Dotyczy osób od około 50 roku życia. Nieodpowiednia pielęgnacja, niezdrowa dieta, nadużywanie alkoholu i innych używek sprawi, że zaczynają się z nią zmagać osoby w wieku 45 lat lub wcześniej.

Jak właściwie zdiagnozować rodzaj swojej skóry

Jak właściwie zdiagnozować rodzaj swojej skóry – Jak powinna wyglądać pielęgnacja w zależności od typów skóry?

Posiadaczki cery naczynkowej muszą unikać preparatów z zawartością silnych konserwantów i alkoholu. Sięga się tutaj po łagodne kosmetyki, na przykład delikatne pianki, wyciszające toniki, czy lekkie kremy. Natomiast rytuał pielęgnacyjny w przypadku skóry tłustej powinien składać się z dwuetapowego oczyszczania płynem micelarnym i żelem do mycia twarzy, tonizowania, nawilżania i matowienia. Osoby, które pragną osiągnąć równowagę w pielęgnacji cery mieszanej muszą wykorzystywać niewysuszające środki i dbać o dobre nawilżanie skóry. Kobiety ze skórą dojrzałą powinny sięgać po kosmetyki zawierające składniki budulcowe cery, a więc kolagen i kwas hialuronowy, gdyż z wiekiem organizm wytwarza te elementy w coraz mniejszym stopniu. Sprawdzi się też rozświetlająca witamina C i E, która zwana jest witaminą młodości. Co więcej, kwasowe peelingi delikatnie spłycą zmarszczki i pomogą w pozbyciu się nieefektywnych przebarwień. Jednakże w tym przypadku warto wybrać specjalistyczny gabinet kosmetyczny, niż wykonywać zabieg samodzielnie, gdyż można narobić sobie tym sposobem niezłych kłopotów.

Jak właściwie zdiagnozować rodzaj swojej skóry

Jakie zabiegi gabinetowe są odpowiednie dla wyżej wymienionych typów skóry?

Znając swój typ skóry, nie tylko można lepiej o nią zadbać w warunkach domowych, ale także skorzystać z oferty sprawdzonych salonów kosmetycznych. Przykładem takiego miejsca jest J’adore Instytut, który ma swoją siedzibę w Warszawie i placówkę w Krakowie. Proponuje swoim klientkom wiele zabiegów dedykowanych do konkretnej cery. Właścicielki skóry naczynkowej mogą wybrać na przykład kwas azaleinowy czy też skeyndor. Cera mieszana odzyska wspaniały wygląd przez zastosowanie geneo balance. Wykorzystuje innowacyjną technologię, która skutecznie oczyszcza pory i zapewnia równowagę. Geneo balance Warszawa poprawi strukturę cery i sprawi, że odzyska ona wspaniały blask. Zabieg składa się z kilku etapów. Podczas całej procedury wykorzystuje się niezwykle skuteczne kapsułki NeoRevive i NeoBright, a także żel zabiegowy. Wzajemne oddziaływanie substancji aktywnych zawartych w preparacie prowadzi do powstania mikropęcherzyków z CO2 ograniczających powinowactwo hemoglobiny do tlenu. Dlatego geneo balance Warszawa gwarantuje intensywne dotlenienie skóry. Będziesz cieszyć się zdecydowanie mniejszą ilością zmarszczek, świeżością, lepszą gęstością i odżywieniem. Skorzystaj z zabiegu geneo balance Warszawa i zapewnij sobie to, co najlepsze już dziś!

Gabinet kosmetyczny oferuje też fantastyczne zabiegi, które sprawdzą się przy cerze dojrzałej. Warto wymienić takie ciekawe rozwiązania jak fotoodmładzanie, retix c, geneo illuminate i wiele innych. Natomiast w przypadku cery suchej pracownicy salonu przygotowali zabieg kwasem migdałowym, a także skeyndor power hyaluronic.

Warto znać rodzaj swojej skóry. Dzięki temu można o nią zadbać w optymalny sposób, a ona odwdzięczy się z nawiązką w postaci pięknego wyglądu i młodości przez długi czas. Co więcej, można także lepiej dostosować zabiegi oferowane w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych, na przykład skorzystać z atutów geneo balance Warszawa. Zapisz się na zabieg online już dziś!