Coraz częściej słyszymy o nowszych i lepszych zabiegach medycyny estetycznej. Jest to jedna z gałęzi szeroko rozumianej kosmetologii, rozwijająca się bardzo prężnie i szybko. Wszyscy jesteśmy coraz bardziej zainteresowani swoim zdrowiem i wyglądem. Ostatnimi czasy naszą uwagę mogły przykuć efekty karboksyterapii w Warszawie i innych miejscach Polski. Czym tak naprawdę jest ten zabieg? Czy jest bezpieczny i skuteczny? Karboksyterapia pod oczy i na rozstępy  – więcej o tym, dowiesz się w poniższym artykule.

Karboksyterapia to nowoczesny zabieg medycyny estetycznej. Polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Jednakże warto zaznaczyć, że zabieg jest bardzo bezpieczny, ponieważ gaz wprowadzany do naszego organizmu jest gazem medycznym, spełniającym najwyższe kryteria jakości. Wskazaniami do wykonania karboksyterapii jest głównie celluliut, rozstępy, redukcja tkanki tłuszczowej (głównie brzuch, uda  i pośladki), zwiotczenie skóry po ciąży i dużej utracie wagi, brak elastyczności skóry (nawet tej na powiekach), opadające powieki, cienie i worki pod oczami, a także blizny, zaburzenia krążenia, takie jaki zimne stopy czy dłonie oraz wzmocnienie cebulek włosów, w przypadku zwiększonego ich wypadania.

Jak widać wskazań do wykonania tego zabiegu jest bardzo dużo, jednak walka z sińcami pod oczami oraz pomarańczowa skórka są wiodącymi. To właśnie w tych dwóch przypadkach otrzymujemy najlepsze efekty karboksyterpii w Warszawie!

Karboksyterapia pod oczy i na rozstępy - 2 najbardziej popularne zastosowania zabiegu

Karboksyterapia pod oczy i na rozstępy – Na czym polega zabieg? 

Jak już wcześniej wspomniano, karboksyterapia polega na wprowadzeniu do ciała dwutlenku węgla. Gaz ten powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a przez to poprawia odżywienie i dotlenia wszystkie tkanki naszego organizmu. Dodatkowo CO2 pobudza do tworzenia nowe małe naczynia krwionośne, co daje nam efekt młodszej i silniejszej skóry.

Można powiedzieć, że karboksyterapia uruchamia wszelkiego rodzaju systemy naprawcze w naszym ciele, które zostały zahamowane przez zły styl życia. CO2 powoduje także chwilowy stan zapalny całego ciała, ale to z kolei pobudza produkcję kolagenu i elastyny, a to właśnie te dwie substancje odpowiadają za napięcie i elastyczność skóry.

Sam zabieg, wygląda tak, że za pomocą specjalnej sondy zakończonej igłą, wprowadzamy dwutlenek węgla tuż pod skórę, a czasem głębiej aż do tkanki tłuszczowej. Specjalistyczna aparatura reguluje przepływ i stężenie gazu. Karboksyterapia może być nieco nieprzyjemna, z powodu uczucia ukłucia igły i rozpierania podczas rozchodzenia się gazu w tkankach. Jednak jest to efekt utrzymujący się przez kilka chwil.

Warto także dodać, że zabieg jest niezwykle skuteczny, potwierdzony wieloma badaniami, a także bardzo mało inwazyjny. Tak naprawdę, nie ma żadnego okresu rekonwalescencji po karboksyterapii i można bez przeszkód wrócić po nim do swoich codziennych obowiązków.

Karboksyterapia pod oczy i na rozstępy – Czas zabiegu i jego powtarzanie 

Czas trwania karboksyterapii jest uzależniony od części ciała w jakiej jest on stosowany. Przykładowo, kiedy zabieg przeprowadzamy w okolicy oka trwa on tylko 2 minuty, a w przypadku brzucha już 20-30 minut. Aby uzyskać, jak najlepsze efekty, warto powtarzać zabieg co około 2 tygodnie, maxymalnie co tydzień. Efekty są zauważalne już po koło 4 zabiegach.

Karboksyterapia pod oczy i na rozstępy - 2 najbardziej popularne zastosowania zabiegu

Cienie i worki pod oczami

Karboksyterapia sprawdza się, gdy mamy problemy w okolicy oczu. Poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych i budowę nowych naczyń włosowatych, dochodzi do redukcji cieni pod oczami, zmniejszenia zmarszczek oraz uelastycznienia powiek. Dzięki karboksyterapii możemy cieszyć się młodym, pełnym sił witalnych spojrzeniem!

Cellulit

Cellulit to drugie w kolejności schorzenie, w którym karboksyterpia przynosi upragnione efekty. Pomarańczowa skórka odznacza się głównie nierównością tkanki tłuszczowej, zatrzymywaniem wody, a co za tym idzie obrzękiem, brakiem jędrności i elastyczności. Poprzez wprowadzony do ciała dwutlenek węgla, zwłókniałe przegrody międzykomórkowe zostają usunięte, a przez zwiększenie przepływu krwi, tkanka objęta wcześniej cellulitem staje się jędrna i zyskuje nowy, świeży wygląd!

Chyba nie musimy Cię dłużej namawiać! Nasz gabinet kosmetyczny uzyskuje najlepsze efekty karboksyterpii w J’adore Instytut Warszawie! Zadzwoń lub zamów wizytę online i daj swojej skórze zabieg, na który zasługuje! Poczuj się dobrze w swoim ciele już dziś!