Stopy to jeden z najbardziej narażonych na urazy, ból i podrażnienia obszarów ciała. To właśnie one obciążone są ciężarem ciała. Dodatkowo źle dobrane obuwie mogą pogorszyć ich kondycję. Przeważnie dba się o estetykę paznokci, ale wiele osób wykonujących pedicure w zaciszu domowym zapomina o naskórku. Aż 90% ludzi ma problemy z nadmiernie rogowaciejącym naskórkiem na piętach. Zaniedbania w tym obszarze mogą doprowadzić do pojawiania się odcisków, modzeli czy wręcz do bolesnych pęknięć. Dlatego podpowiadamy kilka kroków do zadbanych stóp o perfekcyjny wyglądzie aby zawsze móc cieszyć się pięknymi i zadbanymi stopami, a co najważniejsze, aby bez przeszkód móc je eksponować!  

Kilka kroków do zadbanych stóp – Zabiegi SPA dla stóp 

Bardzo często skóra stóp jest przesuszona z nadmiarem zrogowaciałego naskórka. Nierzadko jest to partia o której dużo osób zapomina, mimo, iż narażona jest na niekorzystne czynniki. Praca w pozycji stojącej, wielogodzinne chodzenie, zbyt małe lub zbyt ciasne obuwie – wszystko to sprawia, że prędzej czy później nasze stopy będą wymagały profesjonalnej pomocy. 

KILKA KROKÓW DO IDEALNIE ZADBANYCH STÓP

Oczywiście pedicure, nawet hybrydowy, można wykonać samodzielnie w domowym zaciszu, jednak należy skupić się na całych stopach – łącznie z problematyczną okolicą pięt. W warunkach domowych zaleca się wykonywanie regularnego peelingu stóp, aplikując krem o silnych właściwościach nawilżających. Najlepiej takie preparaty stosować na noc. Niestety nie zawsze taka pielęgnacja wystarczy, aby móc cieszyć się idealnym stanem, wyglądem i kondycją stóp.

 Salony kosmetyczne oferują szeroki wachlarz zaawansowanych zabiegów SPA. Po nich stopy są odprężone, odżywione i wypielęgnowane. W ramach pielęgnacji stóp jednym z podstawowych zabiegów jest peeling oraz masaż. Ma on na celu usunięcie martwych komórek naskórka szczególnie z części pięt. Przed zastosowaniem preparatu ścierającego, powierzchniową warstwę usuwa się przy użyciu frezarki, dzięki której dobroczynny skład peelingu do stóp ma szansę dotrzeć w głębsze warstwy skóry. Tak zwane frezowanie wykonuje się jako wstęp do nałożenia nawilżających i odżywczych masek. Pozwala ono na znacznie lepsze wchłanianie substancji aktywnych. 

Kilka kroków do zadbanych stóp – zabiegi

Kolejnym z najbardziej popularnych zabiegów na stopy wykonywanym w salonach kosmetycznych jest zabieg parafinowy. Parafina w połączeniu z maską daje efekt nawilżenia i wygładzenia stóp. Jest to zabieg, który bez przeszkód może być wykonywany przez cały rok a zwłaszcza wiosną i latem kiedy to stopy są bardziej eksponowane np. w balerinach czy sandałkach. Dodatkowo parafina zabezpiecza pięty przed intensywną eksploatacją podczas chodzenia na piasku czy zażywaniu kąpieli morskich bądź w wodzie chlorowanej. 

Piękne i zadbane stopy prezentują się rewelacyjnie w połączeniu zabiegów odżywiających i nawilżających z zabiegami upiększającymi paznokcie. Bardzo wygodnym i trwałym rozwiązaniem jest pedicure hybrydowy.

KILKA KROKÓW DO IDEALNIE ZADBANYCH STÓP

Pedicure hybrydowy, by mieć zawsze zadbane paznokcie 

Coraz więcej kobiet jest świadomych tego, że zadbane paznokcie nie ograniczają się jedynie do paznokci na palcach dłoni. Właśnie dlatego coraz częściej decydują się na pedicure hybrydowy. Samodzielne wykonywanie tego zabiegu może wiązać się z tym, że efekt nie będzie perfekcyjny. 

Pedicure wykonany przez specjalistę gwarantuje przede wszystkim idealny wygląd paznokci przez około 3 tygodnie. Ten aspekt jest bardzo doceniany i pożądany zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Trwałość tradycyjnych lakierów jest znacznie mniejsza jak i mniej odporna na piasek, wodę czy promieniowanie słoneczne, dlatego pedicure hybrydowy jest najlepszym rozwiązaniem aby cieszyć się idealną stylizacją przez kilka tygodni. 

Przebieg zabiegu jest niemalże identyczny jak w przypadku malowania hybrydowego paznokci dłoni. Najpierw płytkę matowi się frezem oraz usuwa skórki. Następnie opiłowuje się płytkę paznokci nadając im kształt. Kolejnym krokiem jest  zmatowienie paznokci blokiem polerskim a na koniec odtłuszczenie płytki paznokcia. Palce stóp oddziela się separatorem i nakłada bazę, którą utwarsza się w specjalnej lampie.  Następny etap to nałożenie dwóch warstw wybranego koloru lakieru hybrydowego, utwardzenie każdej z nich. Na koniec paznokcie maluje się tzw. Top Coat, który nadaje połysku i utwardza płytkę. Dopełnieniem procedury jest wmasowanie oliwki w skórki i paznokcie. Czas trwania zabiegu to około 90 minut. Efekt utrzymuje się przez następne 3 -4 tygodnie. Momentem w którym konieczne jest powtórzenie zabiegu jest widoczny odrost.