Nie sposób zaprzeczyć temu, że zdecydowanej większości z nas zależy na atrakcyjnym wyglądzie fizycznym. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż czasem różnego rodzaju schorzenia szpecą naszą skórę. Mowa tu chociażby o trądziku czy przebarwieniach. Aby móc skutecznie z nimi walczyć, warto rozważyć skorzystanie ze specjalistycznej pomocy. Dla niektórych rozwiązaniem mogą okazać się skuteczne peelingi medyczne Warszawa. Sprawdź jakie kwasy złuszczające polecamy!

Komu dedykowane są zabiegi kwasowe i dlaczego warto je wykonywać?

Jak już wspomniano na wstępie, rozwiązaniem wielu problemów skórnych mogą być peelingi kwasowe. Jeżeli zamieszkujemy stolicę, warto zdecydować się na skuteczne peelingi medyczne Warszawa. Salon kosmetyczny w Warszawie J’adore Instytut to jedno z przykładowych miejsc, które warto odwiedzić. Kto zaś w szczególności powinien rozważyć skorzystanie z zabiegów z wykorzystaniem kwasów medycznych? Przede wszystkim osoby borykające się z trądzikiem. Mowa tu zarówno o trądziku różowatym jak i o trądziku pospolitym. Wskazaniem do wykonania peelingów kwasowych będą również zmarszczki pojawiające się na skórze. Zabiegi te wspomogą również walkę z uporczywymi i trudnymi do zwalczenia przebarwieniami. Warto wykonać je ze względu na stosunkowo małą inwazyjność oraz ogromną skuteczność.

Kwasy złuszczające - czy to sposób na piękną skórę

Jakie są przeciwwskazania do peelingów kwasowych?

Niestety, skuteczne peelingi medyczne Warszawa nie zawsze będą mogły być wykonywane, nawet jeśli istnieją ku temu w pełni uzasadnione przesłanki. Istnieje bowiem pewna grupa przeciwwskazań do wykonania peelingów kwasowych. Wśród przeciwwskazań należy wyróżnić między innymi alergie skórne, aktywną opryszczkę, a także skłonność do bliznowacenia. Ciąża oraz karmienie piersią także stanowią przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegów jakimi są peelingi kwasowe. Zabiegu tego nie będzie można wykonać również w przypadku niektórych schorzeń autoimmunologicznych. Przeciwwskazanie stanowi również stan po zabiegu chirurgicznym.

Poznaj najskuteczniejsze kwasy złuszczające!

Jak już zostało wspomniane powyżej, skuteczne peelingi medyczne Warszawa mogą pomóc wielu osobom. Które z nich cieszą się zaś największą popularnością? Odwiedzając gabinet kosmetyczny, warto rozważyć wykonanie takich peelingów kwasowych jak:

  • Retix C
  • azelainowy
  • Pq age
  • migdałowy

Kwasy złuszczające - czy to sposób na piękną skórę

Wykonanie każdego z wyżej wymienionych zabiegów poprzedza staranny wywiad pacjenta z kosmetologiem. Nie ulega również wątpliwości, że skóra musi być odpowiednio przygotowana. Z tego też względu kosmetolog starannie oczyszcza ją z makijażu oraz innego rodzaju zanieczyszczeń. Preparat wykorzystywany do zabiegu to mieszanka witaminy C, retinolu oraz kwasu migdałowego. Zabieg ten powoduje intensywne odżywienie oraz napięcie skóry. Peeling z wykorzystaniem kwasu azelainowego będzie zaś wskazany w przypadku cery skłonnej do trądziku, zarówno pospolitego jak i różowatego. Peeling ten pomaga ograniczyć rozwój stanów zapalnych. Wspomaga także redukcję uporczywego rumienia towarzyszącego schorzeniom skórnym. Jeżeli chodzi zaś o zabieg Pqage, wykorzystuje się do jego wykonania kwas TCA. Jest on w stanie nie tylko złagodzić przebarwienia, ale również zlikwidować drobne blizny. Kwas migdałowy będzie zaś doskonałym wyborem w przypadku trądziku pospolitego. Wygładza on fakturę skóry, czyniąc ją gładką oraz niezwykle przyjemną w dotyku.

Warto również wiedzieć, że kwas ten złuszcza delikatnie cerę. W ten oto sposób można pozbyć się uporczywego martwego naskórka, który powoduje błyszczenie się skóry oraz zapychanie się jej. Zdecydowana większość peelingów medycznych wymaga powtórzenia. Zawsze należy przestrzegać zaleceń osoby przeprowadzającej zabiegi. Rezultaty nie pojawią się natychmiast, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość. Z każdym zabiegiem będą one jednak coraz bardziej satysfakcjonujące. Bezpośrednio po zabiegach kwasowych skóra może zdradzać również oznaki zaczerwienienia i podrażnienia. Należy także chronić ją przed słońcem. W tym celu na skórę należy aplikować starannie dobrany krem z filtrem przeciwsłonecznym. Wszystkie zabiegi możesz rezerwować online!