Wkraczanie dziewczynek w dorosłość nie wiążę się wyłącznie z miesiączką. Na ciele nastolatki pojawia się mnóstwo symptomów, które informują o początku dojrzałości płciowej. Jednym z  nich jest owłosienie łonowe i pachowe. Nagle okazuje się, że włosy na nogach również nie są estetyczne, dlatego dziewczynki zastanawiają się czy już powinny zacząć się depilować, sięgając po poradę u najbliższej osoby, czyli mamy lub w Internecie. Poniżej metody depilacji dla nastolatki.

Jaką metodę depilacji wybrać?

Metodę usuwania owłosienia należy dopasować do skóry. Może się zdarzyć tak, że krem do depilacji zawiera składnik, który nas uczula. Depilator oraz depilacja włoskiem to również dobre rozwiązanie, ale niesie ze sobą niemały ból. Nawet jeśli jesteśmy w stanie usunąć owłosienie z nóg, pachy to dużo bardziej newralgiczna część ciała. Ostatecznie nastolatka może zdecydować się na depilację laserową, która w ostatnich latach zdobywa coraz większa popularność. Metod jest kilka, dlatego warto poznać szczegóły każdej z nich.metody depilacji dla nastolatki

Jednorazowa maszynka do golenia     

Od tego zazwyczaj się zaczyna. Gdy nastolatka widzi pierwsze włoski na swoim ciele chce ich się pozbyć jak najszybszym i najtańszym sposobem. Oczywiście po czasie okazuje się, że wystarczy kilka dni, aby włoski odrosły, dlatego proces usuwania owłosienia z nóg, pach i okolic bikini jest cykliczny i dość częsty. Golenie się jednorazową maszynką jest szybkie, łatwe, ale niesie za sobą ryzyko zranienia, a nawet wdania infekcji, Dlatego zanim nastolatka przystąpi do depilacji powinna skonsultować to ze swoją mamą lub inną doświadczoną kobietą. Warto omówić dostępne metody do depilacji dla nastolatki.

 

Krem do depilacji

Podczas pierwszej depilacji za pomocą kremu nastolatki powinny pamiętać o tym, że w składzie może znajdować się komponent, który powoduje alergię skórną. Dlatego trzeba pamiętać o dokładnym sprawdzaniu jakości produktu, który chcemy kupić. Co do samego procesu usuwania owłosienia krem jest metodą, która nie sprawia bólu. Wystarczy tylko nałożyć warstwę produktu na partię ciała, odczekać chwilę, a następnie usunąć krem.

metody depilacji dla nastolatki

Depilatory

Ta metoda jest niezwykle skuteczna oraz pozwala pozbyć się owłosienia na dłuższy czas, nawet do 5 tygodni. Warto pamiętać, że depilator należy stosować, gdy włosy już odstają od skóry. Niestety ten sposób pozbywania się owłosienia sprawia ból. Dlatego nastolatka powinna uzbroić się z cierpliwość oraz w kompres, olejki i balsamy nawilżające aby ukorzyć boleść.

Depilacja woskiem oraz pasta cukrowa

Podstawowa różnica pomiędzy tymi metodami opiera się na aplikacji , konsystencji oraz temperaturze podczas zabiegu. Pasta cukrowa nie jest podgrzewana, a w jej składzie znajdują się woda, cukier i ekstrakt z cytryny. Wosk natomiast jest specjalnie podgrzewany do wysokiej temperatury. Po usunięciu go z ciała szybkim ruchem pozbywamy się włosków i cebulek. Niestety obie metody są bolesne, choć w różnym stopniu. Sposób ten należy do jednej z najskuteczniejszej metody depilacji dla nastolatki.

metody depilacji dla nastolatki
Depilacja laserowa

Ta metoda zdecydowanie zbiera największą rzeszę klientek w gabinetach kosmetycznych. Na depilację laserową decydują się osoby, które po innych zabiegach mają podrażnioną skórę lub po prostu obawiają się bólu. Dlatego jest to świetna alternatywa dla nastolatek. Okazuje się, że kilka zabiegów może doprowadzić do całkowitego pozbycia się owłosienia na kilka lat. Depilacja laserowa jest mało bolesna, choć osoby o niskim progu bólu mogą odczuwać lekki dyskomfort.

Zatem jeśli zastanawiasz się nad odpowiednią metodą depilacji, po wcześniejszej konsultacji z dorosłym skorzystaj z wyżej wymienionych zabiegów, które są dostępne w salonach kosmetycznych.

Artykuł przygotowany przez specjalistów J’adore Instytut w Warszawie oraz Krakowie.  Dotyczy: Najskuteczniejsze metody depilacji dla nastolatki