Codzienna pielęgnacja brwi to nie lada wyzwania dla wielu kobiet. Kupno odpowiednich kosmetyków, poprawne wykonanie makijażu czy (szczególnie) poświęcony czas – konieczne jest pamiętanie o wielu aspektach z tym związanych. Istnieją jednak sposoby, aby ułatwić sobie rutynowe przygotowania. Jednym z nich jest makijaż permanentny brwi. Zabieg ten pozwala nadać brwiom wymarzony kształt, wypełnić ubytki czy nadać wyrazistości swojemu spojrzeniu. W tym tekście przybliżymy Państwu metody wykonywania makijażu permanentnego brwi oraz podpowiemy, w jakich miejscach można umówić się na jego realizację. 

Makijaż permanentny – gdzie można go wykonać?

Usługa makijażu permanentnego jest bardzo popularna – niemal każdy salon kosmetyczny w Warszawieposiada ją w swojej ofercie. Jednakże, mając na uwadze, że zależy nam na najwyższej możliwej jakości wykonania naszego makijażu, warto wziąć pod uwagę J’adore Instytut – gwarancja profesjonalizmu, najlepszych rezultatów i wyjątkowej atmosfery w jednym miejscu. Wybierając placówkę powinno się kierować doświadczeniem i renomą danego miejsca; opłaca się w tej kwestii postawić na godne polecenia marki.

Metody wykonywania makijażu permanentnego

Metody wykonania makijażu permanentnego brwi

  • metoda piórkowa (ang. microblading) – jest to metoda ręczna; brwi wykonuje się przy użyciu specjalnego piórka (stąd też pochodzi nazwa metody). Polega na wykonywaniu nacięć w naskórku, w miejsce których wprowadzany jest następnie pigment. Brwi wykonane przy użyciu tej techniki są niezwykle delikatne i naturalne ze względu na możliwość narysowania pojedynczych włosków w bardzo bliskiej odległości. Niestety, pomimo niewątpliwej zalety jaką jest naturalny wygląd metoda ta nie należy do najtrwalszych. W zależności od rodzaju cery efekt utrzymuje się około 12 miesięcy. 
  • metoda włoskowa – często błędnie utożsamiana z metodą piórkową, ponieważ na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo podobna; jednakże, różnią się one techniką wykonania. Realizowana przy pomocy specjalistycznego urządzenia z jednorazową igłą, metoda włoskowa polega na rysowaniu poszczególnych włosków między prawdziwymi brwiami klientki. Metoda ta uważana jest za najtrudniejszą; powinna być wykonywana przez doświadczoną osobę w gabinecie kosmetycznym; niemniej jednak, zapewnia trwalsze efekty od wyżej wspomnianego sposobu. Brwi zrealizowane przy jej pomocy powinny zachować swoje właściwości około 2 lat. 
  • metoda cieniowania/ombre – z pozoru bardzo podobne, jednak różnią się techniką wykonania. Tradycyjna metoda cieniowania polega na skorzystaniu z tylko jednego odcienia barwnika, który następnie rozmieszcza się na całej określonej powierzchni brwi we właściwy sposób, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt. Przynosi to rezultat podobny do kredki do brwi lub cienia. Niezbyt dobrze nadaje się natomiast do zagęszczenia włosków. 

Metoda ombre różni się od standardowej metody cieniowania. Tym, że w przypadku jej użycia brwi u nasady są jaśniejsze i delikatnie zaznaczone, a przy końcówkach przyciemnione. Pozwala również na wyraźniejsze zarysowanie i bardziej naturalny rezultat. Osiągnięty efekt utrzymuje się średnio około 2 lat; jednakże, aby uzyskać w wyższym stopniu zadowalające wyniki, makijaż należy uzupełniać mniej więcej raz do roku.

Metody wykonywania makijażu permanentnego

Który makijaż wybrać?

Należy zastanowić się nad rezultatem, który chcemy osiągnąć. W przypadku, kiedy zależy nam na jak najbardziej naturalnym, delikatnym wyglądzie brwi należałoby rozważyć metodę piórkową. Mając na uwadze największą trwałość wykonanego makijażu można skłonić się ku metodzie włoskowej; natomiast w przypadku, gdy naszym celem jest podkreślenie brwi przy pomocy cienia lub zróżnicowanej tonacji, należy zdecydować się odpowiednio na metodę cieniowania lub ombre. 

Stojąc przed wyborem najlepszej metody warto wybrać się na konsultację do profesjonalnego salonu kosmetycznego takiego, jak J’adore Instytut. Wykwalifikowana kadra pomoże wybrać najkorzystniejszy dla nas wariant oraz omówi z nami szczegółowo zalety i wady poszczególnych rozwiązań. Warto również zajrzeć na strony internetowe i profile gabinetów kosmetycznych w social mediach, gdzie na bieżąco zamieszczane są porównania przed i po interesujących nas zabiegach czy informacje o obecnych trendach. Zabiegi możesz rezerwować online!