Najczęstszymi problemami skórnymi, z którymi zgłaszają się klienci na zabiegi kosmetyczne, to trwałe już skutki uboczne zmian chorobowych czy zmian, które zachodzą w naszym ciele. Trądzik to choroba skóry, z którą zmaga się wielu osób i niezależnie od podłoża i przyczyny jego występowania, skutkami są wykwity na ciele, a po walce z nimi ślady w postaci przebarwień i blizn. Ciąża czy odchudzanie to również czas, w którym nasze ciało pracuje całym sobą, a efektem ubocznym tych zmian mogą być pojawiające się rozstępy. Wiele osób zastanawia się, czy rzeczywiście można usunąć rozstępy, blizny czy ślady po trądziku. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzi medycyna estetyczna oraz zabiegi kosmetyczne, które ułatwią zażeganie tych problemów i pozwolą cieszyć się nieskazitelną skórą.

Jakie są przyczyny trądziku

Trądzik może mieć wiele przyczyn. Jednym z nich są problemy hormonalne, których niewłaściwa gospodarka w organizmie ujawnia się właśnie pod postacią występujących na skórze wykwitów. To również efekt zakażenia gruczołów łojowych, które charakteryzuje nadmierne wydzielanie się sebum. Ważnym jest, aby zlokalizować źródło problemu i starać się działać zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Dbać o dietę oraz suplementację, która może być w tym okresie nieoceniona. Co więcej, warto zwalczać pojawiające się przebarwienia po wyleczeniu trądziku. Jeśli etap leczenia trądziku samego w sobie mamy za sobą, można przejść do działania! Wiele osób pewnie zastanawia się nadal – czy naprawdę da się skutecznie pozbyć rozstępów? Czy można trwale usunąć blizny?

W naszym gabinecie oferujemy liczne zabiegi, które też postaramy się indywidualnie dobrać. W ramach wizyty odbywają się konsultacje z wykwalifikowanym kosmetologiem, który opowie o najbezpieczniejszych oraz najbardziej adekwatnych zabiegach w zależności od nasilenia przebytego już trądziku.

Czy rzeczywiście można trwale usunąć blizny i rozstępy?

Zabiegi laserowe

Jedną grupą zabiegów, na której warto się skupić, są oczywiście laseroterapie. Takie rozwiązanie sprawdza się rewelacyjnie na zwalczenie blizn, zarówno tych głębokich. Wśród laserów, dostępnych w naszym salonie, znajdziemy laser emerge, platformę Alma Harmony czy laser frakcyjny ablacyjny iPixel. Jak już wspomniane wyżej, po wcześniejszej konsultacji dołożymy wszelkich starań, aby wybór rozwiązania był odpowiedni pod względem efektów, jak i finansowym.

Zabiegi mezoterapii

Mezoterapia igłowa to zabieg, który cieszy się dużą popularnością wśród osób, które zmagają się z niedoskonałościami. Głównie trądzik zwalcza się tą właśnie metodą i gwarantuje ona rewelacyjne efekty już po pierwszym zabiegu. Zabieg polega na znieczuleniu okolicy, która ma zostać mu poddana oraz na wykonywaniu małych nakłuć. Po tym właśnie wtłacza się w skórę koktajl, który ma zapewnić aktywne działanie. Rodzaj koktajlu dobiera się indywidualnie pod potrzeby klienta. Mezoterapia poprawia strukturę skóry, redukuje przede wszystkim blizny, ale i doskonale radzi sobie z przebarwieniami. Jest to w pełni bezpieczny zabieg, który wykonany pod okiem wykwalifikowanego kosmetologa przyniesie rewelacyjne efekty i nie będzie przebiegać boleśnie.

Mezoterapia frakcyjna to zabieg, który można łączyć razem z zabiegiem ESTGEN. Mezoterapia frakcyjna pomaga w pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenowych oraz elastyny. To mechaniczna stymulacja, która zapewnia odzyskanie skórze blasku, elastyczności i witalnego wyglądu. Niezmiennie od lat to rozwiązanie cieszy się sporym zainteresowaniem nie bez powodu. Mamy klientów, którzy dokonują jej regularnie niezależnie od kondycji skóry. Należy pamiętać, że z biegiem czasu skóra traci stopień napięcia i promienny blask.

Łączenia zabiegowe

Zalecamy również łączyć ze sobą zabiegi z zakresu różnych laserów. Wspomniany wyżej laser Emerge sprawdzi się świetnie w towarzystwie zabiegu laserem Ipixel. To nowoczesna technologia, która jest jedynym laserem frakcyjnym o takiej mocy. Przede wszystkim stymuluje stare oraz uszkodzone komórki, zastępując je nowymi. Nie powoduje to żadnych ubytków na skórze oraz zagrożenia dla nowej, świeżej tkanki. Zmienia się koloryt skóry, ale również jej sprężystość i struktura. Zmniejsza wielkość występujących porów oraz gwarantuje powierzchowną pigmentację. Pamiętajmy, że usunąć stare rozstępy czy blizny nie jest łatwo. Trzeba mieć świadomość, że potrzebna będzie seria zabiegów.

Dwutlenek węgla i jego magiczna moc

Karboksyterapia to z kolei zabieg, który rewelacyjnie sprawdzi się przy walce z rozstępami, cellulitem, występującymi już bliznami czy redukcją tkanki tłuszczowej. To również sposób na radzenie sobie z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Zabieg polega na wprowadzaniu dwutlenku węgla małymi igłami metodą śródskórną lub podskórną.

Wniosek?! Tak można usunąć rozstępy i blizny!

Jeśli borykamy się z problemem, jakim są przebarwienia pozapalne właśnie, mamy w swojej ofercie zabiegi z użyciem kwasów, które jako składniki aktywne działają ku redukcji i docelowo zniwelowaniu zmian. W zależności od kondycji skóry oraz stopnia jej wrażliwości dobieramy najbardziej odpowiedni kwas i łączymy go z peelingami. Ilość zabiegów jest uzależniona od stanu skóry pacjenta oraz tempa jej regeneracji. W trakcie kuracji możliwe są modyfikacje, ale wszystko zależy od zmian, które zachodzą w naszej skórze.

 

W naszym salonie korzystamy z procedur zabiegowych firmy mediderma np. nomelan cafeico, zabieg TRX czy retinol retises CT. Zabieg DYE VL to również idealne rozwiązanie przy walce ze zmianami.  Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą zabiegów, które są dostępne w naszym salonie.

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje w naszym salonie kosmetycznym