Jeśli powyższe nazwy powodują u Ciebie zawrót głowy, ale jedocześnie poszukujesz złotego środka na poprawę stanu swoich włosów, to możesz się już zrelaksować. Chętnie wszystko Ci tutaj wytłumaczymy. Obecnie rynek oferuje bardzo sporą gamę możliwości jeśli chodzi o włosy. Mamy tutaj nowoczesne metody mające na celu nie tylko ich wizualną poprawę, ale również dbające o nie od środka. Jeśli więc zmagasz się z matowymi, puszącymi się lub łamliwymi włosami to ten artykuł jest dla Ciebie i pomoże Ci w wyborze zabiegu. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze zabiegi na włosy. Zachęcamy do lektury.

Co kryje się pod nazwą botox włosów?

Botox od razu może nam się kojarzyć z modelowaniem oraz natychmiastowym efektem poprawy. Czym więc różni się ten zabieg od tego stosowanego w medycynie estetycznej, a co je łączy poza nazwą? Zdecydowanie tutaj punktem wspólnym jest dążenie do wygładzenia – tutaj chodzi o pasma włosów. Sama nazwa ma też za zadanie kojarzyć się z wysokiej klasy zabiegiem. Botox na włosy można wykonać u fryzjera lub w warunkach domowych. Warto jednak mieć na uwadze, że nigdy nie osiągniemy tak spektakularnego efektu jak u specjalisty.

Salony mają przede wszystkim dostęp do najwyższej jakości produktów stworzonych do tej procedury. Zalicza się do nich takie marki jak Innoar czy Jean Paul Myne, których używamy między innymi w naszym instytucie. Sam zabieg jest przyjemny i ma na celu odbudowę wszelkich uszkodzeń włosa a także pobudzenie jego naturalnych właściwości do regeneracji. W efekcie włosy są błyszczące, odpowiednio nawilżone i wyglądają o wiele zdrowiej, jak również są o wiele milsze w dotyku. Nadaje się on idealnie do poprawy stanu włosów rozjaśnianych czy farbowanych, a także matowych oraz osłabionych różnymi zabiegami.

Keratynowe prostowanie włosów, botox na włosy, nanoplastia, micromist - zabiegi na włosy

Nanoplastia – alternatywa dla keratynowego prostowania włosów?

Jeśli marzysz o lśniących, prostych włosach, to ten zabieg jest stworzony dla Ciebie. Czym różni się ta procedura od słynnego keratynowego prostowania włosów? Największą różnicą jest zasada działania. Nanoplastia skupia się przede wszystkim na prostowaniu włosów i jest stworzona na potrzeby prostowania nawet najbardziej kręconych włosów, w tym nawet afro! Keratynowe prostowanie włosów ma z kolei za zadanie przede wszystkim poprawę struktury włosów i ich pielęgnację, a prostowanie ich jest w zasadzie efektem ubocznym. Także te dwie metody skupiają się na innych celach i pasują do innych potrzeb.

Składnikiem, który odpowiada za efekt wygładzenia włosów jest tutaj karb-cysteina oksoacetamidowa. Jest to połączenie kwasu glikosylowego, octowego a także cysteiny. Warto mieć na uwadze fakt, że sam zabieg trwa dość długo, bo może zając nawet do 6 godzin i można go wykonać tylko w profesjonalnym salonie. Technika ta wymaga wiedzy od osoby wykonującej, dlatego wykonanie całej procedury w warunkach domowych nie jest możliwe. Pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu i utrzymują się bardzo długo. Ogromną zaletą jest również możliwość mycia włosów nawet tego samego dnia. Farbowanie włosów jest bezpieczne po około 5-ciu dniach od wykonania nanoplastii.

Zabiegi na włosy – Keratynowe prostowanie włosów, czyli już swego rodzaju klasyka w pielęgnacji.

Keratynowe prostowanie włosów jest wciąż bardzo popularne wśród naszego społeczeństwa. Cena samego zabiegu jest na rynku bardzo korzystna. Jednak wiele osób decyduje się na wykonanie go w domu za pomocą gotowych zestawów z pełnym wyposażeniem oraz instrukcją. Kolejną zaletą jest znaczna poprawa kondycji włosów, nawet bardziej niż same efekty wyprostowania ich. Milsze w dotyku oraz lekkie włosy to wynik keratynowego prostowania włosów. Głównym składnikiem tej pielęgnacji jest formaldehyd, przez to nie jest ona polecana dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. W tym przypadku mycie włosów jest bezpieczne dopiero po upływie około 72 godzin. Przez ten czas trzeba pamiętać by trzymać włosy luźno rozpuszczone. Według wielu opinii, najlepiej jest udać się z tym do fryzjera, który użyje profesjonalnych kosmetyków do tego zabiegu oraz wykona go dokładnie.

Keratynowe prostowanie włosów, botox na włosy, nanoplastia, micromist - zabiegi na włosy

Micromist – nawilżenie włosów od podstaw.

Być może udało się Wam już słyszeć o urządzeniu jakim jest mickromist. Zabieg przeprowadzany za jego pomocą ma na celu głębokie nawilżenie włosów oraz ich odżywienie. Wytwarza się tutaj mikrocząsteczki wody, która jest mieszana ze składnikami odżywczymi. Następnie mieszanka przenika do naszych włosów począwszy od naskórka do warstw zewnętrznych. Kolejnym etapem jest delikatne ochłodzenie, dzięki czemu zostają zamknięte łuski. Jest to niezwykle ważny element tej pielęgnacji, ponieważ przy zamkniętych łuskach włosa, wszelkie wprowadzone wcześniej składniki zostaną w nich na dłużej. Efekty są więc bardziej widoczne oraz trwają dłużej. My proponujemy połączenie tej pielęgnacji z maskami firmy Kerastase oraz ich ampułkami w celu osiągnięcia najlepszych wyników. Zabieg wykonuje się tylko w profesjonalnych salonach, ze względu na wymów zakupu specjalistycznego sprzętu.

W naszym instytucie posiadamy w ofercie odpowiednie akcesoria jak i urządzenia wymagane do przeprowadzenia każdej z wyżej wymienionej procedury z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa oraz z gwarancją zadowolenia. Zapraszamy więc serdecznie do umówienia się na wizytę w celu doboru najlepszej pielęgnacji dla Waszych włosów. Nie martw się, jeśli nie wiesz co wybrać. Nasza profesjonalna kadra z chęcią pomoże z wyborem!