W okresie dorastania młody człowiek zaczyna coraz bardziej zwracać uwagę na swój wygląd. Zmiany hormonalne, które mają miejsce w tym okresie życia, są widoczne na zewnątrz. W wieku młodzieńczym często pojawiają się różne problemy związane ze skórą, takie jak trądzik, zaskórniki, przebarwienia i blizny potrądzikowe oraz nadmierne przetłuszczanie się cery. Te i inne mankamenty urody skłaniają wielu młodych ludzi do wizyty w salonie kosmetycznym. Jakie zabiegi są szczególnie polecane młodym klientom?

Nastolatek w salonie kosmetycznym – Pierwsza wizyta w gabinecie

Pierwsza w życiu wizyta w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym to w życiu nastolatka nie lada wydarzenie. Młody człowiek może w związku z nim odczuwać spory stres i mieć różne obawy. Dlatego to takie ważne, by wybrać salon, który w fachowy sposób obsłuży niepełnoletniego klienta. Nastolatek musi czuć, że jest w dobrych rękach. Osoba obsługująca młodą osobę powinna otwarcie, lecz taktownie porozmawiać z nią o jej problemach dotyczących wyglądu oraz o tym, jakich efektów może spodziewać się po zabiegu.

Nastolatek w salonie kosmetycznym

 

W naszych salonach J’adore Instytut oferujemy wiele zabiegów dla nastolatków, które pozwolą im odświeżyć i oczyścić cerę, a także zadbać o inne aspekty urody. Młodzież jest zawsze mile widziana w naszych gabinetach kosmetycznych! Jeśli z zabiegu chce skorzystać nastolatek, który nie ukończył jeszcze 18. roku życia, musi posiadać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna. Niektórzy młodzi klienci decydują się zabrać na swoją pierwszą wizytę w salonie mamę, starszą siostrę, czy inną, dorosłą osobę. To zupełnie zrozumiałe- nastolatek może czuć się nieco zagubiony i zdezorientowany. Zazwyczaj jednak szybko przekonuje się, że nie ma powodów do strachu i następne wizyty są już dla niego przyjemnością.

Czysta i gładka cera w młodym wieku- to jest możliwe!

W okresie dorastania wypryski skórne pojawia się u większości nastolatków. Wcale nie znaczy to jednak, że należy bagatelizować problem. Zaskórniki, krostki i trądzik na twarzy mogą odbierać młodemu człowiekowi pewność siebie. Co więcej, nie leczony trądzik młodzieńczy może w późniejszym czasie spowodować inne, trudne do usunięcia uszczerbki na urodzie, takie jak głębokie blizny potrądzikowe czy nieestetyczne przebarwienia. Z trądzikiem można jednak walczyć!

Gdy domowe sposoby i kosmetyki pielęgnacyjne nie wystarczają, warto skorzystać z jednego z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych w naszym salonie. Szczególnie polecane dla młodej, problematycznej skóry są zabiegi Mediderma oraz Dermaquest. Nastolatek w salonie kosmetycznym wykona szereg zabiegów np. oczyszczających na twarz. Nasze peelingi medyczne pozwalają zniwelować różne problemy skórne. Są całkowicie bezpieczne dla skóry, a jednocześnie wyjątkowo skuteczne. W walce z trądzikiem wykorzystujemy złuszczające kwasy, głównie kwas salicylowy, azelainowy oraz migdałowy. Wykazują one działanie antybakteryjne i odkażające, a także doskonale odświeżają i oczyszczają skórę. Zabieg z użyciem kwasów pomaga złuszczyć naskórek, dzięki czemu można pozbyć się martwych komórek oraz zanieczyszczeń cery. Już po kilku dniach skóra wygląda na odżywioną, nawilżoną i odświeżoną. Zazwyczaj dla osiągnięcia pełnych efektów poleca się wykonać całą serię zabiegów kwasowych.

Nastolatek w salonie kosmetycznym

Depilacja laserowa i woskowa

Zabiegi z wykorzystaniem innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie laserów cieszą się dużą popularnością wśród młodych ludzi. W okresie dojrzewania często pojawia się niechciane owłosienie, które dla nastolatka może być wyjątkowo krępujące i uciążliwe. Depilacja laserowa to doskonały sposób, by pozbyć się uporczywych włosów, na przykład damskiego wąsika nad górną wargą. Podczas depilacji laserowej Soprano wykorzystujemy laser z najnowocześniejszą głowicą ICE. Wiązka światła lasera przenika wgłąb skóry i niszczy mieszki włosowe. Jednocześnie nie trzeba obawiać się, że laser uszkodzi znajdujące się naokoło tkanki, ponieważ działa tylko na melaninę, czyli ciemny pigment. Pozwala pozbyć się niechcianych włosów bez ryzyka podrażnienia skóry. Inną formą depilacji, polecaną dla nastolatków jest depilacja woskiem. Na wybrany obszar ciała kładzie się gorący wosk, który przedostaje się do mieszków włosowych, po czym szybko zastyga. Wybór metody depilacji zależy od indywidualnych potrzeb każdego klienta. Nastolatek w salonie kosmetycznym może poczuć się komfortowo i dobrze.

Piękne paznokcie- większa pewność siebie!

Młodzież może zdecydować się nie tylko na terapię trądziku, czy depilację, ale także na różne zabiegi upiększające. Ich celem jest wydobycie i jak najlepsze podkreślenie naturalnego piękna, które tkwi w młodym człowieku. Zabiegiem, który szczególnie upodobały sobie młode dziewczyny jest manicure i pedicure. Nie musi chodzić wyłącznie o szalone kolory i wzorki na paznokciach. Równie dobrze zabieg może polegać na nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu, odżywieniu ich i pomalowaniu lakierem w subtelnym, eleganckim odcieniu. W naszych salonach J’adore Instytut w Warszawie i Krakowie oferujemy zarówno manicure klasyczny, jak również japoński,
żelowy oraz hybrydowy. Nastolatek znajdzie w naszym salonie kosmetycznym wiele zabiegów dla siebie. Każda dziewczyna będzie w stanie dobrać coś dla siebie. Zadbane paznokcie u dłoni i stóp dodadzą nastolatce pewności siebie i sprawią, że poczuje się jeszcze bardziej piękna.

Umów się na wizytę w naszym salonie kosmetycznym w Warszawie.