Kobiety z reguły przykładają większą wagę do swojego wyglądu niżeli mężczyźni. Niestety odpowiednia pielęgnacja i perfekcyjny makijaż nie ukryją wszystkich mankamentów występujących na ciele. Wiele osób zmaga się z bliznami, które zostały po urazach. Innym nieestetycznym problemem jest cellulit i rozstępy pojawiające się na różnych partiach ciała. Pojawiają się one, gdy szybko zrzucimy, lub przybierzemy na wadze podczas procesu odchudzania lub ciąży. Wpędzają one wiele kobiet w kompleksy, prowadzi to do znacznego zaniżenia samooceny. Jak pozbyć się niedoskonałości natury, do których należą blizny, rozstępy, cellulit? Czy istnieje sposób, aby uwolnić się od „pomarańczowej skórki” i innych dolegliwości, aby cieszyć się swoim ciałem? Laserowe usuwanie niedoskonałości – czy naprawdę przynosi zamierzone efekty?

Niedoskonałości natury – Jak pojawiają się rozstępy?

Rozstępy pojawiają się w odpowiedzi na nadmierne rozciągnięcie się skóry w wyniku odbywanej choroby, ciąży, zmian hormonalnych oraz niewłaściwego odchudzania się. Tkanki nie nadążają z produkcją włókien kolagenowych i ulegają znacznemu osłabieniu. Zmiany skórne w postaci początkowo różowawych, następnie białych linii pojawiają się na brzuchu, plecach, piersiach, udach. Walkę z rozstępami warto zacząć na etapie codziennej pielęgnacji skóry- odpowiednie nawilżenie i uelastycznienie naskórka to podstawa. Odżywiona, miękka skóra jest bardziej podatna na przyrost tkanki mięśniowej, bądź tłuszczowej zapobiegając powstawaniu nieestetycznych linii. Warto zadbać o sprężystość skóry. Do tego celu możemy używać specjalnych gąbek i masażerów, aby natłuścić i wymasować dane partie ciała narażone na rozciąganie. W profilaktyce powstawania zmian skórnych duże znaczenie odgrywa kontrola hormonów w organizmie i właściwa, zdrowa dieta. Warto zadbać o odpowiednią ilość cynku w organizmie, który znajdziemy w pestkach dyni, orzechach, mięsie, podrobów, kaszy gryczanej oraz grochu.

Niedoskonałości natury - jak usunąć blizny, rozstępy, cellulit

Cellulit zmorą większości kobiet

Cellulit to przypadłość, z którą zmaga się znaczna część kobiet. Jest to problem natury estetycznej powstający, gdy pod skórą gromadzi się zbyt dużo wody, bądź tłuszczu. Z cellulitem wodnym mamy do czynienia, jeśli w naszych tkankach nagromadzi się woda lub toksyny. Najczęściej problem ten dotyka osób utrzymujących wagę na stałym poziomie. Jeśli natomiast chodzi o ten drugi- tłuszczowy, objawia się fałdkami i obrzmieniami na naskórku. Nieestetyczna dolegliwość pojawia się u kobiet, które szybko przybrały, lub straciły na wadze w wyniku odchudzania, bądź ciąży. Jakie czynniki są także odpowiedzialne za tworzenie się „pomarańczowej skórki”? Przede wszystkim brak ruchu, niewłaściwa dieta i zaburzenia hormonalne.

Niedoskonałości natury – Jak pozbyć się niechcianych rozstępów?

Skutecznym zabiegiem stosowanym w gabinecie kosmetycznym w walce z nieestetycznym problemem jest Pixel. Laser frakcyjny jest jedną z najnowocześniejszych metod walki z rozstępami, bliznami, a nawet uszkodzeniami słonecznymi wykonywanym w J’adore Instytut. Zapisz się na zabieg online już dziś! Polecana także dla osób zmagających się z wiotczejącą skórą, Efekty zabiegu widoczne są natychmiast- skóra jest wyraźnie napięta i wygładzona, poprawia się jej gęstość. Laserowe usuwanie niedoskonałości silnie stymuluje procesy produkcji kolagenu, dlatego też po upływie około 3 miesięcy możemy zauważyć kolejne zalety zabiegu. Po pewnym czasie możemy zauważyć redukcję blizn, rozstępów, poprawę owalu twarzy. Po zabiegu powinniśmy przez jakiś czas unikać ekspozycji na słońce i stosować wysokie flirty ochronne.

Niedoskonałości natury - jak usunąć blizny, rozstępy, cellulit

Pogromca tkanki tłuszczowej i pomarańczowej skórki

Jednym z najbardziej innowacyjnych zabiegów wykonywanych w salonie kosmetycznym w Warszawie są te, z wykorzystaniem fali uderzeniowej Storz Medical. Fale akustyczne emitowane są na obszary ciała objęte cellulitem. Laserowe usuwanie niedoskonałości sprawi, że niechciana tkanka tłuszczowa ulega zbiciu, a skóra staje się wygładzona i odmłodzona. Ze względu na wysoką skuteczność Storz Medical stosuje się także do niwelowania wiotkości skory, redukcji blizn, rozstępów oraz do modelowania sylwetki. Laserowe usuwanie niedoskonałości świetnie sprawdzi się jako profilaktyczny, u kobiet pragnących na długo zachować gładką i jędrną skórę. Ponadto fale akustyczne usprawniają przepływ limfy, wzmacniają i dotleniają naskórek oraz skórę właściwą.