Czy zdajesz sobie sprawę, że odpowiednie obuwie, to klucz do zdrowych i zadbanych stóp? Każdy z Nas chciałby cieszyć się nieskazitelnie pięknymi, delikatnymi stopami, nie tylko ze względów estetycznych, ale i dla własnego komfortu podczas wykonywania codziennych czynności. Bolące stopy, a także jak się okazuje, inne części naszego ciała, przyczyniają się nie tylko do dyskomfortu fizycznego, ale zdecydowanie wpływają na cały przebieg naszego dnia. Wielu z Nas niestety nie wie, jak dobrać idealne obuwie dla siebie. Ty też masz z tym problem? Postaramy się pomóc Ci zapobiegać nieprzyjemnościom, takim jak wrastające paznokcie, odciski i modziele. Nie martw się także, jeśli właśnie borykasz się z którymś z tych problemów – pomożemy Ci w działaniu podczas zwalczania problemu! Sprawdź jak zniwelować problemy ze stopami.

Obuwie a problemy ze stopami Czy źle dobrane buty mogą powodować schorzenia takie jak modzele czy wrastające paznokcie

PROBLEMY ZE STOPAMI – JAK DOBRAĆ IDEALNE OBUWIE?

Przede wszystkim but powinien być indywidualnie dopasowany do każdej stopy, aby codzienne funkcjonowanie w żaden sposób nie było ograniczane. Powiedzieć można, że to oczywiste, że najważniejszy jest rozmiar buta. Ale i to często bywa skomplikowane. But nie może być ani za mały, ani za duży. Kiedy stopa nie jest w prawidłowy sposób ustabilizowana, narażamy się na urazy mechaniczne i kontuzje. Natomiast zbyt małe obuwie uciska stopę i może powodować jej deformację. Najlepiej, jeśli między końcówkami palców a noskiem zostaje trochę miejsca (około pół numeru), szerokość czubka powinna odpowiadać kształtowi stopy, a pięta nie powinna byś ściskana, a po prostu trzymana przez but.

Niestety, problemy, które pojawiają się z powodu źle dobranego obuwia, nie ograniczają się jedynie do problemów ze stopami. Oddziałuje to na inne części Naszego ciała, takie jak plecy, kolana, biodra czy szyja – co zdecydowanie działa na Nas negatywnie, czujemy dyskomfort i ogólne zmęczenie przy wykonywaniu jakichkolwiek czynności. Tutaj kolejna ważna rzecz, na którą powinniśmy zwracać uwagę, to wyprofilowana i dobrze dobrana podeszwa. Dlatego też istotne przed zakupem butów, jest sprecyzowanie, do czego mają Nam służyć.

Dodatkowo… zastanawiałeś się kiedyś, czy pora dnia odgrywa jakąkolwiek rolę w doborze obuwia? Pewnie nie, dlatego możesz być zaskoczony odpowiedzią, bo TAK! Jeśli wybierasz się na zakupy do galerii handlowej czy innego stacjonarnego sklepu, weź pod uwagę, że Twoje stopy o różnych porach dnia różnie wyglądają. Kiedy najlepiej pójść na zakupy? Po południu! Wtedy stopy są już lekko spuchnięte, czyli bardziej wymagające, dzięki czemu będziesz w stanie dobrać dla nich idealne buty.

A wkładki? Jaką funkcję spełniają wkładki, które często możemy oddzielnie dokupić przy kasie? Jeśli czujesz, że rozmiar jest zbyt duży, z kolej mniejszy zbyt mały, możesz skorzystać właśnie z takich wkładek. Pamiętaj, że ważne jest tworzywo z jakiego są one zrobione – Twoja stopa na dobrze wykonanej wkładce będzie oddychać. Oczywiście mają one też inne zastosowania, jak na przykład zapobieganie otarciom, ale wszystko zależy już od Twoich potrzeb!

Obuwie a problemy ze stopami Czy źle dobrane buty mogą powodować schorzenia takie jak modzele czy wrastające paznokcie

SCHORZENIA STÓP? CZY JEST NA TO RATUNEK?

Skoro wiesz już coś o doborze obuwia, to teraz trochę o tym, co w przypadku schorzeń stopy. Może właśnie zdałeś sobie sprawę, że Twoje buty wcale nie są idealne? I że to właśnie przez nie, teraz walczysz z odciskami, modzielami czy wrastającymi paznokciami? A może Twoje stopy po prostu potrzebują regeneracji? Pomożemy!

Powstawanie odcisków to nic innego, jak reakcja obronna skóry na ucisk w danym miejscu. Modziele, choć podobne do odcisków zwykle pojawiają się na podeszwach stóp, przez ich nacisk na twardą powierzchnie. Zarówno odciski jak i modziele wywołują ból i w znacznym stopniu utrudniają chodzenie. Czasami uda się je usunąć plastrami, ale skuteczność tego rozwiązania pozostawia wiele do życzenia. Modziele, które są już zaniedbane, które powodują ból podczas każdego kroku nie powinny być usuwane samodzielnie w domu. Najlepiej udać się do specjalisty, który w odpowiedni sposób zajmie się Twoim problemem, jeśli szukasz takiej pomocy, już teraz zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Z kolei wrastające paznokcie są nie mniej uciążliwe. Tak jak odciski i modziele mogą powodować ból, tym razem nie tylko przy chodzeniu. Przy zapobieganiu wrastającym paznokciom bardzo ważne jest, aby systematycznie obcinać paznokcie, starając się nie naruszać ich bocznych fragmentów. Niestety, nawet przy ogromnej dbałości zdarza się, że paznokcie zaczynają wrastać. Niemniej jednak kiedy na zapobieganie jest za późno, rekomendujemy pedicure w Naszym gabinecie, który pomaga nie tylko w walce z wrastającymi paznokciami, ale pomoże także przy pękających piętach. Może po prosty potrzebujesz regeneracji dla swoich zmęczonych codziennością stóp? Damy radę! Zabieg warto wykonywać także wtedy, kiedy chcemy zadbać o zewnętrzny wygląd naszych stóp – nie tylko poprawia ich kondycję, ale daje Nam poczucie komfortu i pewności siebie. Spróbuj!

Zapraszamy do kontaktu z Nami – zabiegi można wykonywać w naszych salonach w Warszawie i KrakowieJ’adore Instytut. Możesz umówić wizytę poprzez formularz internetowy.