Zadbane dłonie = perfekcyjny manicure

Wygląd dłoni wpływa na naszą atrakcyjność fizyczną – przez co również na naszą pewność siebie. Trendy w manicure zmieniają się z roku na rok, jednak istnieje kilka ponadczasowych rodzajów stylizacji paznokci, które zawsze prezentują się schludnie. Spośród najmodniejszych odcieni można wybierać eleganckie klasyczne barwy, naturalne pastelowe kolory lub bardziej kreatywne zdobienia. Czy wiesz że zadbane dłonie utożsamiane są z profesjonalizmem? Sprawdź dlaczego perfekcyjny manicure jest istotny.

Perfekcyjny manicure – zmiany w poszczególnych latach

Czy wiesz, że historia zabiegów manicure ma już ponad 5000 lat? Od tylu lat, niezmiennie kolor czerwony królował na paznokciach. W starożytności czerwony odcień płytki udawało się uzyskać przy pomocy specjalnie przeznaczonej do tego celu henny.

Pierwotne lakiery do paznokci produkowano na większą skalę w Chinach. Produkty komponowano z naturalnych składników, takich jak: sadza, nasiona, olejki. W składzie mogło się znaleźć nawet… szczere złoto. Konkretne rodzaje manicure dopasowane były do klasy społecznej. Lakiery, które składały się z wyselekcjonowanych, najdroższych składników stosowali tylko najbogatsi.

Kobiety z pomalowanymi na czerwono paznokciami, od wieków uznaje się za osoby eleganckie, o wysokim statusie społecznym. Czerwony kolor paznokci od zawsze  większości osób kojarzy się z bogactwem i klasą.

Moda dotycząca kształtu paznokci przechodziła metamorfozy. Najpierw pożądany był kształt okrągły. Z biegiem lat trendy skłaniały się ku bardziej szpiczastym. Kształt przypominający migdałki przyjął się we współczesności.  Co ciekawe, długie paznokcie zawsze miały masę swoich zwolenników.

perfekcyjny manicure

Moda na malowanie paznokci przyszła do Polski z Ameryki.

Wśród największych gwiazd Hollywood prym wiodły długie paznokcie w klasycznym odcieniu krwistej czerwieni. Dopiero w latach 70tych kobiety rozpoczęły fascynację przeciwieństwem mocnej czerwieni tj. naturalnymi odcieniami lakierów. To właśnie wtedy powstał przełomowy, „francuski manicure”, który uwielbiany jest niezmiennie do dzisiaj (zarówno w klasycznej wersji z biała końcówką jak i w nowoczesnej, kolorowej). Lata 80  i 90 zdecydowanie można przyporządkować najbardziej popularnym wtedy metalicznym lub brokatowym lakierom. Wymyślne zdobienia rozpowszechniły się natomiast dopiero w przełomowych latach 2000.

Dzisiaj niemalże każdy sezon wprowadza do oferty manicure nowe zdobienia oraz metody wykończenia (np. paznokcie matowe).

Rodzajów manicure na szczęście jest już tak wiele, że usługę można dopasować zarówno do wymagań klientki jak i możliwości. Zbyt krótką płytkę można przedłużyć, osłabioną – utwardzić etc.

Najważniejsze, by paznokcie zawsze pasowały do preferencji klientki ale też stylu jej życia. Manicure nierzadko jest dopełnieniem całej stylizacji. Najczęściej największą uwagę poświęca się stylizacji paznokci przy okazji ważnego wydarzenia z życia.  Piękne paznokcie dodadzą ci pewności np. w trakcie ślubu, rocznicy, czy ważnego eventu. Dłonie mają wpływ estetykę wyglądu.

perfekcyjny manicure

Perfekcyjny manicure a profesja

Niestety, chcąc być postrzeganym jako osoba profesjonalna – nie zawsze wypada nosić nowocześnie ozdobione paznokcie. Stylizacje te bardzo rzucają się w oczy. Kobiety, które wykonują pracę administracyjną, powinny zawsze zadbać o schludny wygląd paznokci. 

Panie, które pracują w sektorze medycznym, nie powinny mieć długich paznokci w wyzywającym kolorze, manicure najlepiej ograniczyć tylko do opracowania płytki i nadania jej połysku. Stylistki paznokci mogą, a nawet powinny być „chodzącą reklamą” usługi manicure. Ich paznokcie mogą dowolnie ozdobić prawdziwe cuda.

Dokonaj rezerwacji w salonie w Warszawie przy pomocy wygodnego formularza online.