Zabiegi, które skutecznie zwalczają przebarwienia.

Przebarwienia to niedoskonałości widoczne na skórze. Sprawiają, że skóra wygląda na starszą niż jest, bardziej zniszczoną. Przebarwienia, które skutecznie udaje się wyeliminować zwykle są wynikiem stanów zapalnych, trądziku albo zbytniej ekspozycji na słońce. Nieinwazyjne zabiegi z zakresu kosmetologii pozwalają pozbyć się tych nieestetycznych zmian. 

Stopniowe złuszczanie naskórka 

Niezbyt głębokie i nowo powstałe przebarwienia można skutecznie usunąć za pomocą zabiegów kosmetycznych. Najchętniej wybierane są zabiegi złuszczające naskórek Np  Nomelan Cafeico, kwas TRX, Retises Ct czy MELA. Delikatniejszą możliwością jest chociażby mikrodermabrazja. Istnieją peelingi chemiczne, które można stosować przez cały rok, jeśli chodzi o mocniejsze stężenia kwasów należy ograniczyć się z ich wykonywaniem do jesieni i zimy aby zapobiec powstaniu przebarwień.

Regularne złuszczanie martwego naskórka przyczynia się do wygładzenia skóry. Z każdym kolejnym zabiegiem znikają również przebarwienia. Warto zauważyć, że oprócz usuwania martwego naskórka, peelingi wpływają również na wzmożoną produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego. Dzięki temu skóra jest napięta, jędrna, jednolita, dogłębnie oczyszczona i rozjaśniona. Zabiegi te skutecznie zwalczają przebarwienia.  

zwalczają przebarwienia

Laseroterapia

Laseroterapia jest skuteczna w przypadku świeżych jak i starszych przebarwień. Usuwanie przebarwień światłem lasera jest bezpieczne i można je wykonywać na skórze całego ciała. Zaleca się wykonywanie zabiegów w zimę lub jesień, by nie narażać skóry na nadmierne eksponowanie na  promienie UV. Może to spowodować powstanie kolejnych przebarwień.Laseroterapia polega na wnikaniu wiązki laserowej w głąb skóry. Pobudzając ją do naturalnej odnowy. Zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, co wpływa również na poprawę jędrności. Z każdym zabiegiem przebarwienia stają się coraz jaśniejsze. W efekcie czego skóra staje się jednolita, równomierna, rozświetlona, promienna i odżywiona. Laseroterapię należy wykonywać w serii. Szczególnie skutecznie przebarwienia zwalczają takie lasery jak DyeVl, Clearlift czy iPixel. Najczęściej dla uzyskania optymalnych efektów wykonuje się od 3 do 7 zabiegów. Konkretna ilość i częstotliwość zależy od indywidualnych cech i potrzeb pacjenta. O przebiegu terapii decyduje wykwalifikowany specjalista po przeprowadzeniu wywiadu.  

Kiedy można wykonywać zabiegi i dla kogo są dedykowane? 

Najlepiej laseroterapię wykonywać w okresie zimowym lub jesiennym, wtedy ekspozycja na promieniowanie słoneczne jest najmniejsza. Ta zasada dotyczy również terapii peelingami chemicznymi. Jednak jeżeli przebarwienia znajdują się w miejscach, które łatwo ukryć i są poza zasięgiem promieni UV zabiegi te można wykonywać praktycznie przez cały rok.  Zabiegi te bardzo skutecznie zwalczają przebarwienia. 

zwalczają przebarwienia

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegów na przebarwienia

Mimo iż obecnie usuwanie przebarwień jest nieinwazyjne, nie wszyscy mogą poddać się zabiegowi. Przeciwwskazaniem jest ciąża, okres laktacji, łuszczyca, bielactwo, podrażnienia skóry, infekcje, stany zapalne, choroby onkologiczne, trądzik różowaty, opryszczka oraz różnego rodzaju choroby skóry. Przed każdym zabiegiem przeprowadzana jest bezpłatna konsultacja, tak więc jeśli u danego pacjenta występują któreś z problemów wymienionych wyżej zabieg nie odbywa się. 

Umów wizytę w naszym salonie.