Jak rozpoznać skórę trądzikową? Istnieje kilka cech charakterystycznych: łojotok, widoczne zaskórniki zamknięte i otwarte, aktywne zmiany zapalne. W większości przypadków, zaskórniki zamknięte przekształcają się w grudki, a w następnej fazie – w zapalne krosty. Poważniejsze postaci trądziku przybierają formę nacieków i torbieli. Takie zmiany, po zagojeniu, pozostawiają głębokie blizny.
Każda skóra trądzikowa jest inna – może być wrażliwa i/ lub przesuszoną, z widoczną nadprodukcją sebum. W kwestii domowej rutyny pielęgnacyjnej należy skupić się delikatnym, ale dokładnym codziennym oczyszczaniu skóry. Należy stosować nawilżające, łagodzące produkty najlepiej takie, które wykazują również działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne.
Posiadanie wymagającej cery wiąże się również z zachowaniem higieny takich obszarów jak łóżko czy telefon. Dłonie w ciągu dnia nie powinny mieć kontaktu z twarzą.
Skóra trądzikowa – jak ją pielęgnować czyli zabiegi gabinetowe o działaniu przeciwtrądzikowym
Geneo Balance – oczyszcza, odżywia, dotlenia.
Kapsułka (o działaniu ścierającym), wykorzystywana w trakcie zabiegu, posiada w składzie węgiel aktywny oraz kwas migdałowy. Substancje skutecznie redukują uciążliwe błyszczenie się skóry a przy tym wykazują działanie przeciwbakteryjnie. Drugi etap procedury wiąże się z precyzyjną aplikacją serum równoważącego. W jego składzie obecne są: kwas salicylowy (działanie przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie), kompleks oligopeptydów (działanie odżywcze), olej arganowy i jojoba (właściwości natłuszczające a także odżywcze), kompleks ekstraktów z wanilii i ze skrzypu (działanie antyoksydacyjne) ostatni składnik to azeloglicyna (umożliwia rozjaśnienie przebarwień). Zabieg znacznie poprawia wygląd skóry, efekty widoczne są bezpośrednio po procedurze. Przeciwwskazaniem do kuracji są aktywne stany zapalne w obszarze zabiegowym (masaż kapsułką może “roznieść” aktywne zmiany na twarzy).
Cera trądzikowa to z pewnością najbardziej wymagający rodzaj skóry. Posiadaczki/ posiadacze skóry trądzikowej, w momencie podjęcia decyzji o zastosowaniu kuracji – muszą być świadomi że proces walki z trądzikiem wymaga cierpliwości. Pierwszym krokiem w kierunku zdrowej cery jest uspokojenie aktywnych zmian zapalnych. W gabinecie kosmetycznym jednym z najbardziej skutecznych zabiegów jest estGen. Zabieg estGen moduluje stan zapalny, a przy tym regeneruje skórę. Dzięki zawartym w preparatach czynnikach wzrostu – skóra stymulowana jest do szybszego gojenia się i epitelizacji.
Na czym polega zabieg?
Pierwsze kroki obejmują oczyszczanie skóry – dokładny demakijaż oraz tonizowanie skóry. Następnie na skórę aplikowany jest żel aktywny (na bazie laktoferyny i hialuronianu sodu). Preparat nawilża, koi i wzmacnia układ odpornościowy skóry.
Kolejne etapy zabiegu: wprowadzenie żelu w głąb skóry (przy zastosowaniu sonoforezy), zmycie produktu, zwieńczeniem zabiegu jest wmasowanie odpowiedniego kremu. Aby jeszcze bardziej zwiększyć efektywność preparatów – przed każdym zabiegiem estGen można wykonać indywidualnie dobrany peeling.
Ponadto, w trakcie kuracji preparatami Estgen- można modyfikować technikę wprowadzania produktów do skóry. Po zniknięciu stanów zapalnych warto wykonać mikronakłuwanie skóry w jednej procedurze zabiegowej. W przypadku terapii produktami estGen, ważna jest regularna domowa rutyna pielęgnacyjna. Należy w tym przypadku bezwzględnie stosować się do zaleceń specjalistki. Specjalne preparaty przeznaczone do pielęgnacji domowej wzmacniająca działanie zabiegu gabinetowego. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Przede wszystkim unikać ekspozycji na promienie słoneczne przez min. 3 tygodnie od zabiegu, stosowanie najwyższej fotoprotekcji jest bezwzględnie konieczne. Z największą starannością należy dbać o higienę. 72 h od zabiegu – skórę można myć tylko przegotowaną wodą a następnie nawilżać produktami estGen.
Skóra trądzikowa – jak pielęgnować?
Innym profesjonalnym sposobem jak pielęgnować skórę trądzikową jest stosowanie peelingów chemicznych.
Kwas migdałowy to całoroczny preparat o działaniu złuszczającym, przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym. Peeling migdałowy idealnie sprawdza się w pielęgnacji cery wrażliwej. Kwas azelainowy zalecany jest w terapiach skóry trądzikowej z przebarwieniami (działa hamująco na powstawanie melaniny w skórze). Znacznie redukuje namnażanie się bakterii oraz zmniejsza zaczerwienienie -może być wykorzystywany również w przypadku cery wrażliwej czy naczyniowej. Rutyną pielęgnacyjną po zabiegu z zastosowaniem peelingu chemicznego jest codzienna, staranna aplikacja silnej fotoprotekcji SPF 50.
Często, po aktywnych zmianach trądzikowych, na skórze zostają blizny i przebarwienia pozapalne. Należy włączyć kurację mająca na celu redukcję niechcianych śladów. Do grupy skuecznych zabiegów rozjaśniających należy m.in. Retix.C. W swoim składzie zawiera 4% retinol, 8% witaminę C oraz 30% antyoksydantów. Retinol to popularna substancja silnie złuszczającą, przeciwstarzeniowa. Jej fenomen polega na aktywnej stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny.
Skóra trądzikowa – jak pielęgnować? – Witamina C działa rozjaśniająco oraz antyoksydacyjnie.
Antyoksydanty hamują wolne rodniki, co jest szczególnie przydatne w przypadku zabiegów dla cer dojrzałych.
Retix.C można stosować w kilku przypadkach. W terapii przeciwzmarszczkowej, odmładzającej, rozjaśniającej. Z uwagi na silne działanie złuszczające – jest to procedura którą lepiej pozostawić na sezon wiosenny lub jesienny. Zabieg silnie złuszcza naskórek – klientkom zalecana jest rezygnacja z makijażu do czasu całkowitego złuszczenia się zrogowaciałego naskórka. Złuszczanie jest widoczne przez co może stanowić dyskomfort, natomiast efekty zabiegowe zdecydowanie rekompensują wszelkie niedogodności.
W efekcie skóra staje się miękka, rozjaśniona, koloryt jest wyrównany, a nierówności zostają wygładzone.
W momencie kiedy klient poszukuje skutecznego zabiegu dla cery trądzikowej, bez konsekwencji jaką jest podrażnienie i złuszczanie naskórka – idealny preparat to PQAge. To peeling chemiczny z 34 % TCA (kwas trójchlorooctowy), 10% kwasem kojowym, 5% nadtlenkiem mocznika oraz koenzymem Q10. Jakie są efekty zastosowania poszczególnych składników? TCA służy do redukcji przebarwień i blizn, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu. Dodatkową zaletą jest fakt, że spłyca drobne zmarszczki. Działanie silnie rozjaśniające przebarwienia wykazuje kwas kojowy wraz z nadtlenkiem mocznika.. Koenzym Q10 posiada właściwości antyoksydacyjne. Zabieg PQAGE można dodatkowo wzmocnić poprzez zastosowanie mikronakłuwania. Taka procedura silnie stymuluje skórę do rewitalizacji.
Dokonaj rezerwacji w J’adore Instytut w centrum Warszawy