Najskuteczniejsze sposoby na likwidację blizn i rozstępów

Gładka i napięta skóra twarzy oraz całego ciała to marzenie wielu z nas. Jednak mało kto może pochwalić się nieskazitelną cerą i nienaganną sylwetką. Jednymi z najczęstszych problemów dermatologicznych są różnego rodzaju blizny oraz nieestetyczne rozstępy. Dla wielu osób są one źródłem kompleksów, odbierają pewność siebie i negatywnie wpływają na samoocenę. Na szczęście, współczesne odkrycia w dziedzinie kosmetologii oraz medycyny estetycznej pozwoliły na opracowanie skutecznych zabiegów, które umożliwiają widoczną poprawę stanu skóry. Powiedz: „Nie!” bliznom i rozstępom! Jakie są zatem  najskuteczniejsze sposoby na likwidację blizn i rozstępów?

Blizny i rozstępy- jak powstają?

Blizna to widoczny ubytek na skórze, który sięga do skóry właściwej lub do dalszych warstw. Przyczyny powstawania blizn są różne. Jednym z najczęstszych powodów, zwłaszcza jeśli chodzi o blizny na policzkach, skroniach, czole i brodzie jest trądzik. Niestety, nawet wyleczony trądzik może pozostawić po sobie niechcianą „pamiątkę” w postaci ubytków na skórze. Tego rodzaju blizny są niemożliwe do zlikwidowania przy pomocy maści czy kremów. Nie da się ich także całkowicie ukryć makijażem, dlatego potrafią być szczególnie frustrujące i uporczywe. Blizny na twarzy i ciele mogą być także wynikiem zabiegu operacyjnego czy jakiegoś urazu. Jeśli natomiast chodzi o rozstępy, zazwyczaj pojawiają się na udach, brzuchu i pośladkach, a także na piersiach i ramionach. U niektórych kobiet są one uwarunkowane genetycznie lub wynikają z problemów hormonalnych.

Niejednokrotnie rozstępy powstają się po przebytej ciąży oraz po karmieniu piersią. Na skutek szybkiego przybrania na wadze, skóra ulega nagłemu rozciąganiu, a to łatwo prowadzi do rozstępów. Dla niejednej kobiety rozstępy na ciele powodują tak duży dyskomfort psychiczny, że skłaniają je do rezygnacji z aktywności fizycznej, korzystania z basenu albo opalania się. Z całą pewnością warto skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej i kosmetologii, by pozbyć się uciążliwych mankamentów urody!

usuwanie rozstepow1 Skuteczne sposoby na likwidację blizn i rozstępów

Mezoterapia frakcyjna z preparatem EstGen

Mezoterapia frakcyjna to jeden z najskuteczniejszych sposobów, by pozbyć się szpecących blizn z twarzy, szyi, dekoltu oraz rąk. W naszym salonie łączymy ją z nowoczesnym preparatem EstGen. Dzięki temu zabieg pozwala osiągnąć naprawdę spektakularne efekty. Podczas mezoterapii na obszarze skóry poddanemu zabiegowi powstają mikronakłucia. W ten sposób skóra jest pobudzona do samoregeneracji i odbudowy. Co więcej, powstałe kanaliki pozwalają na lepsze wchłanianie substancji aktywnych zawartych w preparacie EstGen. Drogocenne składniki odżywcze docierają do głębokich warstw skóry, powodując jej ujędrnienie i wzmocnienie. Zabieg pomaga widocznie zagęścić skórę i uzupełnić jej ubytki. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, lecz wraz z upływem czasu jeszcze się pogłębiają. Skóra jest bowiem pobudzona do produkcji kolagenu i elastyny. Wpływa to na jej jędrność i elastyczność.

Zabiegi laserowe- skuteczna broń w walce z rozstępami i bliznami

Laser frakcyjny to prawdziwy hit medycyny estetycznej. Zabiegi laserowe pozwalają uporać się z wieloma problemami skórnymi, w tym z bliznami oraz rozstępami występującymi na różnych obszarach ciała. W naszym gabinecie wykonujemy między innymi peeling laserowy z użyciem nowoczesnego lasera iPixel. Wiązki lasera penetrują skórę aż do głębokich warstw, powodując na niej kontrolowane mikrouszkodzenia. Skóra jest pobudzona do odbudowy danego obszaru, dlatego zaczyna uzupełniać urazy zdrowymi komórkami. Peeling laserowy pozwala na szybką i dogłębną regenerację skóry z widocznymi ubytkami. Dla osób, które chcą zlikwidować blizny i rozstępy, polecany jest również zabieg laserem Emerge połączony z karboksyterapią. Połączenie tych dwóch metod pozwala zwielokrotnić efekty zabiegu. Laser Emerge odbudowuje skórę i przeprowadza jej resurfacing. Natomiast karboksyterapia. Jest toi wprowadzenie pod skórę dwutlenku węgla, poprawia jej sprężystość i napięcie. Skóra staje się widocznie młodsza, silniejsza i gładsza.

usuwanie rozstepow2 Skuteczne sposoby na likwidację blizn i rozstępów

Metoda łączona dla najlepszych efektów

Walka z bliznami oraz rozstępami nie jest łatwa. Często ubytki na skórze są tak głębokie i rozległe, że redukcja ich wymaga serii zabiegów. Zazwyczaj najlepszym wyborem okazuje się zastosowanie metod łączonych, a więc kilku różnych zabiegów, które podziałają na wielu płaszczyznach. Zabiegiem, który może stanowić doskonałe uzupełnienie dla innych sposobów walki z ubytkami na skórze jest peeling medyczny. Podczas peelingów można stosować kwasy AHA, BHA oraz PHA. Niektóre działają na powierzchnię skóry, a inne docierają do jej głębokich warstw, powodując globalną odbudowę i stymulując produkcję kolagenu. W walce z bliznami i rozstępami polecamy przede wszystkim peeling PQ Age oraz PRX T-33. Peelingi chemiczne w połączeniu z innymi zabiegami pozwalają zredukować nawet głębokie zmiany skórne.

Jak widzisz sposoby na likwidację blizn i rozstępów są różne.  Wszystkie opisane wyżej zabiegi wykonujemy w naszych gabinetach kosmetycznych J’adore Instytut w Warszawie i Krakowie. Nie czekaj i umów się na konsultacje w naszym salonie. Pożegnaj się z uporczywymi bliznami i rozstępami!