Starzenie się skóry to proces zupełnie naturalny i stosując odpowiednią pielęgnację możemy ten przykry moment jedynie odłożyć w czasie. Wraz z upływem lat komórki nie mają już takich zdolności do regeneracji jak wcześniej, dlatego skóra traci swoją jędrność i elastyczność – zaczynają pojawiać się zmarszczki.Dowiedz się jak zapobiec fotostarzeniu skóry, aby cieszyć się piękną i młodą cerą jak najdłużej!

Fotostarzenie – co to jest?

Proces starzenia się może zostać przyspieszony, a dzieje się to wtedy, gdy nasza skóra jest wystawiona na różnego rodzaju działania czynników zewnętrznych. Podczas omawiania problemów skórnych nie należy zatem zapominać o fotostarzeniu, które ma bardzo istotny, ale negatywny wpływ na kondycję skóry. Fotostarzenie to nic innego jak uszkodzenie skóry spowodowane długotrwałym działaniem promieni słonecznych. Aby zahamować, albo chociaż spowolnić ten proces warto szybko wdrożyć odpowiednie kroki.

Dowiedz się jak zapobiec fotostarzeniu skóry.

Wystawienie skóry na długie działanie słońca może spowodować pojawienie się licznych zmarszczek, bruzd, a także przebarwień. Skóra zaczyna być sucha i mało elastyczna, jest bardziej podatna na uszkodzenia i mogą pojawiać się podrażnienia.

Dzisiaj opowiemy o rozwiązaniach nowoczesnej kosmetologii, które warto wziąć pod uwagę planując swoją walkę ze skutkami fotostarzenia.

Zbawienie dla skóry czyli kwas ferulowy

Jednym z podstawowych środków wykorzystywanych w kosmetologii w zakresie fotostarzenia jest kwas ferulowy. Warto wspomnieć o tym, że jest on także składnikiem kremów przeciwsłonecznych, co uzasadnia jego stosowanie w salonach kosmetycznych. Jest to przede wszystkim silny antyoksydant, który idealnie odbudowuje komórki skóry uszkodzone przez promienie słoneczne, a w dodatku ma działanie silnie nawilżające.

Wykorzystuje się go do stworzenia peelingu, który wnika głęboko w skórę i neutralizuje szkodliwy wpływ procesów metabolicznych, jakie zachodzą w organizmie (antyoksydacja).

Kwas ferulowy i retinol Mediderma

Połączenie kwasu ferulowego z retinolem firmy Mediderma daje nam mieszankę, dzięki której poprawimy gęstość skóry, co niezwłocznie da efekt odmłodzenia. To właśnie retinol bezpośrednio wpływa na zahamowanie procesu starzenia, gdyż wzmaga produkcję kolagenu i elastyny, pomaga skórze się regenerować. Zabieg ten skutecznie zredukuje przebarwienia i załagodzi stany zapalne.

jak zapobiec fotostarzeniu skóry
Kwas ferulowy i Wit C Mediderma

Do peelingu z kwasem ferulowym można użyć również witaminy C, gotowy i skuteczny produkt ma w swojej ofercie uznawana przez kosmetologów firma Mediderma. Witamina C jest cenionym składnikiem w kosmetyce i często nazywa się ją „witaminą młodości”, gdyż wpływa na produkcję połączeń kolagenowych.

Kwas ferulowy wzmocni działanie witaminy C, co przełoży się na lepszą redukcję zmarszczek, uszczelnienie naczyń. Połączenie tych składników świetnie poradzi sobie z efektami fotostarzenia, ale też rozjaśni istniejące już przebarwienia. Jak zapobiec fotostarzeniu skóry? Witamina C to jeden z najbardziej skutecznych składników, które gwarantują piękną skórę.

Preparaty głęboko wnikają w skórę, a sam proces trwa kilka dni, dzięki czemu skóra nie jest narażona na silne i jednorazowe działanie. Natomiast efekt rozświetlenia i wygładzenia skóry jest niemal natychmiastowy, dlatego zabieg poleca się wykonać nawet przed ważną uroczystością (jest to tzw. zabieg bankietowy). Skóra twarzy będzie widocznie odświeżona i bez problemu można tego samego dnia nałożyć na nią makijaż, który z pewnością będzie wyglądał spektakularnie.

Mediderma DNA Recovery Peel 

Zabieg Mediderma DNA Recovery Peel to peeling stworzony na bazie kwasu ferulowego i retinolu. Peeling ma za zadanie wniknąć w głąb skóry i naprawić uszkodzenia skóry na poziomie DNA komórek. Jest to skuteczny sposób na walkę ze skutkami fotostarzenia. Poprawia jędrność skóry, wygładza zmarszczki, redukuje ich ilość i niweluje przebarwienia, ale też przygotowuje skórę do walki z przyszłymi uszkodzeniami powodowanymi promieniami słonecznymi.

DNA Peel to idealny sposób na dostarczenie odpowiedniego nawilżenia, co pozytywnie wpływa na utrzymanie prawidłowej tekstury skóry. Zabieg można wykonywać w dowolnym czasie, niezależnie od pory roku, jednak należy zabezpieczyć się odpowiednim kremem z filtrem.

Zabieg ten jest zupełnie bezpieczny, a peeling nie spowoduje, że pojawią się podrażnienia, skóra nie będzie się też łuszczyć. Nałożony preparat zmywamy po 8-10 godzinach i możemy cieszyć się jego zbawiennym wpływem na nasz organizm.

Przeciwwskazania do zabiegu

Oczywiście, jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, istnieją różne przeciwwskazania do przeprowadzenia tego typu działań. Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze, dlatego zwróćmy uwagę na tych kilka rad. Wstrzymajmy się z wykonaniem zabiegów, gdy aktualnie mamy bardzo podrażnioną skórę, przyjmujemy leki na bazie witaminy A, czy retinoidy. Kobiety w ciąży i karmiące piersią także powinny chwilę poczekać. Nie należy też łączyć zabiegów z innymi peelingami przez pewien czas, gdyż może to przynieść skutek odwrotny od zamierzonego i bardzo podrażni nam skórę.

Wymienione wyżej zabiegi warto wykonywać u specjalistów, którzy znają się na swoim fachu i potrafią też doradzić. Wszystkie powyższe usługi można wykonać oczywiście w naszym salonie kosmetycznym w Warszawie. W naszym gabinecie zadbamy o przywróceniu skórze blasku i zniwelujemy skutki fotostarzenia. Serdecznie zapraszamy.

jak zapobiec fotostarzeniu skóry

Umów wizytę w naszym salonie kosmetycznym