Promienie słoneczne wspomagają wytwarzanie witaminy D w organizmie, która wpływa bardzo pozytywne na cały organizm – poprawia humor, wpływa na prawidłowe utrzymanie zdrowych kości, zębów, mięśni, podnośni odporność na choroby i wirusy, przyśpiesza regenerację organizmu i pobudza ukrwienie skóry. Jednak błogi wypoczynek na plaży lub wizyta w salarium może mieć przykre konsekwencje w postaci oparzeń słonecznych, które może wyleczyć salon kosmetyczny w Warszawie J’adore Instytut. W jaki sposób powinniśmy dbać o skórę po opalaniu?

Nadmierne wystawienie swojej skóry na działanie promieni UV znacznie przekracza naturalną zdolność pigmentu skóry do obrony i w ten sposób powstają uszkodzenia w postaci obrzęków, zaczerwień, bąbli, przebarwień, bólu, swędzenia i pieczenia skóry – czasem w wyniku oparzenia powstają stałe plamy, które można zlikwidować poprzez skuteczność DYE-VL na przebarwienia. Objawy poparzenia słonecznego zaczynają dawać o sobie znać dopiero kilka godzin po opalaniu się, natomiast skóra zaczyna się goić dopiero po 72 godzin od pojawienia się pierwszych objawów. Po ustąpieniu objawów gabinet kosmetyczny przyjmuje pacjentów na zabiegi pielęgnacyjne.

W jaki sposób powinniśmy dbać o skórę po opalaniu

Co zrobić kiedy już doszło do poparzenia?

Najskuteczniejsze preparaty na oparzenia są dostępne w J’adore Instytut, gdzie poleca sie wysoką skuteczność DYE-VL na przebarwieniaW aptece również można dostać lakarstwa na oparzenia w formie maści, żeli, plastrów czy pianek. Mają w sobie witaminę E oraz allantonine lub panthenol, które działają kojąco i nawilżająco wspierając proces regeneracji skóry.

Przy oparzeniach słonecznych nie wolno używać tłustych kremów na oparzoną skórę, gdyż jeszcze bardziej się ją podrażni. Salon kosmetyczny w Warszawie specjalizuje się w leczeniu skóry i poinformuje o najlepszych możliwych krokach do podjęcia. Warto również unikać słońca i noszenia obcisłej odzieży, by nie ocierały się boleśnie o skórę. Ulgę i ukojenie w bólu przyniesie chłodna woda, należy jednak unikać zimnej wody i lodu, by uniknąć wstrząsu termicznego. Zaleca się letni prysznic pod małym lub średnim ciśnieniem, można stopniowo schładzać wodę z letniej do lekko zimnej.

W przypadku leczenia oparzeń skuteczny jest salon kosmetyczny w którym skuteczność DYE-VL na przebarwienia jest potwierdzona. Warto również wypróbować naturalne metody. Najlepszym i najpopularniejszym sposobem jest użycie miąższu aloesowego pozyskiwanego z najważniejszej części tej rośliny, czyli liści. Mają one najwięcej substancji leczniczych i śluzowych, które są z wysoką skutecznością stosowane podczas procesu regeneracji. Opatrunek z miąższu aloesu rośliny ukoi ból, nawilży suchą skórę i przyjemnie ochłodzi miejsce poparzenia. Aloes ma cudowne właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające, więc szybko pomoże zregenerować uszkodzoną skórę i przyspieszyć proces gojenia się ran. Proces leczenia jednak może pozostawić po sobie blizny, które usunie salon kosmetyczny w Warszawie.

W jaki sposób powinniśmy dbać o skórę po opalaniu

Jak dbać o skórę po opalaniu – Pielęgnacja skóry po opalaniu

Bardzo ważne jest używanie kremów z filtrem przed opaleniem, ale równie ważna jest pielęgnacja skóry po opalaniu. Produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry po opalaniu to najczęściej balsamy i pianki, które mają na etykiecie napisane „after sun”, czyli po opalaniu. Mają one w swoim składzie substancje, które normalizują procesy komórkowe, regenerują skórę, nawilżają. Bardzo często są również zbogacone o roślinne wyciągi, które wspomagają i utrwalają opaleniznę.

Warto również zastosować maseczki z glinki różowej, która ma szereg zdrowotnych właściwości. Między innymi zapobiega pękaniu naczyń krwionośnych, dezynfekuje, nawilża i odpręża skórę. J’adore instytut również posiada w swojej ofercie wiele pielęgnacyjnych zabiegów na piękną i zadbaną skórę. Gabinet kosmetyczny pomoże w wybraniu najlepszych produktów i kosmetyków do pielęgnacji przed, po i w trakcie opalania.

Co zrobić z powstałymi już przebarwieniami?

Niestety po poparzeniu słonecznym mogą powstać stałe przebarwienia na skórze. Salon kosmetyczny w Warszawie pomoże je bezpiecznie usunąć zabiegowo, najlepszą technologią na rynku jest zabieg DYE-VL, która eliminuje plamy pigmentacyjne na całym ciele poprzez działanie termiczne na komórki zawierające barwnik i rozbija je. Skóra po zabiegu ciemnieje i naturalnie się złuszcza, pozostawiając jednolity koloryt skóry w ciągu 14 dni. Bardzo wysoka skuteczność DYE-VL na przebarwienia, naczynka czy pajęczaki jest potwierdzona przez tysiące pacjentów, którzy już skorzystali z laserowego usuwania przebarwień J’adore Instytut. Zabieg nie jest bolesny, więc nie wymaga zastosowania znieczulenia, również jest nieinwazyjny, więc nie ma żadnego okresu rekonwalescencji. Zarezerwuj swój zabieg online!