Czerwone plamki, rumień czy potocznie nazywane pajączki przez to, że są mało estetyczne stają się prawdziwą zmorą dla osób, które posiadają cerę naczyniową. Jest to typ cery bardzo wrażliwej, wymagającej odpowiedniej pielęgnacji. Szczególnie zimą, przy niskich temperaturach i silnym wietrze objawy mogą się nasilać. Problemy z cerą zimą to największy problem skóry naczyniowej. Jak poradzić sobie ze skórą naczyniową i jak uniknąć pękających naczynek? 

Problemy z cerą zimą – Cera naczyniowa – charakterystyka

Ten typ cery posiada dosyć charakterystyczne, widoczne objawy – czerwone plamki, rumień. Bardzo często jest to przyczyna wielu kompleksów u osób ją posiadających. Naczynia krwionośne u osób z cerą naczyniową znajdują się dosyć płytko. Ich pękanie może być spowodowane na przykład poprzez wzmożoną produkcję estrogenu. Cera naczyniowa jest bardzo wrażliwa, między innymi na zmieniające się warunki pogodowe, nieodpowiednią pielęgnację czy złą dietę. Warto mieć na uwadze fakt, że długotrwałe utrzymywanie się zaczerwienienia może prowadzić do powstania trądziku różowatego.

W jaki sposób unikać pękających naczynek Problemy z cerą zimą

Problemy z cerą zimą – Jak pielęgnować skórę naczyniową?

Odpowiednia pielęgnacja jest w tym przypadku kluczem, podobnie jak działania profilaktyczne. Używanie niewłaściwych kosmetyków może jedynie pogłębić problem pękających naczyń krwionośnych. Osoby posiadające tego typu cerę muszą poświęcić jej zdecydowanie więcej uwagi. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby wzmocnić słabe naczynka i starać się unikać czynników, które mogą wywoływać powstawanie objawów. Delikatna cera naczyniowa jest bardzo wrażliwa na zmienne warunki pogodowe – wiatr, mróz czy wysoka temperatura, dlatego zawsze powinna być zabezpieczana poprzez użycie kremów z filtrem. Nie należy stosować peelingów ziarnistych czy też myć twarzy gorącą wodą. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji cery naczyniowej najlepiej korzystać z tych, które są przeznaczone specjalnie do niej. Dermokosmetyki nie będą zawierały substancji, które mogą podrażnić tak wrażliwą i delikatną skórę. Warto decydować się na te, które w swoim składzie zawierają: witaminy C, PP, K, rutynę, algi, nagietek lekarski, miłorząb japoński, wyciąg z arniki górskiej, korzenia lukrecji czy kasztanowca.

Sposób odżywiania również ma ogromny wpływ na kondycję skóry przy tego rodzaju cerze. Dieta powinna być bogata w warzywa i owoce, a używanie ostrych przypraw czy jedzenie pikantnych potraw tylko spotęguje objawy. Powinno się również wystrzegać alkoholu, a szczególnie czerwonego wina. Warto natomiast zadbać o odpowiednią suplementację, stosując witaminę C, PP i B2.

W jaki sposób unikać pękających naczynek Problemy z cerą zimą

Laserowe zamykanie naczynek

Zabieg laserowego zamykania popękanych naczynek może w skuteczny sposób rozwiązać problem ich niezbyt estetycznego wyglądu. Na czym polega? Za pomocą lasera podgrzewana jest krew w naczynku, co powoduje jego ścianki się obkurczają i zamykają. Zabieg należy powtórzy kilkukrotnie, około 3 razy na przestrzeni kilku miesięcy. W miejscu, gdzie został przeprowadzony zabieg może pojawić się opuchlizna czy zaczerwienienie, którym mogą również towarzyszyć uczucie pieczenia, szczypania. Tego rodzaju objawy ustępują jednak dosyć szybko. Ta metoda zamykania popękanych naczynek jest bezbolesna. Efekt, jaki otrzymujemy w ten sposób jest trwały.

Po wykonaniu laserowego zamykania popękanych naczynek nie należy wystawiać skóry na kontakt z promieniowaniem UV przez kilka tygodni. Natomiast do pięciu dni po zabiegu powinno się zrezygnować z korzystania z sauny i unikać intensywnych ćwiczeń. Warto również pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry, często nawilżając ją kremem i pijąc odpowiednią ilość wody dziennie. Należy się także wstrzymać z nakładaniem makijażu. Przeciwskazaniem do przeprowadzania zabiegu jest ciąża i okres laktacji, padaczka, cukrzyca czy zaburzenia krzepnięcia krwi. Gdzie można wykonać zamykanie popękanych naczynek w Warszawie? Warto skorzystać z usług profesjonalistów i wybrać właściwy gabinet kosmetyczny. J’adore Instytut, to salon kosmetyczny o dużej renomie, gdzie można poddać się tego rodzaju zabiegom. Gabinety kosmetyczne J’adore można znaleźć w Warszawie oraz w Krakowie. Zabiegi można rezerwować online!