Wiele z nas boryka się z różnymi anonaliami skórnymi. Jednymi z nich są pękające naczynka (teleangiektazje). Przybierają postać czerwonych pajączków na skórze, zaś makijaż niestety nie może ich ukryć. Oddziałuje to na estetykę wyglądu kobiety, co może skutkować pojawieniem się niepotrzebnych kompleksów.

Pękające naczynia włosowate, pozostawione same sobie i nieleczone, mogą być przyczyną różnych dermatoz. Najczęściej jest to trądzik różowaty. By do tego nie dopuścić, trzeba podjąć odpowiednią terapię. Najlepszą pomoc niesie tu laseroterapia dostępna w miejscu, jakim jest gabinet kosmetyczny. Posiadaczki skóry naczyniowej mogą zatem skierować swoje kroki do J’adore Instytut – salon kosmetyczny w Warszawie.

Widoczne naczynka na skórze - dlaczego pękają i jak skutecznie je wyleczyć

Dlaczego naczynka na skórze pękają i jakie czynniki je wywołują?

Naczynia włosowate umiejscowienie są pod skórą. Na skutek działających na nie bodźców zewnętrznych, jak i wewnętrznych rozszerzają się i skurczają naprzemiennie. Są zatem eksponowane na napierające ciśnienie krwi. Proces pęknięcia naczynka zaczyna się wtedy, gdy:

 • mamy do czynienia z niesprzyjającą kondycją skóry – pełni ona funkcję ochronną dla naczynek, jednak traci ją w momencie gdy jest cienka, przesuszona, nieelastyczna oraz brakuje jej nawilżenia
 • naczynka są zbyt długo eksponowane na działanie niekorzystnych warunków zewnętrznych, jak i wewnętrznych

Zatem, gdy naczynka nie są chronione i przez zbyt długi czas poddane wysokiemu ciśnieniu, ulegają pękaniu.

Przyczyny pękania naczynek mogą być różne. Najbardziej narażone na tę dolegliwość narażone są osoby, które:

 • odziedziczyły tę skłonność na drodze genetycznej
 • są uwrażliwione na zbyt długie działanie bardzo niskich lub bardzo wysokich temperatur
 • zmagają się z takimi schorzeniami jak cukrzyca, nadwaga, nadciśnienie, zaburzenia hormonalne (zbyt wysoki poziom estrogenów)
 • są w ciąży – z uwagi na większe ukrwienie całego organizmu oraz zmiany hormonalne
 • są nerwowe i podatne na stres
 • do swej diety włączają zbyt ostre i zbyt gorące produkty i potrawy, mocną kawę, napoje alkoholowe
 • które mają nałogi, np. palenie papierosów

Jak radzić sobie z istniejącymi już widocznymi pajączkami szczególnie na twarzy? Pomoc niesie tu laseroterapia platformą Dye-VL na naczynka w Warszawie.

Widoczne naczynka na skórze - dlaczego pękają i jak skutecznie je wyleczyć

Laserowe usuwanie naczynek – czy jest skuteczne?

Problem pękania naczynek tkwi w tym, iż pozostają zbyt długo rozszerzone. Zatem najlepszą drogą leczenia jest ich skuteczne zamknięcie. Można to uczynić za sprawą platformy Dye-VL na naczynka w Warszawie.

Poprzez terapię światłem teleangiektazje skutecznie ulegają zamknięciu, zaś problem nieestetycznej skóry znika.

Dye-VL na naczynka w Warszawie eksponuje wiązkę światła pulsacyjnego. Jest to skuteczna nieinwazyjna metoda leczenia pękających naczyń włosowatych na twarzy oraz całym ciele człowieka.

Laseroterapia platformą Dye-VL na naczynka w Warszawie polega na celowej i w pełni kotrolowanej ingerencji w komórki obciążone zbyt wysokim stężeniem hemoglobiny. Światło lasera w zetknięciu z tym związkiem zamienia się w ciepło, które zamyka naczynka. Jest to zabieg o wysokim poziomie precyzji i bezpieczeństwa, ponieważ:

 • nie uszkadza innych zdrowych tkanek
 • światło o średnicy 500 – 600 nm, które emituje glowica nie jest szkodliwe dla skóry człowieka
 • jest bezbolesny

Pozytywne zmiany można zauważyć już po pierwszej sesji. O długości trwania całego cyklu terapeutycznego oraz liczbie spotkań decyduje specjalista kosmetolog. Czasem jednak wystarczy tylko jeden zabieg, by całkowicie zniwelować problem.

Z tego typu laseroterapii można skorzystać w J’adore Instytut – salon kosmetyczny w Warszawie. Zabieg możesz zarezerwować online już dziś!

Po wykonaniu zabiegu specjalista kosmetolog nakierowuje pacjentów, jak dbać o skórę naczyniową. Wymaga ona specjalnej ochrony, by zminimalizować ryzyko pojawienia się tych przykrych anomalii skórnych.

Naczynka na skórze – Jak pielęgnować skórę naczyniową?

Skóra naczyniowa jest typem niezwykle wrażliwym na czynniki zewnętrzne (np. światło słoneczne czy temperatura) oraz wewnętrzne (dieta czy stres). Zatem, by nie dopuścić do rozwoju niechcianych zmian pod postacią pajączków, posiadaczki tej skóry powinny działać profilaktycznie:

 • dobierać pielęgnację w zależności od pory roku (używać kremów z adekwatymi filtrami, nawilżać) w celu ochrony przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi
 • stosować odpowiednią dietę, bogatą w produkty jak najmniej przetworzone, zaś wystrzegać się ostrych i gorących potraw oraz napojów
 • ograniczyć używki – kawa, alkohol, papierosy
 • relaksować się, np. uprawiając rekreację (by ukoić nerwy)
 • nawadniać organizm
 • unikać peelingów mechanicznych oraz rozgrzewających maseczek