Kwestia nadmiernego owłosienia u kobiet bywa dość wstydliwa, tym bardziej jeśli dotyczy miejsc, na których włosy nie powinny się pojawiać. Brzuch zaś jest z całą pewnością rejonem, na którym nie chcemy widzieć włosków, szczególnie tych o ciemniejszym zabarwieniu. Włosy na brzuchu u kobiety – dlaczego rosną i jak się ich pozbyć? Jakie są powody ich występowania oraz jak sobie z nim poradzić? Sprawdź najlepsze sposoby.

Problemy hormonalne i hirsutyzm

Posiadanie włosów na brzuchu u kobiet jest całkowicie normalną sprawą. O problemie można mówić wówczas, kiedy owłosienie jest bardzo gęste i mocne oraz posiada ciemną barwę. Oczywiście, istnieją również Panie którym nie przeszkadza nadmierne owłosienie lub z drugiej strony – kobiety, które nie mogą zaakceptować nawet jednego, wyrastającego włoska w określonych rejonach. Redukcja włosów z linii brzucha będzie dla takiej osoby prawdziwym wybawieniem i ulgą. Zanim jednak przejdziemy do konkretnych sposobów warto dowiedzieć się, kiedy włosy na brzuchu są nie tylko defektem kosmetycznym, ale również świadczą o problemach hormonalnych. Włoski na brzuchu, które występują między linią pępka a rejonami bikini są normalne i występują u większości kobiet. Co ważne, im ciemniejsza karnacja, tym częściej ich zabarwienie jest intensywniejsze. Kiedy zaś brzuch jest mocno owłosiony (i przypomina włoski występujące o mężczyzn), a włosy pojawiają się też w innych miejscach – jak np. plecy – bardzo możliwe, że jest to związane z nieprawidłową pracą układu hormonalnego. Najlepiej wówczas zwrócić się do specjalisty i wykonać odpowiednie badania. Ok. 10 proc. populacji kobiet cierpi na zaburzenie związane z produkowaniem zbyt dużej ilości męskich hormonów (określa się to mianem hirsutyzmu), które objawia się właśnie nadmiernym owłosieniem na brzuchu. Warto to sprawdzić, ponieważ zaburzenie to może skutkować m.in. niepłodnością.

Włosy na brzuchu u kobiety - dlaczego rosną i jak się ich pozbyć

Włosy na brzuchu u kobiety – Pewne i profesjonalne metody

Bez względu na przyczynę nadmiernego owłosienia, z pewnością chcesz się pozbyć go szybko i skutecznie. Redukcja włosów z linii brzucha jest możliwa do wykonania w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Umawiając się na konsultację w takim miejscu spotkasz się z pewnością z dwoma podstawowymi rodzajami zabiegów. Są to:

Który z nich wybrać? Wszystko zależy od efektów jakie chcesz uzyskać oraz które kwestie traktujesz priorytetowo. Depilacja przy użyciu wosku jest najbardziej tradycyjną metodą pozbywania się owłosienia. Jest szybka i skuteczna, a ponieważ rozgrzany wosk usuwa włoski razem z cebulkami, włoski które odrastają po jakimś czasie są znacznie słabsze i rzadsze. Co z bólem? Cóż, każdy posiada inny próg bólu, więc trudno to oszacować, lecz wiadomo że zabieg tego typu może sprawiać pewien dyskomfort. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to metoda trwałego usuwania owłosienia. Chcąc pożegnać owłosienie z brzucha raz na zawsze, należy skorzystać z opcji depilacji laserowej. Należy przy tym pamiętać, że gabinet kosmetyczny, do którego się udasz powinien dysponować najnowocześniejszym sprzętem oraz profesjonalnym podejściem. Na pewno warto sprawdzić J’adore Instytut w Warszawie, gdzie oferowane są najlepsze zabiegi tego typu, a redukcja włosów z linii brzucha będzie trwała i komfortowa.

Włosy na brzuchu u kobiety - dlaczego rosną i jak się ich pozbyć

Włosy na brzuchu u kobiety – Depilacja laserowa – precyzja i bezpieczeństwo

Jeśli zależy Ci na trwałym usunięciu niechcianych włosków i to już po kilku sesjach, jedyną możliwością jest właśnie depilacja laserowa. Jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie sprzętów do depilacji tego typu, jest laser Soprano ICE. Łączy on w sobie najważniejsze kwestie takie jak precyzja i bezpieczeństwo. Jego innowacyjność sprawia, że stał się obecnie absolutnym hitem. Wiązka lasera Soprano ICE precyzyjnie trafia do mieszków włosowych, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo sąsiadujących z nimi tkankami. Zabieg laserowy sprzętem Soprano ICE jest również bezbolesny i komfortowy, co odróżnia go od innych urządzeń tego typu. Specjalna głowica chłodzi skórę w trakcie zabiegu, przez co nie jesteś narażona na jakiekolwiek dolegliwości. Salon kosmetyczny w Warszawie, który dysponuje takim urządzeniem, to właśnie J’adore Instytut. Redukcja włosów z linii brzucha przy jego pomocy spełni oczekiwania każdej osoby, która marzy o jedwabiście gładkiej skórze. Pamiętaj, że zabieg możesz zarezerwować online!