Jeszcze nie tak dawno, mężczyzna wchodzący do salonu kosmetycznego był czymś niemal niewyobrażalnym. Prawdopodobnie każdy obserwujący taką scenę, z pewnością pomyślałby, że udał się on tam tylko po to, by odebrać po zabiegach upiększających swoją żonę bądź dziewczynę. Dziś nie jest to już takie oczywiste. Panowie coraz chętniej korzystają z oferty „salonów piękności”. Sama gama zabiegów oferowanych konkretnie dla nich, wcale nie ustępuje tym oferowanym kobietom.

Najchętniej wybierane zabiegi dla mężczyzn

Jednym z najchętniej wybieranych przez mężczyzn zabiegów jest zamykanie naczynek głowicą Dye-VL. W jego efekcie, skutecznie można pozbyć się różnych przebarwień skórnych bądź rumienia. Polega on na celowym i kontrolowanym uszkadzaniu rozszerzonych naczynek krwionośnych, za pomocą specjalnego światła, w celu ich zamknięcia. Choć brzmi to nieco groźnie, sam zabieg jest niemal całkowicie bezbolesny (może wystąpić niewielkie szczypanie). Z pewnością spodoba się panom, którzy choć raz mieli okazję czekać przez wiele godzin na wyjście swojej wybranki z salonu, trwa zaledwie od 10 do 60 minut.

Gabinet kosmetologiczny nie tylko dla kobiet - zabiegi dla mężczyzn

Skoro już o czasie mowa, to jak wiemy jego już nie cofniemy. Możemy jednak odmłodzić samych siebie, wykonując zabieg clear lift czyli zredukować swoje zmarszczki za pomocą lasera. To kolejna z usług cieszących się sporym zainteresowaniem wśród mężczyzn. Podobnie jak poprzedni zabieg, ten również jest całkowicie bezbolesny. W jego efekcie pozbędziemy się pierwszych, najbardziej widocznych oznak starzenia takich jak zmarszczki, rozszerzone pory albo różnego rodzaju bruzdy. Nasza skóra będzie również znacznie jędrniejsza niż wcześniej. Długość wykonywania takiego zabiegu nie powinna przekroczyć 60 minut i nie ma on żadnego negatywnego wpływy na nasze codzienne czynności

By odmłodzić swoją skórę warto zdecydować się także na mezoterapię mikroigłową. W zabiegu tym wykorzystywana jest technika kontrolowanego nakłuwania skóry w wybranym miejscu np. w okolicach twarzy lub na szyi. Celem jest pobudzenie naskórka i zwiększenia produkcji elastyny i kolagenu – białek odpowiadających za jędrność i elastyczność skóry. Każda ze specjalnych ampułek wykorzystywanych w tym procesie sprawi, że nasza skóra otrzyma solidną dawkę wartości odżywczych, po których będzie ona nawilżona, zregenerowana i odmłodzona.

Zabiegi idealne dla mężczyzn

Do poprawiania swojego wyglądu stosuje się już nawet 4 stan skupienia – plazmę. Bez obaw. Nie jest to ta groźna substancja stosowana w broniach masowej zagłady, która często pojawia się w filmach science-fiction. Jest to inteligentna technologia stosowana do liftingu powiek – Plasma IQ. To, wbrew pozorom proste urządzenie, pochodzące z Włoch, zwane generatorem plazmy sprawi, że skóra powiek, która wraz z upływającym czasem stała się ciemniejsza, pomarszczona i mało elastyczna, znów odzyska swój młodzieńczy wygląd a nasze spojrzenie będzie zachwycać wszystkich dookoła. Cały zabieg trwa zaledwie 30 minut i jest stosowany punktowo. Efekty widoczne są zazwyczaj już od pierwszego zabiegu i mogą utrzymywać się przez wiele lat. Niestety po zastosowaniu terapii Plasma IQ, u niektórych mogą wystąpić niewielkie zaczerwienienia i obrzęk w okolicy poddanej zabiegowi. Wystarczy wtedy jednak zastosować specjalne kremy nawilżające i przyśpieszające regenerację skóry. Zaczerwienienia powinny one zniknąć w okresie do tygodnia po wykonaniu zabiegu.

Mężczyźni, którym doskwiera nadmierna ilość sebum (łoju skórnego), mogą zdecydować się na specjalny rodzaj profesjonalnego peelingu chemicznego marek takich jak Mediderma lub Dermaquest. Takie zabiegi osiągają najlepsze rezultaty w terapii przeciw starzeniu się skóry oraz przeciw trądzikowi. Pomagają również w walce z łojotokiem, przebarwieniami i rozszerzonymi porami.

Gabinet kosmetologiczny nie tylko dla kobiet - zabiegi dla mężczyzn

Zabiegi wyszczuplające

Mamy coś dla panów marzących o tym aby w prosty sposób pozbyć się nadmiernych kilogramów lub kilku niepotrzebnych wałeczków tłuszczu. Z pomocą przyjdą im wtedy Kriolipoliza albo ReduStim. Są to innowacyjne metody odchudzające. Pierwsza z nich redukuje tkankę tłuszczową za pomocą niskich temperatur. Druga za pomocą pola magnetycznego o niskiej, niegroźnej dla człowieka częstotliwości. Chociaż chudnięcie bez wysiłku wydaje się kuszące, to niestety aby zobaczyć pełne efekty obu tych metod, musimy uzbroić się w cierpliwość. Będą one bowiem widoczne dopiero po kilku tygodniach.

Jeżeli natomiast chcemy od razu poczuć różnicę, a wcale nie czujemy się w potrzebie by stosować na sobie poważne zabiegi, wtedy najlepszym dla nas wyborem będzie zwykły masaż. Zmęczenie, zła kondycja, stres – dobry masaż z pewnością nie zaszkodzi, a może wręcz pomóc. Do tego zniweluje on bóle pleców, bóle i napięcie mięśni oraz poprawi krążenie krwi w naszym organizmie. Po takim zabiegu z pewnością każdy będzie zrelaksowany i odprężony.

Panów chętnych do wypróbowania powyższych zabiegów na własnej skórze, serdecznie zaprasza krakowski lub warszawski J`adore Instytut. Pracownicy tamtejszych salonów dołożą wszelkich starań, abyście wyszli od nich w pełni zadowoleni.