Pękające naczynka czyli teleangiektazje potocznie nazywane są pajączkami naczyniowymi. Najczęściej pojawiają się na twarzy i nogach. Są to poszerzone naczynia włosowate, widoczne przez skórę, o sinym lub żywoczerwonym zabarwieniu. Najczęściej problem ten dotyka osób o jasnej, delikatnej karnacji oraz z wrażliwą cerą naczynkową. Popękane naczynka same w sobie nie są chorobą i mogą się wydawać błahym problemem jednak, zwłaszcza jeśli umiejscowione są na twarzy, bywają często przyczyną obniżonej samooceny, kompleksów czy gorszego samopoczucia. Sprawdź sposoby na zamykanie popękanych naczynek krwionośnych.

Przyczyny powstawania teleangiektazji

Teleangiektazje powstają poprzez rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz wzrostu ciśnienia żylnego. Do głównych przyczyn ich pojawiania się należą:

 • predyspozycje genetyczne
 • temperatura – ekspozycja na silne słońce, mróz lub wiatr
 • trądzik różowaty
 • stosowanie nieodpowiednich kosmetyków
 • długotrwała terapia glikokorykosteroidami
 • nadciśnienie tętnicze
 • cukrzyca
 • zaburzenia hormonalne
 • ostre przyprawy, gorące napoje, alkohol

Problem rozszerzonych naczynek dotyka osób w każdym wieku, jednak częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn, co ma związek z gospodarką hormonalną – estrogeny działają rozluźniająco na mięśnie naczyń krwionośnych przez co następuje ich poszerzanie. Szacunkowe dane wskazują, że nawet połowa kobiet boryka się z tym nieestetycznym i wstydliwym problemem.

Zamykanie popękanych naczynek krwionośnych

Ze względu na wygląd i kształt teleangiektazje można podzielić na:
 • naczyniak gwaździsty
 • linijne teleangiektazje
 • przebarwienia siateczkowate
 • teleangiektazje okołopaznokciowe
 • teleangiektazje grudkowe

O cerę z rozszerzonymi naczynkami koniecznie należy szczególnie troskliwie dbać – zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. Należy stosować kosmetyki dedykowane do cery naczynkowej, jak również stosować właściwą i odpowiednią dietę. Jeśli jednak pajączki już pojawią się na twarzy lub nogach nie ma możliwości, by samoistnie zniknęły. Dlatego wiele osób – głównie kobiet – szuka skutecznego i trwałego rozwiązania tego problemu.

Naprzeciw tym potrzebom wychodzą gabinety kosmetyczne i kliniki medycyny estetycznej – jak chociażby salon kosmetyczny w Warszawie J’adore Instytut – nowoczesny gabinet kosmetyczny, gdzie doświadczony i wyspecjalizowany personel podejmuje się wielu wyzwań z zakresu medycyny estetycznej. Zamykanie popękanych naczynek w Warszawie w J’adore Instytut jest jednym z nich i jest przeprowadzane w komfortowych warunkach z najwyższą starannością.

Laserowe zamykanie popękanych naczynek krwionośnych – zabieg Dye-VL

Najbardziej skutecznymi zabiegami na zamykanie popękanych naczynek w Warszawie jest ich leczenie laserowe, które powoduje obkurczanie się ścianek naczyń krwionośnych i trwałe zamknięcie pękniętych naczynek.

Zabieg laserowy Dye-VL to jeden z najskuteczniejszych i jednocześnie najnowocześniejszych zabiegów usuwania teleangiektazji oraz rumienia. Dzięki swojej innowacyjności jest również zabiegiem wysoce bezpiecznym, nieinwazyjnym i nie powodującym dyskomfortu. Istotą zabiegu jest wykorzystanie wiązki światła lasera, która trafia dokładnie w uszkodzone naczynko pozostawiając zdrową tkankę nienaruszoną. Dzięki systemowi chłodzenia zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Dużą jego zaletą jest również brak konieczności rekonwalescencji – do 2 dni skóra może być lekko zaczerwieniona jednak można od razu wrócić do codziennych aktywności. A co najważniejsze efekty zabiegu widoczne są praktycznie natychmiast, chociaż dla uzyskania spektakularnych efektów zaleca się wykonać je w seriach.

Laserowy zabieg Dye-VL na zamykanie popękanych naczynek w Warszawie jest również dostępny w salonie kosmetycznym J’adore Instytut.

Zamykanie popękanych naczynek krwionośnych

Korzyści z laserowego zamykania naczynek Dye-VL

Najistotniejszą cechą zabiegu usuwania naczynek jest fakt, że jego efekty są trwałe i nieodwracalne co oznacza, że raz zamknięte naczynko krwionośne pozostanie zamkniętego już na zawsze.

Do innych korzyści należą:

 • usunięcie lub zmniejszenia rumienia
 • zmniejszenie objawów trądziku różowatego
 • usunięcie zaczerwienień
 • wyrównanie kolorytu skóry
 • zwiększenie jędrności skóry

I przede wszystkim – co bardzo istotne – zabiegi pozwalają pozbyć się kompleksów i poczuć lepiej i pewniej we własnej skórze.

Zamykanie popękanych naczynek krwionośnych – Podsumowanie

Teleangiektazje mogą być dużym problemem estetycznym, mającym wpływ na codzienne funkcjonowanie. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieją już skuteczne rozwiązania i możliwości radzenia sobie z tą dolegliwością. 

Zamykanie popękanych naczynek w Warszawie można przeprowadzić w salonie kosmetycznym J’adore Instytut. Przyjaznym i ekskluzywnym miejscu, w którym najważniejsze jest indywidualne podejście do klienta i jego problemu. Wykwalifikowani specjaliści przy wykorzystaniu najnowocześniejszego technologicznie sprzętu oraz ciągle poszerzanej wiedzy i doświadczenia podejmują się wielu trudnych wyzwań. Wybierając miejsce wykonania zabiegu na zamykanie popękanych naczynek w Warszawie warto mieć na uwadze, że naprawdę skuteczny i bezpieczny zabieg może być przeprowadzony tylko przez doświadczonego specjalistę z indywidualnym i zaangażowanym podejściem do klienta – J’adore Instytut jest tego najlepszym przykładem. Zamów wizytę online!