Niewątpliwie blizny nie są ozdobą naszego ciała. Na szczęście są dzisiaj skuteczne sposoby na to, by się ich pozbyć i w tym celu nie trzeba wreszcie poddawać się inwazyjnym operacjom chirurgicznym. Wystarczą odpowiednio dobrane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz kosmetologii. Co ważne, w pełni bezpieczny sposób można dzisiaj usuwać blizny po urazach mechanicznych skóry, blizny pooperacyjne oraz te potrądzikowe. Dowiedz się więcej o metodach, które przywrócą Twojej skórze nieskazitelny wygląd. Laserowe usuwanie blizn to najskuteczniejsze rozwiązanie!

Skuteczne metody usuwania blizn

Blizna jest następstwem uszkodzenia skóry właściwej. Zazwyczaj tworzy odróżniające się ślady na ciele i wpływa na powstawanie licznych kompleksów. Wyróżnia się wiele rodzajów blizn, które są efektem różnego typu uszkodzeń, mają różną wielkość, głębokość i strukturę. Na szczęście medycyna estetyczna proponuje dzisiaj laserowe usuwanie blizn, które skutecznie niweluje takie dysfunkcje skóry. 

Laseroterapia jest obecnie jedna z najbardziej skutecznych, a jednocześnie bezpiecznych i nieinwazyjnych technik zwalczania trwałych śladów na skórze. Wykonana w sposób profesjonalny, nie wywołuje żadnych powikłań. 

Proces usuwania blizn za pomocą lasera jest prosty. Wystarczy kilka zabiegów w równych odstępach czasu. O ilości i częstotliwości wykonywanych zabiegów decyduje wykwalifikowana specjalistka. Kilka zabiegów wystarczy by spłycić głębokie blizny, rozjaśnić powstałe przebarwienia albo całkowicie zniwelować uszkodzenia skóry. 

Laserowe usuwanie blizn polega na wnikanie w głębokie warstwy skóry wiązek laserowego światła które docierają do odpowiednich warstw skóry. To specyficzne “światło”pobudza tkanki do naturalnej regeneracji. Następuje wzmożona produkcja Kolagenu i elastyny, dzięki czemu z każdym kolejnym zabiegiem uszkodzona skóra właściwa odnawia się, a na jej miejscu pojawia się całkowicie zdrowa tkanka. 

laserowe usuwanie blizn

Warto zaznaczyć, że laserowe usuwanie blizn nie należy do zabiegów relaksacyjnych, a każda sesja trwa od kilku do kilkunastu minut. 

Jak przygotować się do laserowego usuwania blizn? 

Co ciekawe, laserowe usuwanie blizn nie wymaga żadnego przygotowania. Blizna nie może być jednak świeża, a skóra podrażniona, zraniona ani opalona (występuje wtedy ryzyko pojawienia się trwałych przebarwień). Przed zabiegiem pacjent nie powinien przyjmować leków światłouczulających, nie powinien też stosować maści czy żelu dedykowanych kosmetycznemu usuwaniu blizn. Zabrania się bezpośrednio przed zabiegiem stosowanie peelingów, które złuszczają martwy naskórek, spłycając w ten sposób blizny. Laserowe usuwanie blizn nie musi być łączone z innymi zabiegami, ponieważ taka terapia wykazuje dzisiaj największą skuteczność. 

Przed pierwszym zabiegiem wymaga się wnikliwej konsultacji, podczas której pacjenta informuje się  o przebiegu laseroterapii. Wykluczane są też wszelkie przeciwwskazania, a specjalista ocenia stan i rodzaj blizny. Dzięki temu może dobrać odpowiedni laser, który wydziela wiązki światła o właściwym natężeniu. Dzisiaj najbardziej skuteczny jest laser Ipixel, który usuwa nie tylko blizny po urazach czy blizny potrądzikowe, ale nawet te głębokie – pooperacyjne. 

Ile trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Ponieważ laserowe usuwanie blizn jest metodą bezpieczną, prawidłowo przeprowadzone nie wiąże się z niechcianymi powikłaniami, od razu po zabiegu pacjent może powrócić do standardowej aktywności. Skóra w miejscu naświetlania może być podrażniona (okres rekonwalescencji jest kwestią indywidualną), przez kilka godzin może występować wzmożone zaczerwienienie oraz obrzęk. W razie konieczności specjalistka zaleca wspomagające środki krtóre pomogą złagodzić obszar poddany zabiegowi. Skóra poddawana laseroterapii nie może być jedynie opalana aż do czasu zakończenia kuracji. 

laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie blizn – czy każdy może skorzystać? 

Chociaż laserowe usuwanie blizn jest zabiegiem bezpiecznym dla ludzkiego organizmu, to nie może korzystać z niej każdy. Przeciwwskazaniem jest przede wszystkim ciąża, okres karmienia piersią, tendencja do powstawania bliznowców, choroby onkologiczne. Choroby skóry, takie jak bielactwo, łuszczyca czy aktywne stany zapalne. Blizny nie zostaną usunięte na skórze zranionej, podrażnionej. Blizny (w zależności od rodzaju) można usuwać laserem mniej więcej po pół roku od ich powstania – tj. po całkowitym zagojeniu rany. Nie należy jednak zwlekać z tym zabiegiem, im wcześniej rozpocznie się kuracja, tym lepsze efekty można osiągnąć. 

Umów się na zabieg już dziś w naszym salonie w Krakowie