Wielu z nas odczuwa dyskomfort z powodu posiadania zmian dermatologicznych na skórze, w postaci rozszerzonych naczynek, rumienia, pajączków, rozległego zaczerwienienia skóry, czy naczyniaków. Należą one do uciążliwych problemów, ponieważ zazwyczaj bywają na tyle poważne, że wręcz niemożliwe do zatuszowania nawet najbardziej kryjącym makijażem.

Na szczęście w dzisiejszych czasach, wraz z ciągłym rozwojem medycyny estetycznej, możemy pożegnać się z odczuwaniem wstydu czy posiadaniem jakichkolwiek kompleksów z powodu tego typu dolegliwości. Możemy skorzystać z wielu sprawdzonych dobrodziejstw nauki, medycyny i kosmetologii. Wystarczy poddać się zabiegowi laserowego usuwania naczynek, rumienia lub pajączków. To wyjątkowo skuteczna metoda, która przynosi zachwycające efekty.

Jak powstają rozszerzone naczynka?

Pajączki powstają zazwyczaj w wyniku zmian hormonalnych lub są związane z indywidualnymi predyspozycjami. Dużą rolę odgrywa w tym przypadku genetyka, a także indywidualne właściwości konkretnego organizmu. Jednymi z najczęstszych bezpośrednich powodów powstawania naczynek są: nadmierna wrażliwość skóry, zaburzenia krążenia, a także niewystarczająca elastyczność ścianek naczyń krwionośnych.

Pajączki najczęściej pojawiają się na najbardziej odsłoniętych częściach ciała, dlatego laserowe usuwanie naczynek na twarzy, dekolcie i nogach jest tak bardzo popularne. Pierwsze widoczne efekty zauważamy już w trakcie zabiegu, ponieważ niektóre naczynka reagują bardzo dobrze na światło lasera i zamykają się od razu. Inne w ciągu kilku tygodni. Dlatego też, stosując laser można szybko i skutecznie pozbyć się dyskomfortu i wstydu.

Kiedy problem się nasila?

Ilość pajączków nie jest zawsze taka sama. W niektórych sytuacjach może dojść do nasilenia się problemu, czyli pęknięcia kolejnych naczynek krwionośnych. Dzieje się tak w wyniku wystawiania skóry na zbyt silne słońce, przebywania w saunie i częstego korzystania z solarium. Osoby, które mają skłonność do pękania naczynek powinny tego unikać.

Zamykanie naczynek – przedziały cenowe

Cena za laserowe zamykanie naczynek zależy od wielkości obszaru, który trzeba poddać zabiegowi. Przykładowo, zamykanie pajączków na nosie kosztuje w naszym salonie od 150 do 200 złotych. Usuwanie naczynek laserem z czoła – od 200 do 400 złotych, a z łydek od 300 do 900 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli zmiany są bardzo nasilone i mamy do czynienia z bardziej rozbudowanym problemem, czyli na przykład z występowaniem zmian towarzyszących (tj. rumień, naczyniaki), będzie trzeba wykonać kilka zabiegów na jedną partię ciała. Najczęściej przyjmuje się, że w trudniejszych przypadkach do całkowitego wyleczenia będziemy musieli przeprowadzić około 3-4 zabiegów.

Co ważne, zabieg laserowego usuwania można stosować również na pojedynczy rumień.

Rumień na twarzy – urządzenia do usuwania

Naczynkom często towarzyszy rumień na twarzy, który w niektórych przypadkach jest wyjątkowo widoczny. Najnowocześniejsze lasery mogą sobie poradzić nawet z takim problemem. Oczywiście nie każde urządzenie sprawdzi się w każdej sytuacji, dlatego zawsze warto wybrać taki salon kosmetyczny, który posiada więcej niż jeden laser, a tym samym ma szersze możliwości lecznicze.

W salonie kosmetycznym J’adore posiadamy dwa urządzenia, które doskonale sprawują się w leczeniu rumienia, naczynek, pajączków, rozległego zaczerwienienia skóry itp. Są to: Harmony Elite Alma Lasers oraz laser FOTONA BTL.

usuwanie naczynek

Przeciwwskazania do zabiegu, z wykorzystaniem lasera

W przypadku laserowego zamykania naczynek, tak samo jak w wielu innych zabiegach kosmetycznych, należy zwracać uwagę zarówno na zalecenia, jak i przeciwwskazania. Nie wykonujemy zabiegów laserowych u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, osób cierpiących na nowotwory, z nieuregulowaną cukrzycą, zmagających się z bielactwem, padaczką i epilepsją. Nie poddajemy zabiegowi również tych osób, które posiadają bliznowce, uszkodzenia mechaniczne skóry lub cierpią na zaburzenia krzepliwości krwi.

Skuteczne usuwanie naczynek na nogach

Przyjmując niekorzystne postawy (długotrwałe siedzenie lub częsta pozycja stojąca), krew zaczyna zalegać w naczyniach. Powoduje to wzrost ciśnienia w żyłach kończyn dolnych i dochodzi do poszerzenia ścian naczyń. Pękanie naczyń na nogach dotyczy zazwyczaj osób starszych, ponieważ wraz z wiekiem zmniejsza się liczba elementów sprężystych w żyłach.

Pajączki na nogach są zazwyczaj rozległe i bardzo widoczne, przez co ograniczają wybór garderoby. Jednak nowoczesne lasery są w stanie poradzić sobie z każdą zmianą, nawet tą, która jest pozornie trudna do wyleczenia. Nie zawsze zamykanie naczynek na nogach występuje już podczas zabiegu, czasem następuje samoistnie po kilku dniach, a w innych przypadkach trzeba po prostu zabieg powtórzyć.

Czy zamykanie naczynek boli?

Zamykanie naczynek w nosie, na policzkach, dekolcie, przedramionach czy nogach, nie jest bolesne. Niektóre wyjątkowo wrażliwe osoby odczuwają pewien dyskomfort, ale jest on na tyle niewielki, że z pewnością nie zniechęca do kolejnych zabiegów.

W dzisiejszych czasach nie musisz źle się czuć z naczynkami czy rumieniem twarzy. Jeśli nadal nie jesteś przekonana, po prostu skontaktuj się z nami. Porozmawiaj z doświadczonym specjalistą, rozwiej swoje wątpliwości – jest to całkowicie bezpłatne i do niczego niezobowiązujące.

usuwanie naczynek

Umów się na wizytę w naszym salonie poprzez formularz online