Cellulit to utrapienie wielu kobiet, szczupłych i otyłych, zarówno tych młodych, jak i nieco starszych. Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które pojawia się na udach, pośladkach, ramionach, a czasem również na łydkach. Cellulit nazywany jest też potocznie „skórką pomarańczową” ponieważ przy bliższej obserwacji bardzo przypomina jej strukturę. Główną przyczyną cellulitu jest zakłócenie równowagi hormonalnej organizmu, związane z nadmiarem estrogenów w organizmie. Poza tym do powstawania nieestetycznych zgrubień przyczynia się także zła dieta, siedzący tryb życia, nadużywanie alkoholu i tytoniu. Cellulit pojawia się najczęściej u kobiet w ciąży, podczas menopauzy, a także w trakcie zażywania tabletek antykoncepcyjnych, często widoczny jest także u dojrzewających dziewcząt.

Aby skutecznie pozbyć się cellulitu najlepiej reagować od razu, gdy tylko się pojawi. Warto wtedy zwrócić baczną uwagę na prowadzony tryb życia, a także skorzystać z zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetyczne.

cellulit

Endermologia LPG – masaż, który zwalcza cellulit.

Bardzo skutecznym narzędziem do walki z cellulitem jest endermologia LPG. Jest to nieinwazyjny zabieg polegający na masażu specjalnymi rolkami umieszczonymi w komorze hermetycznej, dzięki czemu pobudzane są głębokie warstwy skóry i stymulowana jest tkanka łączna. Powoduje to między innymi usuwanie tłuszczu, który jest wydalany przez organizm. W trakcie zabiegu pacjent musi mieć założony specjalny kostium. Endermologia LPG likwiduje cellulit, redukuje tkankę tłuszczową, modeluje sylwetkę, a także ujędrnia skórę. Aby uzyskać jak najlepsze efekty wykonuje się od 10 do 20 zabiegów dwa-trzy razy w tygodniu. Zabieg trwa około 45 minut. Dla wzmocnienia i utrzymania efektów zaleca się wprowadzenie zasad zdrowego odżywiania, lekką gimnastykę, oraz wypijanie około 2,5 litra wody dziennie.

 

Body Wrapping – walka z niedoskonałościami skóry.

Zabieg to skuteczna metoda walki z wszelkimi niedoskonałościami skóry. Poza redukcją cellulitu, ma właściwości ujędrniające, modelujące, nawilżające oraz odmładzające ciało. Na całe ciało lub wybrane jego partie aplikuje się specjalne serum, następnie pokryte preparatem części ciała zostają owinięte folią – co umożliwia dotarcie składników w głąb skóry. Zabieg jest doskonały na nogi, pośladki, biodra, ramiona, a także na brzuch. W zależności od stopnia zaawansowania cellulitu wykonuje się od dwóch do trzech zabiegów tygodniowo. Zabieg ma formę uzupełniającą – najlepsze efekty można uzyskać korzystając z kilku metod ujędrniania naprzemiennie (np.  Body Wrapping + Endermologia)

Accent XL – fale radiowe na cellulit.

Dzięki zabiegom z użyciem lasera Alma Accent XL skutecznie pozbędziemy się cellulitu, rozstępów i odzyskamy jędrność skóry. Jest to możliwe dzięki głębokiemu podgrzewaniu, przy pomocy fal radiowych, podskórnych warstw tłuszczu oraz przyspieszenie krążenia krwi, dzięki czemu grudki tłuszczu zostają rozbite i wydalone przez organizm. Fale radiowe pobudzają zarówno tkanki głębokie jak i te powierzchowne, przez co poprawiają ich dotlenienie i odżywienie. Zabieg powinno się powtórzyć od 4 do 8 razy, a dla podtrzymania efektów zaleca się wykonanie jednego zabiegu co pół roku.

cellulit

Drenaż limfatyczny manualny i BTL– czym się różnią?

Manualny drenaż limfatyczny to forma masażu, który poprawia krążenie w układzie limfatycznym organizmu. Podczas zabiegu stosowane są  specjalne, powolne ruchy wykonywane zgodnie z kierunkiem przepływu płynów limfatycznych w kierunku serca. Powoduje to usunięcie nadmiaru płynów, bakterii, toksyn i produktów przemiany materii. Masaż jest doskonały dla osób prowadzących siedzący bądź stojący tryb życia, które nie uprawiają sportów, nie dbają o zdrowe odżywianie. Korzyści z drenażu limfatycznego to przede wszystkim widoczna redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu, ujędrnienie skóry, a także likwidacja uczucia ciężkich nóg. Manualny drenaż limfatyczny najlepiej powtórzyć 10 – 15 razy, optymalnie co drugi lub trzeci dzień. Widoczne efekty uzyskamy po około 5 zabiegach.

Drenaż limfatyczny BTL ma takie samo zastosowanie jak drenaż manualny, z tym że różni się wykonaniem. W tym przypadku pacjent przed zabiegiem ubiera specjalny kombinezon, który wypełniany jest powietrzem. Dzięki zastosowanemu systemowi napowietrzania opróżnia węzły limfatyczne ze złogów co powoduje oczyszczenie organizmu. W ten sposób eliminowane są czynniki odpowiedzialne za powstawanie cellulitu.

Karboksyterapia – leczenie dwutlenkiem węgla.

Zabieg karboksyterapii polega na kontrolowanej aplikacji dwutlenku węgla poprzez nakłucia w miejscach zmienionych chorobowo. Przy redukcji cellulitu podaje się go w miejsca gdzie występuje „pomarańczowa skórka”, a gaz równomiernie rozchodzi się pod skórą . W ten sposób rozbijane są złogi tłuszczowe i wywołuje się silne dotlenienie, poprawę mikrokrążenia i odżywienie miejsc dotkniętych cellulitem. Seria zabiegów karboksyterapii w zdecydowanym stopniu zredukuje cellulit i wyszczupli sylwetkę, jeśli połączymy ją z zabiegiem endermologii LPG.