Masz dość golenia zbędnego owłosienia co kilka dni? Borykasz się z problemem wrastających włosków, a po każdym zabiegu depilacji cierpisz z powodu podrażnionej skóry? Nie dla Ciebie jest bolesna depilacja woskiem ani wywołująca alergię depilacja kremami? Poznaj innowacyjną, jedyną na świecie metodę, która pozwala pozbyć się niechcianych włosków. Mowa o depilacji laserowej. Przedstawiamy kompendium wiedzy na temat usuwania owłosienia laserem. Depilacja laserowa jasnych włosków – czy to możliwe?

Na czym polega zabieg depilacji laserowej? 

Należy na wstępie zaznaczyć, że nie wystarczy jeden zabieg, by uzyskać pełne efekty depilacji laserowej. Najczęściej wykonuje się od 6 do kilkunastu zabiegów, wiele zależy od wybranej partii ciała i struktury włosków. Każdorazowy zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od stopnia wrażliwości pacjenta – zabieg jest mniej lub bardziej bolesny. Te najnowocześniejsze urządzenia laserowe posiadają nakładki chłodzące, które działają jak naturalny znieczulacz. Nie ma też mowy o niepożądanych skutkach ubocznych, takich jak przebarwienia bądź poparzenia skóry. Specjalistki obsługujące urządzenia laserowe dobierają optymalne natężenie laserowego światła, patrząc na indywidualne parametry. 

Sam zabieg przebiega bez specjalnych przygotowań. Do skóry, z której mają być usunięte włoski, przykłada się głowicę, emituje ona wiązki laserowego światła. Te wnikają w głąb skóry i docierają do cebulki włosków. Tam niszczą melaninę, czyli główny barwnik owłosienia. To dlatego z każdym kolejnym zabiegiem włosków jest coraz mniej, aż wreszcie znikają praktycznie bezpowrotnie. Warto zaznaczyć, że najlepsze efekty depilacji laserowej widać już po pierwszej wizycie w profesjonalnym gabinecie. To wtedy usuwanych jest nawet 30% owłosienia z wybranej partii ciała. 

Depilacja laserowa jasnych włosków? Jakie włoski mogą być usuwane? 

Trwała depilacja laserem może być stosowana na różnych partiach ciała, także tych trudno dostępnych. Najczęściej zabiegi tego rodzaju wykonuje się w okolicach nóg, pach, bikini, klatki piersiowej, pleców czy też wąsika nad górną wargą. 

O ile jeszcze do niedawna możliwe było usuwanie jedynie włosków gęstych, mocnych i ciemnych, bo to one były najbardziej podatne na działanie lasera, tak dzisiaj nie ma znaczenia rodzaj ani struktura owłosienia. Wykorzystując laser aleksandrytowy z głowicą soprano ice, możliwe jest także usunięcie raz na zawsze włosów jasnych i cienkich. Dzięki temu praktycznie każdy z nas może cieszyć się idealnie gładką skórą w wybranej części ciała. Depilacja laserowa jasnych włosków jest możliwa!

depilacja, depilacja laserowa jasnych włosków

Kto powinien zdecydować się na zabieg?  

Depilacja laserowa to zabieg, który jest dedykowany wszystkim tym, którzy chcą pozbyć się niechcianych włosów w danej partii ciała. Najczęściej korzystają z tej możliwości kobiety, dla którym tradycyjne metody golenia włosków są męczące. 

Co ciekawe, efekty depilacji laserowej doceniają dzisiaj również panowie. To nie tylko sportowcy, którym gładka skóra pomaga w zdobywaniu najlepszych wyników podczas aktywności fizycznej, ale też Ci, którzy chcą cieszyć się atrakcyjnym wyglądem. Wiadomo przecież, że owłosienie na plecach, pod pachami czy na klatce piersiowej nie zawsze jest atrakcyjne. 

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej? 

Chociaż depilacja laserowa jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i jeśli tylko wykonywana jest w profesjonalnym gabinecie urody czy klinice medycyny estetycznej, nie może być mowy o najmniejszych powikłaniach, to jednak z tej metody usuwania niechcianych włosków nie może korzystać każdy. 

Na efekty depilacji laserowej będą musiały poczekać kobiety w ciąży oraz te karmiące piersią. Przeciwwskazaniem są również różnego rodzaju choroby, w tym te onkologiczne, ale także szereg chorób skórnych – bielactwo, łuszczyca. Depilacja laserem nie zostanie wykonana na skórze podrażnionej, zranionej, ze stanem zapalnym, a także na skórze opalonej (występuje ryzyko powstania trwałych przebarwień). Istnieje również wiele lekarstw i ziół których stosowanie wyklucza klienta z grona osób które mogą poddać się epilacji. Przed zabiegiem należy dokładnie ogolić maszynką jednorazową depilowaną skórę, nie można jej traktować samoopalaczem, balsamem ani żadnymi kremami. 

Chcesz dokonać rezerwacji na zabieg lub konsultacje? Skorzystaj z formularza 🙂