Wybierz miasto:

Depilacja laserowa – obalamy mity!

Depilacja laserowa – obalamy mity!

Depilacja laserowa szybko stała się hitem branży kosmetycznej, zastępując tak nieprzyjemne zabiegi jak usuwanie zbędnego owłosienia woskiem, czy też depilatorem elektrycznym. Gładka skóra jaką można osiągnąć poprzez zastosowanie depilacji laserowej i gwarancja całkowitego bezpieczeństwa przyciągnęły do salonów kosmetycznych nie tylko kobiety, ale również mężczyzn. Czy depilacja laserowa nadal jest wielkim odkryciem? Czy może zaczęto dostrzegać jej wady? Obalamy mity jakie powstały na przestrzeni kilku lat.

Czy depilacja laserem boli?

Niestety zabieg nie należy do przyjemnych, jednak dzięki nowoczesnym laserom i dodatkowym systemom chłodzenia stopień odczuwania bólu jest znacznie niższy niż dotychczas. Podczas naświetlania laserem odczuwane jedynie delikatne  pieczenie lub szczypanie skóry.

Dlaczego nie wystarczy jeden zabieg?

Włosy nie rosną równocześnie, a światło lasera niszczy tylko te włoski, które są w aktywnej fazie wzrastania. Są to włoski, które widzimy na powierzchni skóry. Aby w widoczny sposób zmniejszyć liczbę odrastających włosków trzeba wykonać około 4 serie naświetleń, powtarzanych w kilkutygodniowych odstępach czasu. Aby całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia należy wykonać od 4 do nawet 9 zabiegów (jest to kwestia indywidualna). Każdy zabieg powoduje, że odrastające włoski są słabsze i cienkie. Mimo przeprowadzenia pełnego pakietu zabiegów na skórze mogą pojawiać się jeszcze pojedyncze włoski. Dlatego też zaleca się przeprowadzenie tak zwanego zabiegu utrwalającego mniej więcej po upływie 2 lat od ostatniego zabiegu laserem.

Czy depilacja laserowa zawsze daje upragnione efekty?

Skuteczność depilacji laserem w największym stopniu zależy od dwóch czynników: koloru owłosienia i karnacji. Grube i ciemne włosy są najłatwiejsze do usunięcia.

Do zabiegu depilacji laserowej nie trzeba się przygotowywać.

Istnieje kilka ważnych zaleceń, które należy przestrzegać przed poddaniem się zabiegowi depilacji laserowej. Po pierwsze, skóra nie może być podrażniona, czyli należy zrezygnować z depilacji woskiem i depilatorem minimum na miesiąc przed zabiegiem, odłożyć gruboziarniste peelingi i pożegnać się z opalaniem zarówno w solarium jak i na słońcu. Na skórze nie może być żadnych zmian i skaleczeń.

Jak długo trwa naświetlanie?

Czas jednego zabiegu depilacji laserowej jest uzależniony od powierzchni jaką depilujemy i waha się od kilkunastu minut do kilkudziesięciu minut.

Wiele zaleceń po.

Zasadniczo oprócz unikania opalania przez kilka tygodni nie ma wielu zaleceń pozabiegowych. Należy jednak pamiętać, że pomiędzy zabiegami depilacja laserowej nie wolno stosować kosmetyków i leków złuszczających, kremów z witaminą A, C ani z kwasami w trakcie trwania całej kuracji. Nie wolno też pić dziurawca i nagietka. Między zabiegami całkowicie zabronione jest opalanie zarówno w solarium jak i na słońcu, a odkrytą powierzchnię skóry trzeba często smarować kremem z wysokim filtrem.

depilacja laserowa krakowa

Alma Lasers Soprano Accord Ice – nowy wymiar depilacji.

Alma Soprano Ice to połączenie działania lasera diodowego z techniką pulsującego światła. To połączenie daje możliwość efektywnego zniszczenia mieszków włosowych i zahamowanie ich ponownego odrastania. W trakcie zabiegu depilacji odczuwane jest przyjemne ciepło, tkanki są podgrzewane, jednak nie ma niebezpieczeństwa oparzeń. Głowica lasera w ogóle nie jest odrywana od ciała, co powoduje, że kumulujące się w tkankach ciepło niszczy mieszki włosowe. Zalety depilacji laserem Alma Soprano Ice to przede wszystkim mniejszy dyskomort zabiegu, możliwość wykonywania zabiegów nawet dla ciemnych fototypów i przeprowadzanie zabiegów niemalże  o każdej porze roku. Dziękki specjalnej głowicy mogą z niego korzystać osoby o jasnych i cienkich włosach.

Wróć do listy
Powrót