Epilacja laserowa, czyli trwałe usuwanie owłosienia zyskuje coraz większą popularność. Wszystko dlatego, że pomaga się pozbyć uciążliwych włosów na zawsze. W naszych salonach w Warszawie i Krakowie – J’adore Instytut epilacja laserowa wykonywana jest za pomocą Soprano Ice Platinium. Jest to innowacyjne urządzenie, wprowadzone na rynek w 2016 roku, pozwalające na precyzyjne dopasowanie zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta. Epilacja laserowa wykonana tym laserem jest wyjątkowo skuteczna, ale należy się do niej odpowiednio przygotować. Sprawdź, co trzeba zrobić!

Epilacja laserowa – sprawdź, czy nie masz przeciwwskazań!

Na samym początku należy się upewnić, czy nie mamy żadnych przeciwwskazań do wykonywania epilacji laserowej. Dzięki temu unikniemy niepożądanych działań i zwiększymy bezpieczeństwo. Najważniejsze przeciwwskazania do epilacji laserowej to:

 • zmiany nowotworowe w ciele i na skórze,
 • nieustabilizowane choroby endokrynologiczne,
 • nieuregulowana cukrzyca,
 • ciąża,
 • epilepsja,
 • wszczepiony stymulator bądź defibrylator serca,
 • metalowe implanty w ciele,
 • mocna opalenizna,
 • otwarte rany/znamiona,
 • podatność na powstawanie bliznowców,
 • stosowanie Accutanu w przeciągu ostatnich 6 miesięcy,
 • zażywanie leków światłouczulających, antybiotyków, pochodnych witaminy A, hormonów ( z wyjątkiem antykoncepcji), sterydów,
 • wykonany w przeciągu ostatnich dwóch tygodni peeling chemiczny bądź mechaniczny na obszarze do naświetlenia,
 • dermabrazja laserowa wykonana w przeciągu ostatnich trzech miesięcy na powierzchni zabiegowej.

Epilacja laserowa

Jak przygotować się do epilacji laserowej?

Prawidłowe przygotowanie do epilacji laserowej to podstawa! Jeżeli zaniedbamy pewne kwestie, to zabieg nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Bardzo ważne jest też słuchanie zaleceń specjalisty w czasie całej kuracji. Osoba wykonująca epilację opowie nam o wszystkich działaniach, których powinniśmy unikać, a także przedstawi indywidualny plan kuracji. Warto jednak wcześniej wiedzieć, jak się przygotować do zabiegu, a skrócimy czas oczekiwania na niego.

Przez okres trzech tygodni przed laserowym usuwaniem owłosienia (epilacja), a także między zabiegami i trzy tygodnie po ostatnim zabiegu okolic poddawanych epilacji laserowej nie wolno się opalać – w opalonej skórze znajduję się duża ilość melaniny odpowiedzialna za przyciąganie światła lasera. Należy też unikać preparatów samoopalających przez około dziesięć dni przed zabiegiem.

Samoopalacze to niejedyne kosmetyki, z których należy zrezygnować. Tydzień przed zabiegiem należy odstawić produkty złuszczające naskórek. Jednak wcześniej warto wykonać peeling mechaniczny lub chemiczny. Również tydzień przed zabiegiem powinno się zrezygnować z produktów zawierających retinol, izotretinoinę, kwasy owocowe, a także witaminę C. W ten sposób przygotujemy odpowiednio skórę do zabiegu i unikniemy poparzeń oraz przebarwień w trakcie epilacji laserowej.

Należy też pamiętać, że miesiąc przed epilacją laserową należy zrezygnować z mechanicznych oraz chemicznych metod depilacji. Jeżeli włosy są za długie i nam przeszkadzają, to można je golić. Zastosowanie innych metod na obszarze poddawanym zabiegowi mogłyby tylko wydłużyć kurację. Depilacja chemiczna oraz mechaniczna zaburza cykl wzrostu włosa, a w efekcie epilacja nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Ważne jest również, jakie leki i suplementy stosujemy. Około miesiąc przed epilacją laserową należy zrezygnować z ziół takich, jak dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, pokrzywa, rumianek, melisa, mięta, lubczyk, kminek. Mają one właściwości przyspieszające wzrost włosa, a także mogą powodować powstawanie przebarwień w trakcie kuracji. Około 3 tygodni przed zabiegiem powinno się odstawić leki fotouczulające, np. antybiotyki, leki przeciwdepresyjne, niektóre środki przeciwbólowe (aspiryna, ibuprom) .

 

Epilacja laserowa

Epilacja laserowa – jak postępować dzień przed zabiegiem?

Obszar poddawany zabiegowi należy odpowiednio przygotować do kuracji. Przede wszystkim należy zgolić włoski za pomocą maszynki. Jeżeli to pierwsze zabieg, to warto zostawić mały fragment, aby specjalista mógł ocenić ich grubość i odpowiednio dobrać dawkę. Należy zadbać o to, aby uniknąć jakichkolwiek podrażnień i zadrapań, które mogłyby być przeciwwskazaniem do epilacji laserowej. Skóra przed zabiegiem powinna być dobrze oczyszczona i nawilżona. Jednak w dniu zabiegu należy unikać kremów, dezodorantów, antyperspirantów, balsamów oraz innych produktów do pielęgnacji na obszarze poddawanym zabiegowi. Warto też stosować filtry ochronne przez cały czas trwania kuracji.

Dlaczego warto zdecydować się na epilację laserem Soprano Ice Platinium?

Soprano Ice Platinium to urządzenie wyprodukowane przez światowego lidera w produkcji urządzeń laserowych, czyli firmę Alma. To sprawia, że epilacja wykonana tym laserem jest wyjątkowo skuteczna i bezpieczna. Soprano Ice ma dwa typy głowic aleksandrytową oraz diodową. Dzięki temu dociera na różne długości i skuteczniej niż inne lasery niższy cebulki włosów. Natomiast połączenie technologii SHR i ICE chłodzi skórę w czasie epilacji laserowej oraz skutecznie redukuje ból. Laser może być stosowany przy każdym rodzaju włosów oraz wszystkich typach skóry. Jednak jeśli nadal macie wątpliwości, to zapraszamy na konsultacje w naszym salonie kosmetycznym.